Jump to content



1:1 vs 4:5 @ 275+FSB


Recommended Posts

Αν μπορεις να τα δοκιμασεις (δηλαδη αν πηγαινουν οι μνημες σου κλπ κλπ μεχρι εκει) γαιτ δεν δοκιμαζεις το καθενα, τρεξε 2-3 μετροπρογραμματα να δεις τι πιανει η καθε περιπτωση και καθαρισες... Παραπανω απο μιση ωρα δεν θα σου φαει η ολη διαδικασια. Κοιτα και το sticky του soki. Πρεπει να σε καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

Eισαι χαμηλα με τα 275 ... Αν ηταν 300 θα σου ελεγα οτι ανετα με τις μνημες σου και 5/4 διαιρετη θα ησουν αψογος .

Η καλυτερη λυση θα ηταν να ειχες τιποτε OCZ EB και να επαιζες στα 280 με 1-1 και 3-2-2-8 , αλλα με 3.5V περιπου .

Ως δευτερη λυση ,οι μνημες σου με αρκετη ταση (3.2 ή 3.3) και 5/4

Απο αυτα που γραφεις , θα ελεγα οτι καλυτερο ειναι το 1ο και μετα το 3ο . Το 2ο αστο ...

Φυσικα ακου και τον SLN ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι 100% stable 285-293 FSB, και μνημες σε 228MHz @ 2-2-2-5 3.3V με DDR booster. Αρκετα καλα. Σανδρα μεμ=6300+, Spi=38sec

Oi μνημες μου BH-5 πανε τωρα σταθερα μαχ 250 με 2-2-2-5 @ 3.3V.

Παραπανω ταση δεν εδωσα λογο φοβου. Αλλα αυτο σε 1/1 ειναι χαλια, σε σχεση με το 228 σε 4/5.

Τι ειναι το ΕΒ stis OCZ ?

Με αλλες μνημες σε 285 1/1 αμφιβαλω αν θα ειμαι καλυτερα..Και αν ειμαι θα ειμαι για λιγο οποτε δεν θα αξιζει... Τι λετε??

An ναι, ποιες λετε τωρα που εχουμε και Volts? τις ΕΒ?

ΤΑΣΗ εχουμε οσο γουσταρουμε (DDR booster !!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.