Jump to content



NZXT Nemesis Elite Edition


dr bill

Recommended Posts

πλακα κανω....ναι το εχω εγω....η lcd οθονη ειανι πολυ ωραια και χρησιμη για να συγκρινεις θερμοκρασιες με τη mobo, τα φωτακια καλα ειναι ....πολυ καλη η ψυξη που παρεχει αλλα ο θορυβος αν το χεις διπλα σου δεν υποφερεται καθως ειναι 3X120 ο χωρος για midi ειναι αρκετος και το πορτακι μπροστα δινει ψιλοφθινιαρικη εντυπωση ....χρησιμες οι υποδοχες μπροστα απο την lcd{firewire/ακουστικα/usb} .. και ειναι απο μεσα απο αλουμινιο...γενικα εχω διαβασει ΠΑΡΑ πολλα review και ελεγαν τα καλυτερα λογια ....τωρα για το μεσο gamer που θέλει να επιδείξει κατι , αν το ντυσεις κιολας απο μεσα και με ωραια εξαρτηματα , ειναι πραγματικα εντυπωσιακο και με καποιες βίδες που βγαινουν με το χερι ανοιγεις το πλαινο για να δεις τι παιζει εσωτερικα,και τα fans ρυθμιζονται αυτοματα οι στροφες τους αναλογα με την θερμοκρασια., αλλα μεταξυ μας αλλη η αιγλη του full tower.. :028: ...μπες μεσα στο forum της NZXT να δεις τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα ειναι οι ανεμιστηρες κακης ποιοτητας γιατι εχω εναν 120 αθορυβο!!! <25db αγορασμενο απο multirama και ακουω οτιδηποτε αλλο εκτος αυτου.

Παντως δαιμονα σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. το μονο που με χαλασε ηταν "και το πορτακι μπροστα δινει ψιλοφθινιαρικη εντυπωση " δηλαδη το αλουμινιο? το φινιρισμα? τι ακριβως??

Εχει και 130 Ε οποτε το σκεφτομαι 130 φορες γιατι κουτι ηδη εχω (οχι τιποτα ιδιαιτερο αλλα την δουλεια μου την κανω).

Για full tower με τιποτα γιατι εχω περιορισμενο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

οχι κακης ποιοτητας δεν είναι απλα κανουν θορυβο....και εξαλλου αν πας να αγορασεις εναν εξτρα ανεμιστηρα 120m με 10ε εννοειται πως θα ναι καλυτερος!το πορτακι μπροστα ανοιγει κανονικα σα πορτακι αλλα τα ''πιαστρακια'' στην ακρη δεξια ισως να σου φανουν πως δε βαστανε γερα{πραγμα λαθος}.....αν εχεις 130 και θες να τα δωσεις για midi δε θα βρεις τπτ καλυτερο απο το elite . κατι αλλα της thermaltake ενω σιγουρα ειναι καλα αλλες φορες ειναι λιγο μικροτερα τα fans/η δεν εχει την lcd κτλ...οποτε πιστευω πως αξιζει τα λεφτα της..πολλοι αναφερουν προβληματα με την lcd και εμενα εδω που τα λεμε εκει που ηταν μια χαρα ξαφνικα δε κανει save την ημερομηνια.....μπορει και να φταει η μπαταρια, ποιος ξερει? παντως μη φοβασαι αν θες να επενδυσεις στο nemesis καντο! ψαξε και στο internet για review{υπαρχουν πολλα} μονο καλα σχολια θα ακουσεις!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα με το πορτάκι είναι ότι δεν λειτουργεί τόσο σαν πορτάκι όσο σαν καπάκι (ψιλοπαίζει και θα μένεις πάντα με την απορία πότε θα ξεκολλήσει εντελώς).

Το συγκεκριμένο σημείο είναι πραγματικά δείγμα φτηνοκατασκευής που δεν συμβαδίζει με την τιμή του κουτιού, ούτε με τις αρκετά καλές ευκολίες και τα καλά λοιπά εξτρά του (π.χ. lcd οθονούλα και καλή τοποθέτηση στις USB,firewire και audio ports).

Δυστυχώς με τα ίδια περίπου λεφτά παίρνεις το πολύ καλό thermaltake shark και ένα ωραίο panel για να βλέπεις θερμοκρασίες κτλ. Έκεί είναι το βασικό πρόβλημα του κουτιού, στην τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα με το πορτάκι είναι ότι δεν λειτουργεί τόσο σαν πορτάκι όσο σαν καπάκι (ψιλοπαίζει και θα μένεις πάντα με την απορία πότε θα ξεκολλήσει εντελώς).

Το συγκεκριμένο σημείο είναι πραγματικά δείγμα φτηνοκατασκευής που δεν συμβαδίζει με την τιμή του κουτιού, ούτε με τις αρκετά καλές ευκολίες και τα καλά λοιπά εξτρά του (π.χ. lcd οθονούλα και καλή τοποθέτηση στις USB,firewire και audio ports).

Δυστυχώς με τα ίδια περίπου λεφτά παίρνεις το πολύ καλό thermaltake shark και ένα ωραίο panel για να βλέπεις θερμοκρασίες κτλ. Έκεί είναι το βασικό πρόβλημα του κουτιού, στην τιμή του.

μπα ισα ισα οι μαγνητες του δινουν αλλη αισθηση....παντως οντως η τιμη ειανι τσιμπημενη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.