Jump to content



Κάθετες Ρίγες Στην οθόνη..και δεν ανοίγει


giannhspatra

Recommended Posts

έπαιζα ενα παιχνίδι warcraft...και άρχισε ξαφνικά απο το πουθενά να γεμίζει κάθετες γκρίζες γραμμές η οθόνη...μέχρι που κόλισε...έκανα restart και στην σταρτ απ οθόνη τα ίδια μέχρι που φορτώνει λίγο τα windows κ κολάει πάλι...

system

acer1511lmi

1gb ram

geforce go 5700

60gb hd

έμεινα απο λάπ τοπ ρε παιδιά?? :022: :022:

Link to comment
Share on other sites

Μισο...

Τωρα δλδ δε βγαζει γραμμες αλλα απλα κολλαει οταν μπαινει windows ?

safe mode Μπαινει ?

Αν ναι πανε κ βγαλε τους drivers της vga κ ξαναπερνα τους...

Δε νομιζω να ειναι αυτο αλλα λεμε τωρα ποτε δε ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

ανοίγει έχει παντού κάθετες ρίγες και φορτώνει λίγο κ μετα κολάει τελείως....δεν ανοίγει to os!δε μπουτάρει καν

και επειδη το κλίνω απο το κεντρικό όταν κολάει μετα μου βγάζει το μλήνυμα οιυ λέι οτι δέν έκλεισε κανονικά πρίν...και σε αυτό το μήνυμα τα μισά γράμμτα αναβοσβύνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αγαπητε φιλε ξεμεινες απο board.

Βλεπω καθημερινα αρκετα τετοια στη δουλεια και οταν ειναι σε εγγυηση λες παλι καλα το αλλαζω στον πελατη. Oταν δεν ειναι ομως, σου ερχεται καπως δυσκολο να του πεις οτι θελει καμια 500αρια ευρω να το φτιαξει βαζοντας ουσιαστικα καινουριο board.

Πιθανον το κοστος επισκευης του να ειναι στα επιπεδα αγορας καινουριου οποτε ισως δε σε συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

το φοβόμουν αυτό άσε που για τα 500 μου το είχανε πεί τη πρώτη φορά που τιο είχα παάει κ μου αλλάξανε πάλι την mainboard ..αλλά τότε ήταν στην εγγύηση..πάντως αν προβώ σε νέα αγορά...acer its ouf to the question.....απογοητεύτηκα!δε ξέρω αν θυμάστε άλλα ποστ μου αλλά γενικά μου βγήκε ελλατωματικό.... :(

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε φιλε... Τελικα η επεκταση εγγυησης που δινει η acer στα 3 χρονια ειναι απολυτως απαραιτητη. Για τα δεδομενα σου λογικα, λογικα παντα, δεν νομιζω να χαθηκαν παρε μια θηκη για εξωτερικο σκληρο 2,5" και θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδόμενα του σκληρού πως τα σώζουμε....αν τα χάσω κάηκα....

Λοιπον , το Πλαισιο , εχει ενα IDE 2 USB convertor στο οποίο μπορείς να βάλεις οποιονδήποτε δισκο , φορητου και σταθερου , του δίνει τροφοδοσία και δουέυει άψογα οπότε μπορείς να τραβήξεις τα δεδομένα. Κ¨οστος κτήσης περίπου 35 ευρά...

Link to comment
Share on other sites

....έμεινα απο κάρτα γραφικών λέτε........

VGA Out φαντάζομαι θα έχει... Δοκίμασε να το βάλεις σε μια desktop οθόνη να δεις αν παίζει ή κάνει και κει αυτά τα νερά. Προσπάθησε να το ανοίξεις να ρίξεις μια ματιά αν όλα είναι οκ μέσα. Πρέπει να υπάρχει και jumper για clearcmos...

Αυτά σαν απέλπιδα προσπάθεια και μετά μπορείς να το πας για service να σου πουν ακριβώς τι, πως, πότε κλπ για να δεις τι θα κάνεις... :o

Link to comment
Share on other sites

VGA Out φαντάζομαι θα έχει... Δοκίμασε να το βάλεις σε μια desktop οθόνη να δεις αν παίζει ή κάνει και κει αυτά τα νερά. Προσπάθησε να το ανοίξεις να ρίξεις μια ματιά αν όλα είναι οκ μέσα. Πρέπει να υπάρχει και jumper για clearcmos...

Αυτά σαν απέλπιδα προσπάθεια και μετά μπορείς να το πας για service να σου πουν ακριβώς τι, πως, πότε κλπ για να δεις τι θα κάνεις... :o

αυτό το jumber τι ακριβώς θα κάνει reset τη μητρική? το άνοιξα κοίταξα όλα τα καλώδια όλα στη θέση τους τα βλέπω...το jumber πως θα το αναγνωρίσω?

Link to comment
Share on other sites

το φοβόμουν αυτό άσε που για τα 500 μου το είχανε πεί τη πρώτη φορά που τιο είχα παάει κ μου αλλάξανε πάλι την mainboard ..αλλά τότε ήταν στην εγγύηση..(

Απλά σε ενημερώνω οτι σύμφωνα με ΝΟΜΟ 2251/1994 Άρθρο 5 παρ 4 Σε περίπτωση αντικατάστασης του προϊόντος ή ανταλλακτικού του, η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια ως προς το νέο προϊόν ή ανταλλακτικό. ... :115: για βάλε κάτω τις ημερομηνίες, μπορεί και να ισχύει ακόμα ως προς την mainboard η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.