Jump to content


G.Skill LC PC4400 στα 308ΜΗz.


Recommended Posts

Συμφωνώ Κώστα, αλλά άμα περάσουν τα BH/UTT τα 250 με 2-2-2, τα TCCD δεν παίζει να μπορούν να κοντράρουν.

Only the sith deal in absolutes young padawan...

Απο οτι κυκλοφορει η αναλογια ειναι 250@2-2-2=300@2.5-3-3. Αρα το 250+ κερδιζει το 300αρι

Μπορει σε απολυτα νουμερα/bench κλπ να ειναι ετσι οπως τα λες, αλλα 1) οι διαφορες 250+ με 290-300 ειναι αμελητεες ειδικα στις εφαρμογες που τρεχουμε και 2) για καθημερινη χρηση σιγουρα ειναι προτιμοτερο τα 2.6-2.8V απο τα 3.4V.... Οσο "ακινδυνα" κι αν λεγεται οτι ειναι στην DFI (και το πιστευω οτι οντως ετσι ειναι)

Προσωπικα δεν ειμαι "παιδι των bench". ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά πόσες TCCD έχουν τα 300 με 2,5-3-3?

Οσες UTT εχουν τα 250...@2-2-2 ;)

Απλα το μεγαλο πλεονεκτημα των UTT κατα την γνωμη μου ειναι η μιση τιμη... και το οτι αν δεν τα εχουν (που λεει ο λογος) στα 3.3 θα τα πιασουν στα 3.5. Λεμε τωρα... μην το υπογραψω και συμβολαιο...

Y.Γ.

Ο κατωθι υπογεγραμμενος εχοντας σωας τα φρενας δηλωνει οτι ΟΛΕΣ oι UTT πιανουν 250@2-2-2 στα 3.5 Volt....

Anyway συμφωνώ σε αυτά που λες για τις διαφορές και για το 24/7 (λες και δεν το ξέρεις... :p ).

Κουβεντα να γινεται.... μωρε :044:

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω ότι δεν εχουν πρόβλημα με θερμοκρασίες ρε συ!!

Αλλά έστω για το εφε της υπόθεσης έπρεπε να ειχαν ενα εντυπωσιακό heat spreader...

btw thorlite αυριο θα κανω τη παραγγελία μου για τις LC απο pc-memory ,ελπίζω να πανε τοσο καλά όσο και οι δικες σου!!

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω ότι δεν εχουν πρόβλημα με θερμοκρασίες ρε συ!!

Αλλά έστω για το εφε της υπόθεσης έπρεπε να ειχαν ενα εντυπωσιακό heat spreader...

btw thorlite αυριο θα κανω τη παραγγελία μου για τις LC απο pc-memory ,ελπίζω να πανε τοσο καλά όσο και οι δικες σου!!

Kαλη τυχη τιποτα δεν ειναι σιγουρο εγω παντως τωρα τις DDR600 που εχουν θα επαιρνα.......

Link to comment
Share on other sites

Kαλη τυχη τιποτα δεν ειναι σιγουρο εγω παντως τωρα τις DDR600 που εχουν θα επαιρνα.......

Μακαρι να ειχα τα χρηματα να τις παρω...Δυστηχως καποια πραγματα που ειχα στο νου να πουλήσω δε βρίσκουν αγοραστή οποτε ειμαι αρκετα περιορισμένος!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αντιθετως τα TCCD ειναι πολυ θερμα τσιπακια και θερμαινονται πολυ ευκολα,παρολο τα λιγα volt εξαιτιας της κατασκευης τους

Οτι λεει ο "απο πανω".

Στα 280@2.5-3-3@2.6 Volt τα chips ΖΕΜΑΤΑΝΕ σε λουπες memtest#5

Και στα 2.8 που εχουν δοκιμαστει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν, αλλά στα 2,8 τα Winbond πηγαίνουνε έρπειν και τα TCCD τρεχουνε.

Είχα στο μυαλό μου την ονόμοια σύγκριση που λες πιο πάνω πάρόλο που δεν έχει νόημα, αφού έτσι τα δουλεύουμε στη πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω κολλημενο ενα θερμιστορ σε ενα απο τα τσιπακια max εχω δει 40C σε memtest σε κανονικη λειτουργια γυρω στους 35 ειναι τα χτυπαει ο 7αρις ανεμιστηρας της AMD βεβαια αλλα δεν εχει και κανενα σημαντικο airflow.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.