Jump to content



Thermaltake Soprano-Shark


Jason1442169106

Recommended Posts

Ειμαι μεταξυ αυτων των 2.Το Soprano μου αρεσει παρα παρα πολυ αλλα οταν δω αυτο το shark :107: ..Τεραστιο πανεμορφο αλουμινενιο κ πανακριβο (για μενα τουλαχιστον)!Εχουν μια μεγαλη διαφορα τιμης βεβαια(Soprano 75-Shark 115).Το οτι το Shark ειναι αλουμινενιο δε νομιζω οτι ειναι σπουδαιο πλεονεκτημα.Απο αποψη βαρους ναι αλλα σε θερμοκρασιες η διαφορα θα ειναι αμελητεα.Απο την αλλη το Soprano εχει εναν παραπανω πλαινο ανεμιστηρα αλλα η προσοψη του φαινεται πολυ..πλαστικη κ ευθραυστη..Σε design γενικα προτιμω το shark xωρις να με χαλαει καθολου το Soprano!Εσεις τι πιστευετε?Αξιζει τα παραπανω λεφτα το shark η να παω στο Soprano?Δεν ξερω ρε γμτ..Πολλα ειναι 115 για ενα κουτι..Τρωγομαι μια βδομαδα τωρα δεν ξερω ποιο να διαλεξω!

Link to comment
Share on other sites

πλαστικη ειναι η προσοψη του soprano????

συμφωνω για το tsounami... πολυ ομορφο, αλουμινενιο, με πολυ καλο εξαερισμο..

για το shark δεν εχω αποψη μιας και δεν ξερω και πολλα.. απο εμφανιση παντως ειναι κορυφαιο..

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο κ το Tsunami αλλα κανει τα ιδια λεφτα με το shark το οποιο εχει ολα οσα εχει το tsunami συν οτι ειναι πολυ πιο ευρυχωρο.Οποτε shark κ παλι..Τελικα θα παρω το shark το αποφασισα το εχω ερωτευτει.Ναι εχει πλαστικη προσοψη το Soprano

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει κ αυτο το stacker ειναι τερας!Παντως σκεψου οτι σε σχεση με αυτο που εχω τωρα το shark ειναι 13εκ ψηλοτερο!!Με τοση διαφορα σιγουρα το συστημα μου θα αναπνευσει καλυτερα γιατι ειχε πνιγει κ στο καλωδιο.Περιμενω να δω κ στις θερμοκρασιες δλδ μια σεβαστη διαφορα.Θα δειξει θα δειξει..ανυπομονω να μου ρθει!

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως πλαστική ειναι η προσοψη του soprano...το έχω...αλλά κατα τα άλλα ειναι πάρα πολυ βολικό κουτάκι. Μαρέσει το plexi που έναι αρκετά μεγαλο για να κόβεις κινηση μέσα! Και η τοποθέτιση όλων των εξαρτημάτων γινεται πάρα πολυ έυκολα...ξεχνάς τι παει να πει βιδα!!! κατι αναλογο θα ειναι και το tsounami φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Αργησε πολυ να ερθει αλλα ηρθε σημερα το μεσημερι!(πρωτη φορα το e-shop δεν ηρθε στην ωρα του..)Ειναι θεικοοοοοοο!!Του εβαλα μεσα το pc μου!Γενικα ηταν ευκολο χωρις βιδες κ πολλα πολλα αλλα εκανα αρκετη ωρα.Πριν λιγο το ανοιξα κ πορωθηκα!Φαινεται τεραστιο,το led μπροστα ειναι πολυ ομορφο,εχει αγριο look,κ οι 2 12αρηδες που εχει μεσα ειναι τελειως αθορυβοι.Μονο η gigabyte 3d cooler ultra gt του επεξεργαστη μου ακουγεται κ λιγο η 6800.Ειναι πραγματικα παναλαφρο παντως!Αυτο ειναι το αλουμινιο!Απο την πλαινη σιτα φαινονται ολα τα ωραιαα...

Link to comment
Share on other sites

Καλωριζικο φιλε και απο μενα.Πολυ ομορφο κουτακι και το ειχα βαλει για λιγο κι εγω στο ματι καποτε αλλα τελικα το απεκλεισα γιατι η σιτα μου φαινεται λιγο "περιορισμενης" ορατοτητας κι εγω θελω μεγαλο παραθυρο για να καμαρωνω :D

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ παιδια!Η σιτα παντως στο shark ειναι τοποθετημενη ακριβως εκει που πρεπει για να φαινεται οσο πιο ωραια γινεται απ'εξω..Δλδ φαινεται ολη η mobo με vga κτλ κ κρυβει τροφοδοτικο, σκληρο ,dvd, dvdrw κ καλα κανει γιατι δεν ειναι αυτα οι ομορφιες του εσωτερικου!Η σιτα κανει κ πολυ καλο στον εξαερισμο αλλα το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα περναει πολυ σκονη κ θα θελει καθαρισμα καθε τοσο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.