Jump to content



Ποιοτητα Taiyo Yuden +R 8x (TYT02) με Disc Impex Hellas logo


Freedom

Recommended Posts

Εγω παντως σε εγγραφες με αυτα τα δισκακια και πιο συγκεκριμενα στα liteon 832s/1653s@8x/12x, lg 4163b@16x & asus 1604p@12x/16x δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.Μονο σε μια εγγραφη σε 16χ με το 1653 ειχα μια μετρια εγγραφη αλλα ειχα πειραξει το firmware του οδηγου επισημα δεν τα βλεπει σαν 16χ αλλα σαν 12χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
@ Hemispam

Έχεις κάνει ένα μεγάλο λάθος:

Το παρόν θρεντ μιλά για (+) media ενώ εσύ το έχεις γεμίσει με ποστ για (-).

Αν κοιταξεις λιγο πιο προσεκτικα θα δεις οτι εκανα ποστ 4 scans για Τ02 (+R) και 2 scans για τα αντίστοιχα -R media μονο και μονο για να δειξω την ποιοτητα εγγραφης στους αντιστοιχους οδηγους οπου γραφτηκαν.

Θα πρεπει να κοιταμε λιγο καλυτερα αλλη φορα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να μην ανοίγω νέο thread για μια διευκρίνηση, έδωσα 4 ΤΥ σε φίλο με πλεξτορ 712 να μου τα σκανάρει με τα πεξτουλς.

Μου είπε ότι σε όλα είχε ΡΟ = 0 και τα τρία από τα 4 είχαν ΡΙ κάπου στο 20 με 24 και το ένα 11. Τα ντιβιντια ήταν ΤΥ 2 χρυσαφιά με την κατάρα-εεεε... συγγνώμη εννοώ το λογότυπο πάνω- και 2 ασημένια. Γραμμένα από 2500@2510 σε 8Χ και 4Χ. 11 είχε το ασημένιο @4Χ.

Διόρθωση. Το ένα χρυσαφένιο τελικά έβγαλε 37. Έχω και average αν παίζουν κάποιο ρόλο να τα ποστάρω

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι γραφεις τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα - ισως ο φιλος σου μπορει να σου στειλει τα αντιστοιχα screenshots.

Τα αverage δεν εχουν τοσο σημασια οσο oi max values και ισως το total PIF (PO) number το οποιο καλο ειναι να ειναι κατω απο 1000

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ακόμη και το χρυσαφί που γράφτηκε σε 8Χ με 0 Ρο και 37 ΡΙ average 1,05 είναι κυριλέ μου λέτε...? Γκουντ... Του είπα για screen βαριότανε και τώρα πλέον την έκανε.

Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το 0 ΡΟ. Είναι δυνατό κάτι τέτοιο? Μήπως δεν τα είχε τικάρει να τρέξουν? Αλλά τον ρώτησα και μου ειπε ότι έβλεπε να τα ψάχνει το πρόγραμμα παράλληλα. Τι να πω. Μακάρι αλλά το read benchmark εμένα σε ένα από τα ντιβιντιά μου έκανε μια μικρή γωνίτσα σε ένα σημείο. Θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Mηδεν μηδεν αποκλειεται να ηταν, ναι - θεωρητικα ισως οχι αλλα πρακτικα δε μου εχει τυχει ποτε. Τα C2 errors ειναι αλλη περιπτωση.

Δηλαδή ακόμη και το χρυσαφί που γράφτηκε σε 8Χ με 0 Ρο και 37 ΡΙ average 1,05 είναι κυριλέ μου λέτε...? Γκουντ...
Ε διαβασε και κανενα sticky δυο γραμμες πιο πανω να μπορεις να διαμορφώνεις και δικη σου αποψη :p
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.