Jump to content



lian li v2000 πρωτη γευση


PAVLOF

Recommended Posts

Αποφασισα την αναβαθμιση του κουτιου μου μιας και επρεπε να φιλοξενησει ουκ ολιγα καλουδια.Πιο συγκεκριμενα p4-3.2,asus p4c800,4 δισκοι sata.4 καρτες pci/video-audio-tv-dv/,καρτα γραφικων 5600gf,zip drive.dvd,dvd rw,τροφοδοτικο 480w κ.α.Τ ο συστημα απο πλευρας ψυξης πριν το ειχε αναλαβει ο zalman reserator με δυο φαν μπρος και πισω στο κουτι.Κατεληξα μετα απο πολυ ψαξιμο στο lian li v2000 .Χωρις να σας κουρασω με περιγραφες και καλες κριτικες που αλλωστε μπορειτε να τις βρειτε και αλλου παω κατευθειαν στο προβλημα του κουτιου.Λογο αναποδης διαταξης στο χωρο της μητρικης / ειναι αυτονομη στο πανω μερος ενω κατω ειναι δισκοι και τροφοδοτικο/ /δηλ.οι καρτες πανω και ο επεξεργαστης κατω αντιμετωπισα το γεγονος της αυξημενης θερμοκρασιας στη m/b.Ετσι ενω πριν ειχα 36-38 τωρα πηρα συν 3-4, και εχω το παραδοξο ο επεξεργαστης να ειναι πιο κατω απο την μητρικη.Η αιτια κατα την γνωμη μου ειναι στο οτι δεν κυκλοφορει σωστα ο αερας στο πανω μερος κατι για το οποιο η κατασκευστρια εταιρεια δεν προεβλεψε σωστα την τοποθετηση του ανεμιστηρα/12ρης πισω και κατω/,με αποτελεσμα να εγκλωβιζεται η θερμοκρασια στο πανω μερος του lian li.

Υπαρχει καποια ιδεα τι να κανω χωρις να ανεβασω τα επιπεδα του θορυβου με ανεμιστηρες extra και χωρις να αφαιρεσω τις καρτες tv kai video που η αληθεια ειναι οτι παραγουν πολυ θερμοκρασια.Η δυο foto ειναι απο το παλιο κουτι και το χωρο τοποθετησης

post-1354-1442174152,0492_thumb.jpg

post-1354-1442174152,2968_thumb.jpg

post-1354-1442174152,4706_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.