Jump to content



ATHLON 64 3000+ O.C.


tester21

Recommended Posts

Αν και πρέπει να ομολογήσω ότι είσαι σαφέστατος, έχω ξαναδεί χαλια timings σε μνήμηες αλλά 10??? Ούτε DDR3 να είχες...

Δώσε θερμοκρασίες, stepping επεξεργαστή - να το αποφύγουμε- και ΣΠι 1Μ(για αρχή).

Έπαιξες με διαιρέτες?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το πιο πιθανό να σε κρατάει κάτι άλλο και όχι η cpu, αν δεις τη sig μου θα καταλάβεις τι εννοώ. Ψάξου λίγο με μητρική, μνήμες κλπ. Βάλε διαιρέτη στις μνήμες και πειραματίσου. Αλλιώς και εκεί σύγχρονα καλά είσαι, απλά είναι πιο πολύ ψυχολογικό να δεις 200-300 Mhz παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παιδες μιας και εχω και γω 64αρη 3λιτρο σε 754 ειπα να μην ανοιξω αλλο thread και να ποσταρω εδω. μπορειτε να μου πειτε μια καλη συχνοτητα λειτουργιας μου μπορει να πιασει χωρις να πιεζεται ιδιαιτερα και να ανεβαζει θερμοκρασιες? δεν θελω να μειωθει η διαρκεια ζωης του γι αυτο και τοσο καιρο απεφευγα το oc.. απλα τωρα το χρειαζομαι με τα flight simulators..!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ο χρονος ζωης μειωνεται οταν δινεις πολυ παραπανω ταση απο την default του!

Ασε το ρευμα στο default και ανεβα μεχρι εκει που εισαι σταθερος!!!

Κανεις δεν μπορει να σου πει με ακριβια ποσο πρεπει να πας.

Αυτο εξερταται απο πολλους παραγοντες και δυστηχώς πρεπει να το βρεις μονος.

Στην τελικη δωσε 0,05 παραπανω ταση να πας λιγο πιο ψηλα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.