Jump to content



Δεν παίζουν τα Video


S0ldi3R

Recommended Posts

Γειά σας, τώρα έχω ένα άλλο πρόβλημα...

Δεν παίζουν στον υπολογιστή μου τα Video ούτε απο Winamp ούτε απο Windows Media Player... Χωρίς να έχω πειράξει καμιά ρύθμιση.. Τι να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

δε διευκρινίζεις τί είδους video αρχεία δεν παίζουν. DVD? xvid? mpeg1/2/4, avi???

κατά πάσα πιθανότητα σου λείπει καποιος codec κατέβασε από εδω το k-lite codec pack

Link to comment
Share on other sites

Βαλε βρε κατι απο 8χ.χχ κατι μετα αν το ξανακανει εδω ειμαστε.....

EDit...

Δεν αναφερομαι καν σε codecs κτλ που ειπε ο panoc πιο πανω γιατι απο οτι καταλαβα αυτο δε στο εκανε πριν...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν βάλατε drivers (απο ότι βλέπω έχεις nvidia) και μάλιστα tweaked έχει κάπου μια επιλογή που λεί enable/disable vbr νομίζω θέλει enabled h disabled δε θυμάμαι δοκιμάστε και θα φτιάξει...

είχα το ίδιο πρόβλημα με το παλιό λαπ τοπ τώρα το γύρισα σε ati...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα σας πώ απο την αρχή τι γινετε... γιατί ειναι λίγο μπερδεμένο..

Χθές προσπάθησα να ανοιξω 3 διαφορετικά αρχεία Video (*.mpg,*.avi,*.wmv) τα οποία ήταν το καθένα περίπου 500kb.. τα άνοιξε κανονικά και έπεζε άλλα όχι κατευθείαν .. άλλα όταν πάω να ανοίξω αρχεία πάνω απο περίπου 3mb μου άργει πάρα πολύ το μηχάνιμα με αποτέλεσμα αμα το πιέζω και όλας να κολήσει, χθές που λέτε άνοιξα ένα τέτοιο αρχείο και επισεις άνοιξα και το taskmanager για να δώ την χρήση CPU και είδα ότι όταν ανοιγω ένα αρχείο Βίντεο πάνο απο περίπου 3mb η χρήση CPU είναι 100%... :091: τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

επίσης αν δε πετύχει αυτό...επείδη η drivers ths nvidia δε φέβγουν με ένα απλό uninstall...βρές unistaller gia nvidia....ειπάρχουν ειδικά προγράμματα και ξαναπέρασε μια παλιότερη έκδοση να δεις αν θα σου κάνει τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα σας πώ απο την αρχή τι γινετε... γιατί ειναι λίγο μπερδεμένο..

Χθές προσπάθησα να ανοιξω 3 διαφορετικά αρχεία Video (*.mpg,*.avi,*.wmv) τα οποία ήταν το καθένα περίπου 500kb.. τα άνοιξε κανονικά και έπεζε άλλα όχι κατευθείαν .. άλλα όταν πάω να ανοίξω αρχεία πάνω απο περίπου 3mb μου άργει πάρα πολύ το μηχάνιμα με αποτέλεσμα αμα το πιέζω και όλας να κολήσει, χθές που λέτε άνοιξα ένα τέτοιο αρχείο και επισεις άνοιξα και το taskmanager για να δώ την χρήση CPU και είδα ότι όταν ανοιγω ένα αρχείο Βίντεο πάνο απο περίπου 3mb η χρήση CPU είναι 100%... τι να κάνω;

__________________

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ κιόλας άλλα αυτό δεν κολάει πουθενά...
............άνοιξα ένα τέτοιο αρχείο και επισεις άνοιξα και το taskmanager για να δώ την χρήση CPU και είδα ότι όταν ανοιγω ένα αρχείο Βίντεο πάνο απο περίπου 3mb η χρήση CPU είναι 100%... :091: τι να κάνω;

Είδες λοιπόν που κάτι περίεργο τρέχει στο taskmanager….

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.