Jump to content



GeForce 6600 (ΕΛΕΟΣ)


S0ldi3R

Recommended Posts

Γεία σε όλους, είχα κάνει ένα Post παλεότερα για το ποια κάρτα γραφικών μου προτείνετε, πολλά άτομα μου είπαν για την GeForce 6600. Συγνώμη κιόλας άλλα αυτή η κάρτα είναι άθλια... Την πείρα χθές και είδη έχω προβλήματα απο σήμερα.. gtm.. π.χ στο World of Warcraft όταν πάω να κάνω "Enter World" μου βγάζει περίεργα χρώματα και κολάει το PC, μήπως για αυτό ευθήνετε και η οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Alex οι προτασεις που κανουν στο forum οι χρηστες ειναι βαση της πειρας τους και ποτε δεν θα ηθελε καποιος να παιδεψει για την πλακα του καποιον αλλο χρηστη.

Εκτος απο το ενδεχομενο που σου ειπε ο linos δλδ να ειναι ελλατωματικη η καρτα μπορει ακομα:

να μην εχει γινει σωστα η απεγκατασταση των παλαιοτερων οδηγων της παλιας καρτας γραφικων

να μην επαρκει το τροφοδοτικο σου (αν μπορεις δωσε περισσοτερα στοιχεια για τον υπολογιστη σου)

να χρειαζεται ενα γενικοτερο update το μηχανημα σου σε θεματα drivers (μητρικη,bios κτλ)

Παντως οτι θελεις το ρωτας....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το PC μου είναι:

Motherboard: ASUS K8N (Όχι η Deluxe)

CPU: AMD 64 3200+ (s754)

RAM: 512MB

VGA Card: Albatron GeForce 6600Q 256MB

έχω βάλει τους τελευταίους Drivers τους οποίους κατέβασα απο το www.nvidia.com

Λέτε να έπεσα σε ελατοματική κάρτα όπως λεει παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το θέμα, αλλά ήθελα να παραθέσω ένα λινκ που βρήκα για ένα μαγαζί που διαφημίζεται στο adslgr το οποίο πουλάει sli bridge που γυρεύουν αρκετοί

http://mshop.hopto.org/pgProductView.aspx?ID=22

Η ιστοσελίδα βρίσκεται σε νηπιακό στάδιο ακόμη και δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστη...

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το θέμα, αλλά ήθελα να παραθέσω ένα λινκ που βρήκα για ένα μαγαζί που διαφημίζεται στο adslgr το οποίο πουλάει sli bridge που γυρεύουν αρκετοί

http://mshop.hopto.org/pgProductView.aspx?ID=22

Η ιστοσελίδα βρίσκεται σε νηπιακό στάδιο ακόμη και δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστη...

thats no sli bridge..μια μούφα είναι....

Link to comment
Share on other sites

μια πρώτη εκτίμηση έκανα από οσα βλέπω! εγώ πιστευώ πως πριν το δοκιμάσει κανείς αυτο καλύτερα θα ταν να ειναι με αποδειξη αγορας sli ready προιοντος και βουρ για καποια αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε είναι sli bridge, που είναι το πρόβλημα; Έτσι όπως το είπες νόμισα ότι ήταν κάτι άλλο και αναρωτήθηκα τι.

ρε παιδιά είπα μια εκτίμηση από μια πρώτη ματιά....εγω δε το εμπιστεύομαι.....καλύτερα θα ταν να ρωταγα την αντιπροσωπεία αν δικαιούμαι sli bridge και μετα θα τη ζητουσα απέξω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί πήγαμε Off Topic.. λοιπόν την κάρτα την δοκίμασα και σε άλλα παιχνίδια.. χθες το έψαξα το θέμα με άλλους και βγήκε το συμπέρασμα ότι έπεσα σε ελατοματικιά κάρτα. γιατι βάλαμε μια άλλη και δούλευε κανονικά.. απλός άυριο θα πάω να την αλλαξω με την εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.