Jump to content



Αγορά κουτιού!!!


geolast

Recommended Posts

Εγω παλι προτεινω το Αντεκ με κλειστα ματια.Λιγοτερο εφφε απο τα υπολοιπα, αλλα ποιοτητα κλασεις ανωτερη.Μην την θυσιασεις για μπιχλιμπιδια θα το μετανοιωσεις.

Ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Κι εγώ σκέφτομαι για καινούριο κουτί. Μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον το 6Α19. Θέλω ένα ευρύχωρο και λειτουργικό κουτί με καλή ροή αέρα. 2 12άρηδες ανεμιστήρες μπρός-πίσω, θέσεις για 4-5 cd-rom ή πάνελ μπροστά και 5 θέσεις για δίσκους. Δε με ενδιαφέρει και τόσο η εμφάνιση και τα μπιχλιμπίδια (άλλωστε χωρίς αυτά θα είναι και πιό low badget..) Περισσότερο με ενδιαφέρει η λειτουργικότητα.. Τι θα μου προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το HEC εδώ και 2 χρόνια και κάτι και είμαι υπέρευχαριστημένος. Για σχέση τιμής/ποιότητας κατασκευής, δεν έχω δει κάτι άλλο... Σκέφτηκα πολλές φορές να το αλλάξω, αλλά αφού βλέπω διάφορα άλλα κουτιά καταλήγω ή οτι θα πάω τελικά σε stacker ή θα μείνω με το hec.

Για μένα απλά κορυφαίο για τα λεφτά του. Τώρα για τον θόρυβο, μείωσα τις στροφές του μπροστά ανεμιστήρα και είναι πάρα πολύ ήσυχο και με πολύ καλή θερμική συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά φθηνό ώστε να έχεις περιθώριο να αλλάξεις ανεμιστηράκια αν δε σου αρέσουν αυτά που έχει..

Από την ποιότητα των ανεμιστήρων είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι οι κλασικοί μαύροι αλλά και οι δύο έχουν temp sensor. Σε περίπτωση που θέλεις να δουλεύουν full speed συνέχεια απλά βραχηκυκλώνεις τα καλώδια του sensor, αν και τότε μάλλον θα σου πάρουν το κεφάλι από την φασαρία. Σε γενικές γραμμές πάντος με ένα απλό Fan control σύστημα η σχέση θορύβου/κυκλοφορίας αέρα είναι άψογη (παρόμοια πολύ ακριβότερων κουτιών).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.