Jump to content


Επιτελους με νερο,συνεχιζω το lifting του κουτιου μονο


MADKiller7

Recommended Posts

Διοτι ξερεις sponsor οτι ειμαι αλλη φαση....

Ειμαι τυπος της ακαταστασιας! :044:

Καταρχην απορω πως διεθεσες τοσο χρονο να κανεις ολα αυτα κι ευγε που εκανες τοσο καλη δουλεια...

Θα περιμενουμε αποτελεσματα απο temps κλπ...

Ειπαμε η ομαδα μας εχει παλαβα ατομα καθε ειδους....

ΨΨΨπαθεις π.χ. :033:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
Διοτι ξερεις sponsor οτι ειμαι αλλη φαση....

Ειμαι τυπος της ακαταστασιας! :044:

Καταρχην απορω πως διεθεσες τοσο χρονο να κανεις ολα αυτα κι ευγε που εκανες τοσο καλη δουλεια...

Θα περιμενουμε αποτελεσματα απο temps κλπ...

Ειπαμε η ομαδα μας εχει παλαβα ατομα καθε ειδους....

ΨΨΨπαθεις π.χ. :033:

Ευχαριστω CEO of Katsumi Labs.Τα εχουμε πει μεσω MSN,αμα σου βαζουνε με το ζορι 3 ρεπο την εβδομαδα κανεις κατι δημιουργικο για να καλυψεις το κενο.

Μα αν δεν ειμασταν παλαβα ατομα καθε ειδους δεν θα καναμε ομαδα :033:

απο τεμπς παω πολυ καλα,αλλα θελω εξωτερικο θερμομετρο για να το τσεκαρω,βλεπεις η Abit AV8 μετραει +8 βαθμους πανω (συμφωνα με την εταιρια)

βασικα Idle: 34c με 35c και Full Load: 42c με 43c (συμφωνα με υπολογισμους),βεβαια στο δωματιο εχω απο 28 μεχρι 30 βαθμους ηδη (απο το μεσημερι και μετα το βλεπει ο ηλιος γμτ).

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,θα γινει ολο το PC συνολακι μαλλον.χτες χτυπησε η τρελα του Modder το πληκτρολογιο!!!!!σειρα εχει η οθονη,την αλλη βδομαδα που θα εχω ρεπο παλι.

ΥΓ.ισως βαλω φωτισμο κατω απο τα πληκτρα:077:ισως λεω.γιατι το πληκτολογιακι ειναι της IBM (και το λυπαμαι) απο εναν σερβερ απ οπου το ανταλλαξα με ενα απλο.βαρος 1kg και κατι!!!!!!:118:

post-200-1442174086,2335_thumb.jpg

post-200-1442174086,3457_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα παρε ενα el wire και βαλτο απο κατω απτα πληκτρα...δειχνει μαματο!

Να μαντεψω οτι θα βαψεις και την οθονη?(ιδια εχουμε αν καταφερεις να την ανοιξεις πες μου πως...)

el wire?????:confused:

η οθονη δεν ανοιγει δυσκολα,την ειχα ανοιξει μια φορα,για να την καθαρισω και για να φτιαξω το καλωδιο της που ηταν κομμενο μεσα και αλλαξα και το βυσμα(τσαμπα την πηρα).θα δειξω φωτο οταν ανοιχτει με οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ηθελα να την βαψω και μονο το κατω μερος μπορουσα να ανοιξω που εχει βιδες. Απο πανω δεν εχει...δεν ξερω...στο τελος ειπα να βαλω μπατονετες στις τρυπες και να το βαψω επιτοπου αλλα ειπα ασε καλυτερα...

