Jump to content



Intenso +R 8x Scans


bfc_xxx

Recommended Posts

its a coaster baby :)

Δεν εχει δυστυχως σχεση με τη ταχυτητα αναγνωσης. Οταν φτανεις σε τετοια επιπεδα ΡΙ/ΡΟ, συνηθως δε σου δινει καν ολοκληρωμενη καμπυλη αναγνωσης με το NCDS. Προσπαθησε και let us know.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχισω να κανω σκαναρισματα σε DVD και να το ψαξω λιγο παραπανω το θεμα ειχα διαφορα προβλημα με τα INTENSO που δεν ειχα παλιοτερα και δεν ηξερα τι συμβαινει.

Για παραδειγμα 2 στα 10 DVD που γραφω δε μπορω να τα ξαναριπαρω. Ενα αλλο ειναι οτι τα DVD που γραφω σε INTENSO το ps2 δε μπορει να τα διαβασει.

Σιγουρα δε φταιει το αντιγραφικο μου γιατι εχω 4 DVDR. Ενα plextor 8x ενα αλλο ιδιας μαρκας 12x και δυο NEC3540A το ενα με stock firmware και το αλλο με το 1.W6.

Καπως καλυτερα αποτελεσματα εχω οταν γραφω με το Plextor 8x (παιζουν στο ps2) αλλα και παλι ειναι χαλια η κατασταση με τα Intenso τα οποια παλια πριν κανενα χρονο ας πουμε δεν ειχα κανενα προβλημα οσα και να εγραφα.

Εγω καταληγω στο συμπερασμα οτι στις τελευταιες παρτιδες εχουν ριξει πολυ τη ποιοτητα για να διατηρησουν το κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Η ταχυτητα αναγνωσης ειναι 5Χ ??? Για δοκιμασε με χαμηλοτερη.

Οντως 5x ειναι. Νομιζω ομως οτι μη επισημα εχει οριστει η ταχυτητα αναγνωσης σε 4x για να εχουμε συγκρισιμα αποτελεσματα και στο NCDS αφου δε μπορεις να επιλεξεις 4x βαζεις 5x.

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια κατασκευης των DVD (πριν μπει η μαρκα Intenso) ποια ειναι?Εχω τυχει 2 διαφορετικες παρτιδες εδω που μενω,τα 4χ απο μια εταιρια αγνωστη και τα 8χ ειναι της FujiFilm.Τα πρωτα δεν μου πολυαρεσαν σε τεστ που εκανα,τα δευτερα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω καταληγω στο συμπερασμα οτι στις τελευταιες παρτιδες εχουν ριξει πολυ τη ποιοτητα για να διατηρησουν το κοστος.
Ειναι πολυ πιθανο να εχουν αλλαξει κατασκευαστη, Τσεκαρε το MID απο παλαιοτερα DVD που εχεις γραψει και δεν ειχες προβλημα και συγκρινε το με αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Όποτε εχει αλλαξει κατασκευαστη και προφανως τα νεα μεσα δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας. Τα ProdiscR03 ειναι σχετικα καλα μεσα. Ακολουθουν 2 σαρωσεις, μια με το 1673s και μια με το Teac516D aντιστοιχα.

post-48-1442174232,8162_thumb.png

post-48-1442174232,9252_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.