Jump to content



Τι εκτυπωτή να αγοράσω ΤΕΛΙΚΑ?


Jimo

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Εγώ πάντως λέω να αγοράσω τον PIXMA iP6600D γιατί μ' αρέσουν πάρα πολύ τα specs του, και γιατί τον έχω βρεί πολύ φτηνά (190€+ΦΠΑ). Αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι τιμές για τα αναλώσιμά του, καθώς και αν παίρνει memory stick duo/duo pro & SmartMedia κάρτες χωρίς κάτι έξτρα.

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω. Δεν βρήκα χρόνο χτες.

Τα αναλώσιμα θα τα βρεις εδώ.

CLI-8BK ... 0620B001

CLI-8C ... 0621B001

CLI-8M ... 0622B001

CLI-8Y ... 0623B001

CLI-8PC ... 0624B001

CLI-8PM ... 0625B001

http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=CLI-8&sp_catcode=SKROUTZ

To brochure μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ.

Card direct printing Storage compatibility: CompactFlash, Microdrive, SmartMedia, Memory Stick Memory Stick Pro, SD Card, Multimedia Card, xD-Picture Card , Memory Stick DUO , Memory Stick DUO Pro , miniSD Card
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω. Δεν βρήκα χρόνο χτες.

Τα αναλώσιμα θα τα βρεις εδώ.

CLI-8BK ... 0620B001

CLI-8C ... 0621B001

CLI-8M ... 0622B001

CLI-8Y ... 0623B001

CLI-8PC ... 0624B001

CLI-8PM ... 0625B001

http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=CLI-8&sp_catcode=SKROUTZ

To brochure μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ.

Δεν έχουν βγάλει ακόμα brochure για τον 6600. Ή εγώ τουλάχιστον δεν το βλέπω. Οι τιμές αναλωσίμων καλές μου φαίνονται.

Η τιμή πώς σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν βγάλει ακόμα brochure για τον 6600. Ή εγώ τουλάχιστον δεν το βλέπω.

Θα στο στειλω με e-mail.

EDIT: Το έστειλα με e-mail, αλλά διαπίστωσα ότι είναι για τον 6000D. :102:

:053:

Οι τιμές αναλωσίμων καλές μου φαίνονται.

Η τιμή πώς σας φαίνεται;

Oι τιμές στα αναλώσιμα είναι καλές. Ο εκτυπωτής μου φαίνεται λίγο ακριβός.

Link to comment
Share on other sites

http://www.canon-europa.com/for_home/compare_products/LoadComparator.asp εδώ πάντως που έβαλα τους 4200 και 6600 μου φάνηκε ελαφρός καλύτρος ο 6600 , όμως στα πράγματα που κολλάω είναι τα μελάνια (δηλαδή αν μπορώ να βρώ εύκολα μελάνια για τον εκτυπωτη μου .π.χ. στο πλαίδιο που είναι και κοντά (αν και το αποφεύγω) και δεύτερον η τιμή αγοράς του. Προτιμώ ελληνικό κατάστημα αλλά και απο γερμανία δε με χαλάει. το μόνο που θέλω να μάθω ειναι αν μπορώ να βγάλω προπληρωμένη πιστωτική (δλδ με το ποσό ακριβώς που θα δώσω για τον εκτυπωτη) αν την δέχονται. Γνωρίζετε κάτι , τι είδους δέχονται?

Κ δεν νομίζετε ότι τα 190 + έξοδα αποστολής είναι λίγο ακριβά για τον 6600 , καλύτερα δεν συμφέρει ο 4200 με 130?

Link to comment
Share on other sites

Κ δεν νομίζετε ότι τα 190 + έξοδα αποστολής είναι λίγο ακριβά για τον 6600 , καλύτερα δεν συμφέρει ο 4200 με 130?

Αν δεν χρειάζεσαι το bluetooth και το card reader του 6600D, καλύτερα να προτιμήσεις τον 4200.

