Jump to content



FULL ΓΙΑ ΥΔΡΟΨΥΞΗ - Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ


stefanos91442169096

Recommended Posts

εγώ πάλι θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο έτοιμο w/c set για s939 και να κάνει γύρο στα 100-120 euro. θα είναι καλο? σίγουρα πάντως θα είναι καλύτερο από το καλύτερο ανεμιστηράκι σωστά?thnx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

μια λυση ειναι να μην τα βαλετε στην πανω πλευρα του κουτιου η μεσα,αλλα στα πλαγια,εγω αυτο εκανα μια και το ψυγειο μεσα δεν εμπαινε.

Εγώ δυστυχώς έχω το digidice της Abit (cube) και δεν χωράει απολύτως τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν θαναι καλυτερο απο το καλυτερο ανεμιστηρακι, παιζει. Εκει που η ζυγαρια κλεινει προς wc ειναι στα τεραvolt και γενικα οσο πας στα ορια. Σε μικρα oc δεν θα δεις αξιοσημειωτη διαφορα απο μια xp-90c η μια xp-120. Kαλο ειναι το entry level kit της Asetek.

Link to comment
Share on other sites

phonekiller ασετεκ και big water.

Για το ρεζερατορ , αν το έβαζε στον υπερχρονισμένο Ρ4 θα άκουγε το κόχλασμα του νερού.

Πολλές αγάπες βλέπω για τα ψοφιομάστερ τα 12άρια. Καλά ρε παιδιά πώς μπορείτε να είστε ευχαριστημένοι με το το πρακτικά μηδενικό cfm τους?

Link to comment
Share on other sites

phonekiller ασετεκ και big water.

Για το ρεζερατορ , αν το έβαζε στον υπερχρονισμένο Ρ4 θα άκουγε το κόχλασμα του νερού.

Πολλές αγάπες βλέπω για τα ψοφιομάστερ τα 12άρια. Καλά ρε παιδιά πώς μπορείτε να είστε ευχαριστημένοι με το το πρακτικά μηδενικό cfm τους?

45cfm δεν ειναι μηδενικο . Ειναι υπεραρκετα για αρκετες χρησεις.

Link to comment
Share on other sites

45cfm δεν ειναι μηδενικο . Ειναι υπεραρκετα για αρκετες χρησεις.

Εχεις νιωσει απο κοντα ψοφιομαστερ ρε νεο?? τα UV silent μιλαμε

Αμα ειναι αυτα 45 cfm, εγω ειμαι υποψηφιος διδακτορας χημειας....

Ρε ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ DEAD!!! ΔΕΝ φυσανε ψυχη!!! Η πληρης απατη. Δεν παιζει με την καμμια να ειναι 45 cfm. Τρελλο ψεμα στα cfm και μαλλον σωστα specs στις στροφες που τις δινουν καπου 1200-1700rpm.

Ενα (πολυ) απαλο αερακι φυσανε κι αυτο ειναι ολο... Απο την αλλη βεβαια ειναι και τελειως αθορυβα οποτε, αμα βαλεις (τουλαχιστον) 4-5 κανεις δουλεια :044: :044: :044:

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε Σόλωνα γιατί άρχιζα να πιστεύω ότι μόνο εγώ έπεσα σε ψόφιο. 0.05 αμπέρ ρε παιδιά έλεος δηλαδή. Τον είχα στα 24 βολτ και μόλις έβαλα τον 7άρη που έχει η μαμά ψύκτρα του 64μπιτ έπεσα 5 βαθμούς και πλέον. Τι να λέμε τώρα. Ένα πράγμα κάνει καλά ο ψοφιομάστερ είναι αθόρυβος (και αντέχει και τα βολτ αλλά αν δεν έχεις 40 συνεχές δεν αξίζει τον κόπο.)

Link to comment
Share on other sites

Ψοφιομαστερ η οχι, παντως το Ενερμαχ 600 το καταφερε μια χαρα, και χωρις θορυβο.. 45 CFM ισως δεν ειναι, αλλα οχι και οπως τα λετε.. Μια χαρα τη κανουν τη δουλεια τους.. :031:

P2.4c @3.3 GHz

Before με καλη αεροψυξη :

Idle : 45 -51

Full Load : 61 @ 6000+ RPM, 64 @ 3300 RPM

NOW και χωρις πολυ tuning..

Idle :35 - 38

Full Load = 43 (No 3D working)

Full Load = 45 (with 3D working)

και ενα upate στις θερμοκαρασιες :

(με ενα μονο ψοφιομαστερ στο radiator και p4p800-se)

Idle = 26 C

Full = 31 C

Oi πραγματικες μαλλον πρεπει να ειναι +5 λογω asus...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.