Jump to content



MSI 865PE NEO2-V να την πάρω;


xabikos

Recommended Posts

Παιδιά επειδή η gigabyte που έχω μάλλον τα έπαιξε ψάχνω για μια καινούρια μητρική για τον Ρ4 που έχω. Θέλω να τον κρατήσω τον υπολογιστή οπότε μην μου πείτε για αναβάθμιση γιατί αυτό θα γίνει σε κανα εξάμηνο και το υπάρχον pc θα πάει στην αδερφή μου.

Θέλω να μου πείτε γνώμες γι αυτή αν την έχεις κανένας:

http://www.infoshop.gr/product.asp?PrID=216869

Την βλέπω ως καλή λύση και θέλω αν γίνετε να μου πείτε τι παίζει για την εγγύηση γιατί κάπου είδα 2 χρόνια. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω η μητρικη ειναι socket 478 εγω ειχα μια asus την p4c800-e

απλα φανταστηκη μαμα στην προτεινω χαλαρα παρτη χωρις συζητηση αν τη βρεις!!!!

Απλα για να δεις μεγιστες επιδοσεις βαλε το τελευταιο βιος.

Ολα θα ειναι τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω η μητρικη ειναι socket 478 εγω ειχα μια asus την p4c800-e

απλα φανταστηκη μαμα στην προτεινω χαλαρα παρτη χωρις συζητηση αν τη βρεις!!!!

Απλα για να δεις μεγιστες επιδοσεις βαλε το τελευταιο βιος.

Ολα θα ειναι τελεια!!!

Ναι θέλω αποκλειστικά socket 478 Την βρήκα αλλά είναι πάρα πολύ ακριβή. Δεν θέλω κάτι τόσο κάλο μιας και όπως είπα σε κανα εξάμηνο θα πάρω καινούριο σύστημα και το υπάρχον θα πάει στην αδερφή μου για πολύ απλή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Η νεο2-ν είναι αρκετά καλή να την αγοράσεις εαν σε καλύπτουν αυτα που δίνει. Επίσης μην κάνεις ΒΙΟΣ flash διοτι το LiveUpdate δεν είναι καθόλου καλό. Επίσης το CoreCell που θα βρείς μην πιστεύεις αυτα που θα σου δίξει, κατέβασε την τελευταία έκδοσή του είναι πολύ καλύτερη. Μια ακόμα καλύτερη λύση όμως θα ήταν να χρησιμοποιήεις μόναχα SpeedFan.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις οτι και να παρεις αν το εχεις στα default δουλευει μια χαρα χωρις κανενα προβλημα οι μαρκες παιζουν ρολο για συμπεριφορα εκτος προδιαγραφων!!!!

Δηλ οταν overclockαρεις εκει οι μαρκες συμπεριφερονται καλυτερα!!!!!!!!

Σε socket 478 asus p4c800-e RULEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aν ψαχνεις κατι πολυ φθηνο τοτε τσιμπα καμια msi η καμια μεταχειρισμενη απο το site!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δε λέω παρα πολύ καλή η asus αλλά ακριβή για μένα μιας και όπως είπα σε κανα 6μηνο θα κάνω καινούριο σύστημα. Την μητρική θα την δουλεύω default οπότε σήμερα παραγγέλνω την msi.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτα που δίνει η Asus δεν αξίζει, καλύτερα πας και περνεισ καμια IK1100/GA-i875 ή KNXP που είναι gigabyte και σταθερές αν θές 875P και περισσότερο connectivity. Απο μια P4C800-E-dlx που είχα δεί καλύτερες είναι, προσοπικα με Asus μόνο προβλήματα είχα... :/

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτα που δίνει η Asus δεν αξίζει, καλύτερα πας και περνεισ καμια IK1100/GA-i875 ή KNXP που είναι gigabyte και σταθερές αν θές 875P και περισσότερο connectivity. Απο μια P4C800-E-dlx που είχα δεί καλύτερες είναι, προσοπικα με Asus μόνο προβλήματα είχα... :/

Η δική μου 8KNXP κάηκε μετά από 1 1/2 χρόνο λειτουργίας. :089:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.