Jump to content



Επιτελους με νερο,συνεχιζω το lifting του κουτιου μονο


MADKiller7

Recommended Posts

γεια σε ολους.λοιπον απο χτες ειμαι νερωμενος!!!!!!συνεχιζω μονο κατι αισθητικες βελτιωσεις στο κουτι μου (δεν εχει σχεση με το αλλο thread μου,το κουτι απο αυτο πηγε στη χωματερη λογω λαθος μετρησεων και επειδη μου ετυχε κατι τοτε).

το κουτι που θα δειξω ειναι αυτο που εχω στη γκαλερι των χρηστων απλα του κανω κατι αλλαγες για να ταιριαξει και το ψυγειο (Atari[XP+] το ψυγειακι σου λεω),θα ξυνισει ισως η θεση του αλλα οπως ειχα πει τα ηθελα ολα στο κουτι.απ εξω δεν εχει τελειωσει ακομα,παλευω τα πλαινα καπακια,ειδικα το ενα απο την πλευρα του ψυγειου θα μου βγαλει το λαδι.επισης εφτιαξα και ενα shrοud λεπτομερειες θα γραψω αργοτερα,τωρα μονο φωτος

χρωματισμος:μπλε μεταλλικο,μαυρο μεταλλικο

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:στην γκαλερι των χρηστων θα μπει τελειωμενο εντελως,μη ποσταρουμε μισες δουλειες.ΔΕΚΤΕΣ παρατηρησεις και προτασεις.οι φωτο ειναι απο κινητο (μην ακουσω τιποτα για ποιοτητα κλπ!!!!!:116: :033: )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
']Aυτό το ψυγειο κάτι μου θυμίζει ... ωραίος με γειές το νερό ' date=' αντε και καλή συνέχεια .[/quote']

ευχαριστω φιλε μου,εν μερη το χρωσταω σε σενα,που σε πετυχα να πουλας το ψυγειο σου την μερα που χαλασε το δικο μου!!!!:023:

Link to comment
Share on other sites

Mε γεις και απο μενα!

Το ψυγειο ετσι θα το αφησεις εξω απο το κουτι η θα το καλυψεις καπως?

γιατι να κλεισει δεν το βλεπω!

θα φτιαξω δικο μου καπακι απο εκεινη την πλευρα,ειμαι στα σχεδια ακομα,ελπιζω να βγει καλο,θα φαινεται απο ελαχιστα εως καθολου το ψυγειο,αναλογα με τα δοκιμαστηκα που θα κανω στο σχεδιο (θα το κανω με χαρτονι χονδρικα για να το δω και οταν αποφασισω θα γινει με λαμαρινα).

Link to comment
Share on other sites

To ψυγείο πως θα το ψύξεις? με ανεμιστήρα από έξω προς τα μέσα?

Αν ναι θα έχεις πρόβλημα με την σκόνη.

Το κουτάκι πολύ όμορφο. Εσύ το έβαψες/modd-αρες?

ναι,ηταν καποτε ενα τυπικο μπεζ κουτι χωρις το κενο που εχω την σιτα.ο ανεμηστηρας εχει μπει ηδη,φαινεται στις φωτο,ρουφαει <-(δεν θελω σχολια icon10.gif)

απο μεσα προς τα εξω.το θεωρησα πιο σωστο μιας και θα περνει τον αερα μεσα απο το PC και θα τον βγαζει εξω οταν θα κλεισει και αυτη η πλευρα.θα μου πειτε θα περνει ζεστο αερα απο μεσα,οχι πολυ μιας και η μονη βασικη πηγη θερμοκρασιας (CPU cooler) δεν υπαρχει πια.οι δισκοι ψυχονται απο το φανακι μπροστα.η καρτα δεν ζεστενεται καν.νομιζω με τοση ανανεωση του αερα μεσα στο κουτι δεν θα εχω και τιποτα που να ειναι ζεστο.

ενας 8αρης βαζει,βγαζει ακομα ενας 8αρης,βγαζει το τροφοδοτικο,βγαζει ο 12αρης και επισης η πλατη που ειναι πισω απο την μητρικη εχει σχισμες για να περνει αερα απο 2 σημεια.

