Jump to content



Αέρας!


aristos87

Recommended Posts

Λέω να πάρω μια συσκευή που να φυσάει αέρα για να καθαρίζω απο την σκόνη το Pc μου αλλά και γενικός οτι pc περνάει απο τα χέρια μου που συνήθως είναι πίχτρα στην σκόνη! Αρχικά έλεγα να παρω κανα κομπρεσέρ αέρα (ηλεκτρικό όχι με κινητήρα :p ) αλλά και μεγάλο είναι αλλά και ακριβό! Άλλο που σκεφτομαι είναι ένα blower αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα είναι αποτελεσματικό διότι δεν πετάει με πίεση αέρα σε συγκεριμένο σημείο! Εχετε κάτι να προτείνετε σε μικρό (ποιοτικό ταυτοχρονα) κομπρεσέρ ή καμιά αλλη συσκευή που έχει πάρει το μάτι σας η δουλεύετε εσείς οι ίδιοι!? :100:

;)

Link to comment
Share on other sites

ένα που μπαίνει στην πρίζα και μοιάζει με τουρμπίνα (σαλιγκάρι) ξέρω, και το οποίο ανασταίνει μούμιες. ( καθαρίζει τα πάντα:) )

αλλά δεν ξέρω τιμή. και η σκούπα γενικά κάνει δουλειά;) ( άσε που δε θα μεταφέρει αλλού τη σκόνη, αλλά θα τη μαζεύει :p )

Link to comment
Share on other sites

Εχει σπρευ πεπιεσμενου αερα στο πλαισιο αλλα ειναι λιγο ακριβα κατα την αποψη μου

είναι τελείος ασύμφορο και εκτός αυτού σε σχέση με το "σαλιγκαρι" είναι πολύ ψώφιο. Νομίζω οτι το σαλιγκαρι κάνει κάπου στα 100€ αλλά δεν έχω ιδέα από που μπορείς να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

ένα που μπαίνει στην πρίζα και μοιάζει με τουρμπίνα (σαλιγκάρι) ξέρω, και το οποίο ανασταίνει μούμιες. ( καθαρίζει τα πάντα:) )

αλλά δεν ξέρω τιμή. και η σκούπα γενικά κάνει δουλειά;) ( άσε που δε θα μεταφέρει αλλού τη σκόνη, αλλά θα τη μαζεύει :p )

Αυτό ειναι το blower που λέω στο αρχικό ποστ.

Τώρα όσο για την ηλεκτρική σκούπα αυτή ρουφάει και μάλιστα με ασύγκριτα χαμηλότερη πίεση σε σχέση με αυτό που φυσάει ένα κομπρεσέρ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει το Πλαίσιο spray αέρα που κάνει πολύ καλή δουλειά και φτηνά. Βεβαια αγοράζεις κοπανιστό αέρα αλλα από το να αγοράζεις κομπρεσέρ καλύτερο είναι.Προσοχή μονο μην το γυρίζεις ανάποδα κατά την εφαρμογή γιατί βγάζει υγρασία .

Link to comment
Share on other sites

Εγω ριχνω λιγο betadine στην μπανιερα.

Η χλωρινη εχω ανακαλυψει οτι μου ξεβαφει το pcb....

Καλη η σκουπα αλλα θελει προσοχη. θα προτιμουσα blower/οποιοδηποτε φυσητηρι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.