Link to comment
Share on other sites

Κατι σχετικα με το Pixmania ειναι σχετικα με τα μεταφορικα.

Πριν λιγες μερες πηρα τον Canon ip4200.

Αψογος εκτυπωτης και αψογη η συσκευασια.

Το θεμα ειναι οτι ειτε 1 εκτυπωτη παραγγειλεις ειτε 10 τα μεταφορικα ειναι

40 ευρα.

Γιαυτο και εγω παρηγγειλα 2 εκτυπωτες μαζι με ενα φιλο μου ετσι ωστε να μοιραστουμε τα μεταφορικα.

Οσο για τον εκτυπωτη εχω τυπωσει πανω απο 50 φωτογραφιες 10χ15 και το

μονο που ειδα ειναι το ματζεντα να εχει κατεβει λιγο.(Με τον Epson c86 που ειχα θα ειχα αλλαξει σιγουρα μια 4αδα μελανια).

Αυτο που δεν ξερω ειναι τι γινεται με τις κεφαλες στους canon?

Καθε ποτε αλλαζονται ???? Γιατι εχω ακουσει οτι κανουν οσο περιπου ενας καινουριος.

Link to comment
Share on other sites

Oι κεφαλές στους Κάνον μπορεί να είναι από μετρίως ευαίσθητες εώς αρκετά. Κοστίζουν λιγάκι αλλά πληρώνεις το κόστος των φθηνότερων μελανιών. Πάντως ποιότητα κεφαλής πολλά πατώματα κάτω από της ΕΠΣΟΝ η οποία όμως βαράει τα αυθεντικά μελάνια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αναμεσα στην σειρα 5000 της canon και τις υπολοιπες υπαρχει μια πολυ βασικη διαφορα.Αυτη η σειρα εχει το μικροτερο droplet μελανιου στον κοσμο!! 1 pico ltr την στιγμη που οι υπολοιποι εχουν απο 1.5 και 2,και γι'αυτο οι 5000-5200 εχουν αναλυση εκτυπωσης 9600χ1440 ενω ολοι οι αλλοι εκτυπωτες φτανουν το πολυ μεχρι 5400χ1440.

Εχουν απιστευτα καλη εκτυπωση και παρα πολυ οικονομικη.Περιπου 200 φωτογραφιες 10χ15 στην υψηλοτερη αναλυση με αλλαγη μετα απο αυτην μονο του magenta και του yellow,με τα υπολοιπα μελανια πανω απο την μεση.Οποτε pixma5000 η 5200.

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει γεγονός ότι δεν μπορεί ο άνθρωπος να αντιληφθεί καμμιά διαφορά μετά τα 2880. Πρακτικά ούτε μετά από τα 1440 dpi .Παράλληλα και 4 pl και 6pl είναι μια χαρά αν ο εκτυπωτής "ξέρει" ξέρει να τυπώνει φωτογραφίες.

Αν σου δείξω φωτογραφίες από τον Epson Photo Stylus 750 του 1999 θα πάθεις πλάκα. 1440Χ720 και γνωστός φωτογράφος με επαγγελματικό CANON έπαθε ένα κάτι τις όταν του είπα ότι ο εκτυπωτάκος έβγαλε αυτή τη φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λέω να αγοράσω τον PIXMA iP6600D γιατί μ' αρέσουν πάρα πολύ τα specs του, και γιατί τον έχω βρεί πολύ φτηνά (190€+ΦΠΑ). Αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι τιμές για τα αναλώσιμά του, καθώς και αν παίρνει memory stick duo/duo pro & SmartMedia κάρτες χωρίς κάτι έξτρα.

Ο i5200 ειναι καλυτερος απο τον 6600

Εχω τον 5000 και ειναι αψογος 20pps

μικρό κόστος ανα σελίδα

cd-dvd print Απλα δεν εχει μπλεδοντι και κατι cardreader που εχει ο 6600

Συμφωνω με τον john_dr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.