Jump to content



Ποσοτητα η Επιδοσεις


Recommended Posts

@Madkiller

Το εχω ακουσει οτι δεν ζητουν πολυ ρευμα οι TCCC αλλα επειδη δεν εχω προσωπικες εμπειριες μαζι τους νομιζα οτι στα 2.80 δεν θα ειχαν προβλημα να τρεξουν.Παντως εχει και τα θετικα του που δεν ζητουν πολυ ρευμα .Μενουν κρυες πιο ευκολα και φτανουν πιο ψηλα χωρις πολλα volt.

Οσον αφορα τον IMC του Winchester ειναι προβληματικος απο τη στιγμη οι ιδιοι οι μηχανικοι της AMD αναφερουν οτι στη νεα εκδοση του Athlon (Venice core) ελυσαν τα προβληματα του να τρεχεις με configuration τεσσαρων stick.

Ειχε προβλημα ο Winchester .Οταν του βαζεις 4χ512 μονο στα 333 τα τρεχει.

Οσο για τα specs του δεν τα εχω δει αλλα θα τα κοιταξω μετα την προτροπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο αρθρο και θα καταλαβεις τι εννοω.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-venice_3.html

Εμεις μιλαμε για τον προβληματικο IMC και οχι για το συγκεκριμενο configuration των μνημων σου.

Link to comment
Share on other sites

chaos,αυτα που λεει τα εχω δει απο εδω και εκει,βαριεμαι να τα διαβασω παλι+αναλυτικα τωρα λογω του οτι ειμαι στην δουλεια,εγω παντως απο τις δοκιμες που εκανα,με 4 dimms single sided δεν παρατηρησα αδυναμια στην λειτουργια με 1Τ,το αντιθετο με 1Τ ετρεξαν μεχρι 220 οι μνημες χωρις προβλημα,απο εκει και πανω θελει 2Τ,και δεν το δειχνει το μεμτεστ την ασταθεια,απλα οταν μπει στα windows μετα απο λιγο παγωνει.

δεν λεω,οι παραξενιες υπαρχουν,απλα με το δικο μου κομματι δεν παρατηρησα ολες τις παραξενιες.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι κυκλοφορουν αυτες οι πληροφοριες απλως εκει τις εχει συγκεντρωμενες για αυτο σου εδωσα αυτο το link.

Οσο για το αν το συναντησες το προβλημα ή οχι μαλλον εισαι τυχερος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.