Jump to content



Τραγικο!Μα τι αλλο θα παθω πια??@$&*%#$


Jason1442169106

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!Την αλλαξα τη μητρικη (δυστυχως μονο την ιδια γινοταν να παρω) δουλεψε 10 λεπτα κ στο επομενο Restart κανει τα ιδια με τη προηγουμενη!Θα παθω εγκεφαλικο κ ειμαι κ 16 χρονων ο κακομοιρης!Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα τροφοδοτικου?Αυτο που χρησιμοποιει παντως δουλευε ενας αλλος υπολογιστης μου για 2χρονια κανονικοτατα που μαλιστα ειχε πιο απαιτητικο ενεργειακα επεξεργαστη κ τα υπολοιπα ολα ιδια..γκρρρ!

Link to comment
Share on other sites

Το τροφοδοτικο ειναι μουφα 300w αλλα σου λεω τα χει βγαλει περα με κλοκαρισμενο πρεσκοτ πολυ χειροτερα δηλαδη απο τον p4 2Ghz που εχει τωρα.Θα εξετασω το θεμα της τροφοδοσιας αλλα χλωμο πολυ χλωμο το κοβω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την κλαψω κ πολυ θα μου την αλλαξουν απλως.Απο e-shop κ αποτι ξερω εχουν καλη εξυπηρετηση

θα στην αλλάξουν αλλά πόσο θα πάρει είναι το θέμα. Σε ανάλογη περίπτωση για 2 μητρικές η αντικατάσταση πήρε 1+ μήνα. Άντε καλά κρασιά. Καιρός να κάνεις τις διακοπές σου και να μην σκέφτεσαι την μητρική σου . Πάει αυτή τώρα αναπάυεται σε τόπο χλωερό.

Link to comment
Share on other sites

aspirin η αλλαγη εγινε αλλα τωρα λεμε πως κ η αλλαγμενη πεθανε!Η πλακα ειναι οτι οταν πηρα μητρικη διαλεξα αυτη γιατι ηταν gigabyte κ τη θεωρουσα αξιοπιστη!Θα παρω το 400αρι τροφοδοτικο του αλλου υπολογιστη κ θα σας πω αλλα πιστευω οτι η μητρικη ειναι που διαλυθηκε..θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Κ με το 400αρι τπτ.Τωρα να γυρευω κ αλλο τροφοδοτικο που να μη διαλαει μητρικες δεν εχω καμια ορεξη.Εγω το τροφοδοτικακι που εχει το θεωρω υγιεστατο.Θα σας ενημερωσω για οτι κανω.Ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Mε πολλες δοκιμες ιδρωτα κλπ κλπ βρεθηκε οτι το προβλημα βρισκεται στη καρτα γραφικων κ οχι στη μητρικη αλλα υπαρχει ενα προβλημα ακομα!Την ωρα που λεει γινεται εκκινηση των windows βγαζει μπλε οθονη με κινεζικα κ κανει restart.Αυτο οφειλεται στο τροφοδοτικο ετσι δεν ειναι?Βοηθηστε με plz βρισκομαι κοντα στη ληξη αυτης της ιστοριας αντε να τελειωνω γιατι με εχει εκνευρισει!

Link to comment
Share on other sites

VGA έλεγξε

edit:

Τώρα είδα το τελευταίο post σου γενικά όταν ακούγεται μακρύς ήχος κατα την εκκίνηση είναι vga όταν είναι διακεκομμένος είναι μητρική. Πληροφοριακά

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!Σε ευχαριστω καλε μου θεουλη που με εκανες να καταλαβω οτι ο υπολογιστης σηκωνε καλο format για να ρθει στα ισα του!Προβλημα στα windows λοιπον οι μπλε οθονες.Με format εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μπερδευεσαι...βγαλε την μπαταρια που εχει η μητρικη για λιγο χωρις το pc Να περνει ρευμα και εισαι οκ :D

δε θελω να μιλησω αλλο γιαυτο CMOS.... τι φριχτος εφιαλτης αυτη η μπαταρια...μα να μη βγαινει με τπτ η @@!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.