Jump to content



Dead PSU (εντελώς)


Cyber_Cookie

Recommended Posts

To 360αρι μου τσιφτεκ εδεσε το γαιδαρό του (οπως λεει και η γιαγια μου). 11,2 στη 12αρα 3,1 στη 3,3αρα στον γουινι πανω από 1,39 (αντε 1,401) δε δινει.... θελω νεο τροφοδοτικό. Προτείνετέ μου σας παρακαλώ ομως γρήγορα γιατι καιγομαι...!!!!

Δε θελω κατι πανακριβο και εξωτικό.Οριο τιμης 100κούκοι. Σας παρακαλώ παιδια βρειτε κατι γιατι το βραδυ που θα γυρίσω από τη δουλειά θέλω να το παραγγείλω.

Ευχαριστώ.

Soul.

Link to comment
Share on other sites

FORTRON BLUESTORM 500W 92.90 €

HEROICHI POP 525W 95.40 €

Enermax 485W Noisetaker 97.00 €

To Fortron έχει μόνο 1 χρόνο εγγύηση, ενώ τα άλλα έχουν 3.

To Fortron ομως ειναι πολυ ομορφο... Μπλε με sleeved καλωδια...

Link to comment
Share on other sites

E δε το πιστευω ρε γΑμωτw Kαηκε η οθόνη μου τελικα σογφβαδ΄κφξβ Μαλλον παω και για καινουρια οθονη αυτες τις μερες... :(

Τhanx uar help boyz 'n girlz...

Δεν τα παίρνεις όλα μαζί να τελειώνουμε :p

Από ότι κατάλαβα η ΔΕΗ φταίει ξεκάθαρα για το ότι παθαίνεις.. και εγώ μία από τα ίδια.. το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις κανέναν σταθεροποιητή τάσης και είσαι ΟΚ :) κατά προτίμηση το APC 1200VA .. πολύ καλό και το έχω δει και στην πράξη.. υπήρχε υπόταση για 10-20Sec αλλά το PC συνέχιζε να δουλεύει ακάθεκτο, άμα δεν το είχα μάλλον θα έκλαιγα και εγώ κανένα τροφοδοτικό :088: :088:

Για ποια οθόνη μιλάμε ?

Και για ποια χρήση την θες ? Video , DVD , Games , CAD/CAM ?

Αν έχεις και χώρο πάρε καμία Philips 107P και είσαι ΟΚ

Υ.Γ. και εγώ το ίδιο τροφοδοτικό έχω αλλά σε κάποια βύσματα δεν δίνει ρεύμα .. :102: :102:

Link to comment
Share on other sites

Πικατσου, :) για οθονη εχω ανοιξει αλλο θρεντ οσο για τον σταθεροποιητη μαλλον θα χρειαστώ εναν. Μπορω βεβαια αντι να παρω σταθεροποιητη να παρω μονοβολα magnum, να εισβάλω στα κεντρικα ης ΔΕΗ και να "σταθεροποιήσω" την ταση μια και καλή. Γιατί δευτερη φορά το παθαινω αυτό.(Η πρώτη με ολόκληρο το πισι, περσι).

Link to comment
Share on other sites

Πικατσου, :) για οθονη εχω ανοιξει αλλο θρεντ οσο για τον σταθεροποιητη μαλλον θα χρειαστώ εναν. Μπορω βεβαια αντι να παρω σταθεροποιητη να παρω μονοβολα magnum, να εισβάλω στα κεντρικα ης ΔΕΗ και να "σταθεροποιήσω" την ταση μια και καλή. Γιατί δευτερη φορά το παθαινω αυτό.(Η πρώτη με ολόκληρο το πισι, περσι).

Αφου σου καηκε πισι γιατι δεν πηρες αμεσως ups;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παίρνεις όλα μαζί να τελειώνουμε :p

Από ότι κατάλαβα η ΔΕΗ φταίει ξεκάθαρα για το ότι παθαίνεις.. και εγώ μία από τα ίδια.. το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις κανέναν σταθεροποιητή τάσης και είσαι ΟΚ :) κατά προτίμηση το APC 1200VA .. πολύ καλό και το έχω δει και στην πράξη.. υπήρχε υπόταση για 10-20Sec αλλά το PC συνέχιζε να δουλεύει ακάθεκτο, άμα δεν το είχα μάλλον θα έκλαιγα και εγώ κανένα τροφοδοτικό :088: :088:

Για ποια οθόνη μιλάμε ?

Και για ποια χρήση την θες ? Video , DVD , Games , CAD/CAM ?

Αν έχεις και χώρο πάρε καμία Philips 107P και είσαι ΟΚ

Υ.Γ. και εγώ το ίδιο τροφοδοτικό έχω αλλά σε κάποια βύσματα δεν δίνει ρεύμα .. :102: :102:

Αφου ειχε υποταση(πολυ επινιδυνη οντως για τα πισι) που βρηκε ο σταθεροποιητης τασης την προσθετη ενεργεια για να φτιαξει το σημα?????Αφου δεν εχει μπαταρια!!Οποτε ειτε δεν εχεις σταθεροποιητη τασης , αλλα ups ή εχεις απλα εναν σταθεροποιητη τασης ο οποιος δε κανει τιποτα για την υποταση!

Οσον αφορα τα psu θα σου ελεγα fortron ή hec

Πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα...

Ο σταθεροποιητης τασης κανει αυτο που λεει και το ονομα του...οταν η ταση ειναι διαφορετικη απ αυτη που θελουμε απλα την αλλαζει σ αυτη που θελουμε.Εαν εχεις τωρα πχ απο την ΔΕΗ 210 ( αντι για 230 ) Volt τοτε η ταση παραμενει ιδια και πεφτουν τα Amber ( διοτι η ισχυς δεν αλλαζει ).Αυτην την εντυπωση ειχα για τον σταθεροποιητη.Κανω λαθος? Αν ειναι να κοβει απλα στιγμιαιες υπερτασεις...τζαμπα φραγκα

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμάμαι σωστά, όταν πέφτει η τάση το ρεύμα αυξάνεται και αυτό είναι το χειρότερο για τις ηλεκτρονικές συσκεύες. Τα απλά πολύμπριζα σε προστατεύουν μόνο από υπερτάσεις, ενώ το Voltage Regulator της APC που αναφέρθηκε και από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.