Link to comment
Share on other sites

ναι,ηταν καποτε ενα τυπικο μπεζ κουτι χωρις το κενο που εχω την σιτα.ο ανεμηστηρας εχει μπει ηδη,φαινεται στις φωτο,ρουφαει <-(δεν θελω σχολια icon10.gif)

απο μεσα προς τα εξω.το θεωρησα πιο σωστο μιας και θα περνει τον αερα μεσα απο το PC και θα τον βγαζει εξω οταν θα κλεισει και αυτη η πλευρα.θα μου πειτε θα περνει ζεστο αερα απο μεσα,οχι πολυ μιας και η μονη βασικη πηγη θερμοκρασιας (CPU cooler) δεν υπαρχει πια.οι δισκοι ψυχονται απο το φανακι μπροστα.η καρτα δεν ζεστενεται καν.νομιζω με τοση ανανεωση του αερα μεσα στο κουτι δεν θα εχω και τιποτα που να ειναι ζεστο.

ενας 8αρης βαζει,βγαζει ακομα ενας 8αρης,βγαζει το τροφοδοτικο,βγαζει ο 12αρης και επισης η πλατη που ειναι πισω απο την μητρικη εχει σχισμες για να περνει αερα απο 2 σημεια.

Πολύ όμορφο το κουτί, μπράβο.

Τώρα για τον ανεμιστήρα..θα χάνεις αρκετά σε απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να τον βαλω να φυσαει στο ψυγειο?εγω τον εβαλα να ρουφαει,θεωροντας οτι λογω shroud τραβαει ομοιομορφα τον αερα(ομοιορφα αναπληρωνεται ο αερας μεσα απο τα φινς λογω της διαφορας πιεσης που δημιουργηται σε ολο το shroud),ενω αν φυσουσε δεν βλεπω τον λογω να διαχεεται ομοιομορφα ο αερας,ειναι μικρη η αποσταση απο το ψυγειο και δεν νομιζω να πηγαινε ο αερας λογο φορας παντου.

αλλα δεν ειμαι και απολυτος σε αυτο,αν εχετε δοκιμασει και πραγματι εχω αδικο να το αλλαξω.

η καρτα ειναι μετα απο πολυ gaming απλα χλιαρη.

Link to comment
Share on other sites

τον εβαλα να ρουφαει,θεωροντας οτι λογω shroud τραβαει ομοιομορφα τον αερα
αυτο εξαρταται απο τον ανεεμιστηρα. πχ οι glassialtech του πλαισιου διχεουν πολυ τον αερα ενω ο ακασα συγκεντρωνει πιο ευθεια...αν με καταλαβαινεις. Αλλα το κερδος σου με το να το γυρισεις στο να σπρωχνει θαναι μεγαλυτερο απο το να περνει τον αερα του κουτιου που θαναι σιγουρα 2-3 βαθμους πανω απο τον εξωτερικο...
Link to comment
Share on other sites

αυτο εξαρταται απο τον ανεεμιστηρα. πχ οι glassialtech του πλαισιου διχεουν πολυ τον αερα ενω ο ακασα συγκεντρωνει πιο ευθεια...αν με καταλαβαινεις. Αλλα το κερδος σου με το να το γυρισεις στο να σπρωχνει θαναι μεγαλυτερο απο το να περνει τον αερα του κουτιου που θαναι σιγουρα 2-3 βαθμους πανω απο τον εξωτερικο...

akasa εχω.μεχρι στιγμης το κουτι δεν ειναι κλειστο απο την πλευρα του ψυγειου αρα δεν μπορω να ξερω αν εχει διαφορα.οταν φτιαξω το πλαινο αυτο θα δοκιμασω και τους 2 τροπους.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος και πολύ μεράκι. Το λίγο λίγο που το φτιάχνεις μπορώ να πω ότι μου αρέσει περισσότερο από το να το παρουσίαζες μονομιάς. Ζηλεύω ....τον ελεύθερο χρόνο σου

το καλο πραγμα αργει να γινει:082:.ευχαριστω για τα καλα λογια :038: (σε ολους )."δυστηχως" τον ελευθερο χρονο τον απεκτησα λογω μειωσης εργασιμων ημερων απο 6->4:120:.(μακαρι να μην γινοταν αυτο,μειωθηκαν και τα φραγκα γκρρρρρ. :079: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.