Jump to content


GA-7N400PRO2 ή MSI K7N2DL


geo_hal

Recommended Posts

Καλησπέρα... Έχω έναν επεξεργαστή athlon xp 2800+ και θέλω να αγοράσω μια mobo. Έχω βρεί / καταλήξη σε GA-7N400PRO2 ή MSI K7N2DL. Ποιά απο τις δύο προτείνεται για ο/c? Επίσης αν ξέρεται που θα βρώ ΑΒΙΤ mobo καινούργια και αν αξίζει να ψάξω για την συγκεκριμένη. Η abit an7 μεταχειρισμένη στα 40Ε θα την αγοράζατε?

:017: :017:

Link to comment
Share on other sites

Το Abit, είναι το μόνο o/c-able απο αυτά που αναφέρεις. Έχει και αυτό τα κουσούρια. Είναι ξεκλείδωτος ο multi του 2800+? Γιατί εάν δεν είναι, δεν είναι καλό κομμάτι, δεν διαθέτεις καλή ψύξη (άρα δεν διατήθεσαι και για πολύ vcore) και δεν έχεις μνήμες που να γουστάρουν ρεύμα, τότε και το Abit, πλεονασμός θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τη giga την ειχα σε εκδοση pro (οχι pro2) και ηταν αψογη ακομη και σε o/c.

H συγκεκριμενη MSI εχει πολλα κουσουρια ειδικα με τις μνημες.Κι εγω θα παιρνα την ΑΒΙΤ για 40 ευρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα πήγαινα σε κάτι με εγγύηση αφού σκέφτεσαι να το σκίσεις. Πάντως μπορείς να σκεφτείς τη λύση του ΒΙΑ ΚΤ880 που έχει και κλειδώματα.Η λύση της ΜΣι πάει μέχρι 280 fsb και δίνει πολλά ρεύματα από όσα έχω διαβάσει.Έχω την υλοποίηση της Άσους με το ΚΤ880 και έχω μείνει ευχαριστημένος .61 καινούργια στο ChipShop την έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Αμπιτ με ΚΤ880? Όταν το έψαχνα δεν υπήρχε σίγουρα γιατί ο γούγλης μου είχε βγάλει ασους,μσι,και άλλη μία από σ πιο οικονομική. Αυτή η ΒΙΑ άργησε λίγο αλλά πολύ θα ήθελα να δω ένα σοβαρό συγκριτικό τεστ υπερχρονισμού

Link to comment
Share on other sites

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/ABIT_Socket_A.html

Abit KW7 (Socket A) Motherboard (MB-059-AB)

The KW7 series based on the VIA KT880 chipset and supports AMD K7 processor with 400FSB, and dual DDR 400 that deliver up to a 50% increase in bandwidth. With SATA RAID, LAN, and 6 channels sound, this board can easily be your foundation for a superb system.

Συγγνώμη για το ΟΤ.

Link to comment
Share on other sites

Το Abit, είναι το μόνο o/c-able απο αυτά που αναφέρεις. Έχει και αυτό τα κουσούρια. Είναι ξεκλείδωτος ο multi του 2800+? Γιατί εάν δεν είναι, δεν είναι καλό κομμάτι, δεν διαθέτεις καλή ψύξη (άρα δεν διατήθεσαι και για πολύ vcore) και δεν έχεις μνήμες που να γουστάρουν ρεύμα, τότε και το Abit, πλεονασμός θα είναι.

Δεν ξέρω αν είναι ξεκλείδωτος o athlon μου. Πάντως είναι barton απ ότι κατάλαβα. Μου τον έδωσε ένας φίλος για 90Ε και τον πήρα για να πειραματιστώ με o/c. Έκλεισα και την AN7 σήμερα και βλέπουμε για τα υπόλοιπα. Ο,τι προτείνετε είναι ευπρόσδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.