Jump to content


Τρελο προβλημα!!!!


Insane

Recommended Posts

Τελικα πρεπει να με κοβουν οι μνημες.Εβγαλα την μια οπως μου προτηνε ο geoal και ανεβασα το fsb στο 240 με 1:1 διερετη.Ως δια μαγιας φορτωσαν κανονηκα τα windows (πριν με το που ξεκινουσαν τα win μου πετουσε μπλε οθονη)ασχετα αν μετα τρεχοντας prime εβγαζε λαθη.Οποτε οπως καταλαβαινεται ειμαι για καινουριες μνημες.Εχει κανεις να μου προτηνει ενα ζευγαρι καλες μνημες που να τα πανε καλα με το μεγαλο fsb kai με τους διερετες?Να κανω και μια αλλη ερωτηση,μπορω να βαλω αντι για ddr μνημες ddr2 η υπαρχει καποιο προβλημα συμβατοτητας?

Link to comment
Share on other sites

OCZ 4000 dual Gold σαν τις δικες μου.Αν εισαι και τυχερος και εχουν TCCD τσιπακια τοτε ερε γλεντια.Παντως εμενα πανε πανω απο 285 1:1 με 2,5-4-4-5 στην Max3. Επισης δοκιμασε single channel και με τον 3:2 διαιρετη να δεις μεχρι που φτανει ο επεξεργαστης σου σταθερα. Δωσε φουλ ταση στο Vagp 1,65 και τους χρονισμους της μνημης στο SPD και τους κατω χρονισμους στο auto ολους.Αυτα τα ολιγα happy clocking

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.