Το el wire ειναι ενα πολυυυυυυυ λεπτο συρματακι με μπλε φωτισμο. δες εδω πχ...(μαπα φωτο αλλα τεσπα) μου φαινεται η ο emnezia η ο benhour εχουν κανει ετσι το keyboard τους. Δες στο Δειξτε τον χωρο σας νομιζω...και εδω απο πλαισιο το el....http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=9098847&Nav_Section_Id=8987876&Catalog_Id=1&Product_Id=241043&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

Όντως ειχα βάλει el wire και φαινόταν μια χαρά

Δες εδώ

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/attachment.php?attachmentid=159

(η φωτογραφία το αδικεί πάρα πολύ)

Βέβαια όταν το βαρέθηκα πήγα να κάνω κόλληση πάνω στο πληκτρολόγιο για να παίρνει εσωτερικά ρεύμα με αποτέλεσμα έκαψα το πληκτρολόγιο :)

Σου προτείνω να το δοκιμάσεις φαίνεται πολύ όμορφο και είναι και εύκολο mod (15 λεπτά μου πήρε)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μνημη μου ειναι στα καλα της...δεν θελει αναβαθμιση:D:D:D

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=89603&postcount=132

Δεν ειναι ακριβοσ αυτο...αλλα τουλαχιστον με λιγη φαντασια...μπορεις να καταλαβεις πς θα φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Όντως ειχα βάλει el wire και φαινόταν μια χαρά

πραγματι φαινεται ωραιο,σε μπλε θα το βαλω να κανει συνολακι,πως μπαινει,ξεβιδωνεις το πληκτρολογια?εμποδιζει καθολου τα πληκτρα απ οπου περναει?ρευμα απο που παιρνει?ειναι ευθραυστο?

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα......δεν το ειχα ξαναδει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινει,ξεβιδωνεις το πληκτρολογια?

Nαι.

εμποδιζει καθολου τα πληκτρα απ οπου περναει?

Ανάλογα το πληκτολόγιο.

ρευμα απο που παιρνει?

Κανονικά παίρνει απο μολεξ...μπορείς όμως να του δώσεις και απο το keyboard...δλδ απο ps2.

ειναι ευθραυστο?

Όχι σαν ένα απλό καλώδιο φαντάσου το.

Link to comment
Share on other sites

Τα απάντησε όλα ο Soler!

Απλά στο πως μπαίνει ξεβιδώνεις το πληκτρολόγιο και ανοίγεις τρύπες όπου χρειάζεται για να κάνεις "καναλάκια" που θα περάσει από μέσα.

Φαντάσου το σαν ένα λεπτό σκοινί που στην μια μόνο άκρη έχει καλώδια και molex.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες.μαλλον θα μπουν στο πληκτρολογιο el wire,στην επομενη παραγγελια μου θα παρω.

ΥΓ.αν ειναι αναγκαιο να μεταφερθει το θεμα μου σε αλλη κατηγορια σχετικοτερη,να το κανει καποιος.εχει ξεφυγει απο το σταδιο του θεματος "υδροψυξη".

Link to comment
Share on other sites

εκανα δοκιμες με τον ανεμηστηρα του ψυγειου

1.ανεμιστηρας με shroud να ρουφαει:35 idle και 43 full load.σχετικα αργη η πτωση θερμοκρασιας απο full σε idle

2.ανεμιστηρας με shroud να φυσαει: 33 idle και 41 full load.περιπου στα 2/3 του χρονου στην 1η αναφορα η πτωση θερμοκρασιας απο full σε idle.(ακριβως απο πανω)

θερμοκρασια δωματιου 30 βαθμοι.το συστημα οπως ειναι στην υπογραφη.

δικιο ειχαν τα παιδια που μου αναφεραν να βαλω τον ανεμιστηρα να φυσαει.συμφωνα με την λογικη που το ειχα σκεφτει αρχικα (να ρουφαει τον αερα ο ανεμιστηρας) θα επρεπε να εχω καλυτερη αποδοση λογω ομοιομορφωτερης εξαγωγης αερα απο την επιφανεια του ψυγειου.τελικα ειναι καλυτερα η ταχυτερη συναντηση αερα με τις κυψελες εστω και οχι πολυ ομοιομορφα σε ολη την επιφανεια.

ΥΓ1.αντε να δουμε ποτε θα φτιαξω το πλαινο καπακι απο την πλευρα του ψυγειου.

ΥΓ2.η οθονη θα γινει αργοτερα λογω οικονομικων προβληματων, φραγκα γιοκ->χρωματα γιοκ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.