Jump to content



μονο 235 extclock σε abit fatality aa8xe με cpu 540


didicola

Recommended Posts

Γιατί απλά μπορεί να έχεις πέσει σε "μπανάνα" επεξεργαστή.

Δώσε μας μερικές περισσότερες πληροφορίες, μήπως και μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε λίγο καλύτερα.

Bios version, κτλ, κτλ...

Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις στο πισι μαρκ 04 λεει maximum external clock 4.0 GHz δηλαδη 250χ16=4000

εχω αεροψυξη πατεντα εχω βαλει πανω στην ψυκτρα μια σωληνα!!! η οποια ακουμπαει στο πανω μερος της ψυκτρας και στην αλλη μερια της σωληνας ενα fan 0,15a το οποιο αποδιδει 10 C δηλαδη αυτην την στιγμη στο ρελαντι στα 3760 εχω 33 C

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε το S&M για να το φτασεις στα ορια...

Μπορεις να το κατεβασεις απο αυτη τη σελιδα εδω η οποια εχει παρα πολλα ακομα utilities.

http://www.benchmarkhq.ru/english.html?/be_cpu.html

Μην ανεβασεις ακομα το ρευμα γιατι οι θερμοκρασιες σε full load ειναι καπως υψηλες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα με συμφερει να δουλευω τις μνημες στην 533 ΜΗz που ειναι απ την μανα τους? να τις κανω(με διαιρετη μεσω μητρικης ddr400 ή ddr600 ή να το αφησω ddr533? Timings εχω 4 4 4 8 και στο cpu-z μου λεει οτι εχω frequency 312.5 fsb:dram=3:4 και τις εχω σε dual channel please help!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.