Jump to content



UTT ?


Recommended Posts

Ποιο ειναι το καλυτερο τσιπακι για DDR1

utt, bh5, tcc?

Ταση εχουμε οση θελουμε..

Οι ocz vx εχουν utt ?

Οι ocz Platinum 3200 rev2, 4000, 4800 εχουν tccd ?

Minimum requirememt = 2-2-2-5 @ 230Mhz @ whatever volts

Link to comment
Share on other sites

Απαντωντας στην ερωτηση μου απο το extreme :

VX = UTT

All great ram. If you need tight timings at relatively low voltage, BH-5 is still the way to go. But if you have access to over 3.2V, UTT/VX is just as good of a choice. TCCD can hit high speeds but needs to hit over 300MHz 2.5-3-3 to match BH-5/UTT @ 250-260MHz 2-2-2 if CPU speed stays the same. If you have a low CPU multiplier, TCCD is the best choice to hit the highest possible CPU clock. There have been good recent AnandTech memory reviews analyzing UTT/BH-5/TCCD.

και επειδη 300+FSB 24/7 δεν παινονται σε P4 χωρις vapo, μαλλον οι ocz4000 vx ειναι για μενα.

Αν εχω λαθος please correct me... :021:

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε ξανακανει μια συζητηση πριν λιγο καιρο . Το rating που δινει η ΟCZ για τις VX ειναι πανω σε πλατφορμες Α64 ... οχι Intel ... Αρα , να υπολογιζεις κατι παρακατω σε FSB , ή κατι παραπανω σε ρευμα .

Link to comment
Share on other sites

Οι ocz Platinum 3200 rev2, 4000, 4800 εχουν tccd ?

Καμια απ αυτες δε φοράει tccd.Η ocz πλεων χρησιμοποιεί σε όλες τις μνημες tcc5...

Συγκεκριμενα ,αν στο sticker κατω δεξιά γραφει με πολύ μικρα γραμματα v1.1 τοτε ειναι tcc5...

Για το ποια τσιπάκια ειναι καλυτερα δεν υπάρχει απαντηση...ειναι θεμα γουστου και συστηματος...Εγω προτιμώ TCCD/TCC5 για κάθε μερα μιας και δε χρειάζονται τρελές τάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμώ TCCD/TCC5 για κάθε μερα μιας και δε χρειάζονται τρελές τάσεις...

Σωστο και αυτο..Αλλα μιας που εχουμε booster πρεπει να του βγαλουμε τα ματια εξω!

Ειχαμε ξανακανει μια συζητηση πριν λιγο καιρο . Το rating που δινει η ΟCZ για τις VX ειναι πανω σε πλατφορμες Α64 ... οχι Intel ... Αρα , να υπολογιζεις κατι παρακατω σε FSB , ή κατι παραπανω σε ρευμα .

Ναι, ακομα και ετσι μαλλον μου κανουν...αφου θα ειμαι RAM στα ~235ΜΗz λογω 4/5 divider..

Αλλα παλι κατι με χαλαει, γιατι περνοντας τις VX, αν στο μελλον αλλαζα καποια στιγμη σε Α64 πλατφορμα, με tcc (DDR600) και 300+ στη RAM θα ηταν καλυτερα..Οχι?

Τωρα θα μου πειτε στο μελλον θα περασει και η ΑΜΔ σε DDR2, και κλαφτα χαραλαμπε..

To tcc5 με το tccd εχουν διαφορετικη αποδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.