Jump to content



GUIDE: Media Quality Scans with KProbe and Nero CD Speed


Recommended Posts

gRim καλησπερα και καλως ηρθες στο φορουμ :)

Τα scans που εχεις παραθεσει ειναι μια χαρα (αν και στο 2ο δεν λες τα PIF errors ποσα ειναι). Για ποιο λογο σου φαινεται παραξενο το διαγραμμα? Ειναι βεβαια γραμμενο 4χ οποτε αναμενεται να εχει πιθανοτατα μικροτερα error counts. Επισης δε γνωριζω πως συμπεριφερεται το 4550 σαν reader αλλα κατα κανονα τα Nec αναφερουν περισσοτερα απο οτι μαλλον θα επρεπε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Καλημέρα και από μένα,και καλώς σας βρήκα. :) Το DVD είναι γραμμένο από το 3350a με firmware 1Y5 (Linggy & Dee) και το scanning από το pioneer 106d.Τα δισκάκια είναι TDK R (CMC mag E01).Και μέχρι τώρα είναι ότι καλύτερο έχω βρει για το drive.

EDIT:Ευχαριστώ για την βοήθεια φιλε Hemispasm :)

post-3894-1442174317,8856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

και το χάος... ( ή όχι? )

PI ERRORS

Μέγιστο 563

μέσος 69

σύνολο 601460

PI FAILURES

Μέγιστο 7

μέσος 0,41

σύνολο 2532

παρόλα αυτά μου δείχνει ποιότητα 92%

Δοκιμάζω και με sony dvd-r γραμμένο σε 8Χ και παίρνω:

PI ERRORS

Μέγιστο 64

μέσος 10

σύνολο 105447

PI FAILURES

Μέγιστο 4

μέσος 0,13

σύνολο 3405

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το πως ακριβως δουλευει ο αλγοριθμος ποιοτητας του Deppe δεν το καταλαβα ουτε εγω ποτε.

Το αποτελεσμα απο τη φωτο δεν ειναι και οτι καλυτερο. Δε μπορω να δω καλα το fw version απο την φωτο, μπορεις να δοκιμασεις καποιο πιο τελευταιο αν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.