Jump to content



Προβλημα Με VGA


Dark_Emperor

Recommended Posts

Εχω αυτο το προβλημα βαζω windows xp στο pc μου και οταν περναω τουσ drivers τις vga μου σβηνει το μονιτορ και δεν βλεπω τιποτα και μονο αν την κανω disable μεσα απο το hardware manager τοτε μου δειχνει κανονικα αλλα οταν την ξανακανω enable τιποτα σβηνει παλι. Καμια βοηθεια ????

Link to comment
Share on other sites

μπες σε safemode και βάλε την ανάλυση και το refresh rate στα πιο χαμηλά επίπεδα. Μετα μπες κανονικά και ανέβαζε τα σιγά σιγα..

ΠΡοφανός δεν σηκώνει η οθόνη σου την ανάλυση ή το refresh rate που αλλάζουν οι οδηγοι της κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο το προβλημα βαζω windows xp στο pc μου και οταν περναω τουσ drivers τις vga μου σβηνει το μονιτορ και δεν βλεπω τιποτα και μονο αν την κανω disable μεσα απο το hardware manager τοτε μου δειχνει κανονικα αλλα οταν την ξανακανω enable τιποτα σβηνει παλι. Καμια βοηθεια ????

καταρχας τι οθονη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις DISABLE την καρτα γραφικων ?????:s

Μονο Uninstall ξερω οτι μπορεις...

Αφου σβηνει αρα μπαινεις σε safe mode κ κανεις οτι κανεις.?..

Εγω λεω να βαλεις αλλους drivers δεν πιστευω να ειναι Refresh Rate αφου δε πειραζεις τιποτα..

Δες κ τι γραφει η οθονη (αν λεει)..πχ...no signal ή out of sync ισως σε βοηθησουν να καταλαβεις..

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει τίποτα από αυτά τα έκανα όλα άλλαξα drivers άλλαξα refresh rate χαμήλωσα το resolution και πάλι σβήνει δεν γραφει τίποτα το monitor απλός σβήνει το δοκίμασα σε 2-3 monitor και άλλαξα και μια άλλη κάρτα γραφικών και πάλι το ίδιο μου έκανε.

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει τίποτα από αυτά τα έκανα όλα άλλαξα drivers άλλαξα refresh rate χαμήλωσα το resolution και πάλι σβήνει δεν γραφει τίποτα το monitor απλός σβήνει το δοκίμασα σε 2-3 monitor και άλλαξα και μια άλλη κάρτα γραφικών και πάλι το ίδιο μου έκανε.

αν σου εκανε το ιδιο η καρτα σε αλλα pc τοτε φταιει η καρτα....αν σου εκανε με αλλες καρτες τα ιδια το pc σου τοτε φταιει μαλλον η οθονη...πια εχεις?

Link to comment
Share on other sites

αν σου εκανε το ιδιο η καρτα σε αλλα pc τοτε φταιει η καρτα....αν σου εκανε με αλλες καρτες τα ιδια το pc σου τοτε φταιει μαλλον η οθονη...πια εχεις?

το εβαλα και σε αλλη οθονη και παλι το ιδιο εκανε.

Link to comment
Share on other sites

chipset drivers εχεις περασει σωστα ?

Μηπως υπαρχει στο device manager διπλη καταχωρηση για VGA ?

κανονικα ολα τα περασα και δεν εχει 2 καρτες 1 εχει ειναι πολυ παραξενο γιατι μου το κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.