Jump to content



Τι εκτυπωτή να αγοράσω ΤΕΛΙΚΑ?


Jimo

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Συμφωνουμε απολυτως.ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.Και στο κατω κατω γιατι να παρεις hp την στιγμη που για να φτασει την ποιοτητα εκτυπωσης που εχει ενας canon 4200, θελεις τουλαχιστον τα διπλασια χρηματα για την αγορα του,και να μην πουμε για τα μελανια του.

Μεγαλε, θα λες μαλλον για την ποιοτητα εκτυπωσης φωτογραφιων.

Για την ποιοτητα εκτυπωσης κειμενων που ενδειαφερεται το παιδι, οσα reviews διαβασα δινουν στoυς εκτυπωτες της hp που παρεθεσα laser quality ή excellent output και στον canon 4200 δινουν good enough ή just acceptable.

Για τα υπολοιπα με το service της HP δεν τα ξερω και δεν εχω κανενα λογο να μη σας πιστεψω.

Εμενα ο 4200 μ' αρεσει γιατι φοριεται ωραια στο τραπεζακι αλλα επειδη δεν ασχολουμαι με φωτογραφια κλινω προς τον HP.

Δεν μου ειπατε αν ο canon 4200 εχει booklet printing ;;

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλε, θα λες μαλλον για την ποιοτητα εκτυπωσης φωτογραφιων.

Για την ποιοτητα εκτυπωσης κειμενων που ενδειαφερεται το παιδι, οσα reviews διαβασα δινουν στoυς εκτυπωτες της hp που παρεθεσα laser quality ή excellent output και στον canon 4200 δινουν good enough ή just acceptable.

Για τα υπολοιπα με το service της HP δεν τα ξερω και δεν εχω κανενα λογο να μη σας πιστεψω.

Εμενα ο 4200 μ' αρεσει γιατι φοριεται ωραια στο τραπεζακι αλλα επειδη δεν ασχολουμαι με φωτογραφια κλινω προς τον HP.

Δεν μου ειπατε αν ο canon 4200 εχει booklet printing ;;

Εχουν πολυ βασικοτερες διαφορες απο το good enough οπως το διαβασατε σε καποιο αρθρο η site.Εγω,εχω παρα πολυ καιρο να δω εκτυπωση κειμενου απλα αποδεκτη απο εκτυπωτες που δεν ξεπερνουν τα 50 euro σε κοστος αγορας απο ολες σχεδον τις μαρκες,ποσο μαλλον οταν ανεβαινουν τα χρηματα αρκετα.Οποτε αυτο που θελω να πω ειναι οτι εκτος απο την αγορα εχουμε το βασικοτερο που ειναι το κοστος ανα σελιδα εκτυπωσης και εκει δεν νομιζω να χωρα καμια αμφιβολια οτι οι canon ειναι πολυ οικονομικοι σε σχεση με τους υπολοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν πολυ βασικοτερες διαφορες απο το good enough οπως το διαβασατε σε καποιο αρθρο η site.Εγω,εχω παρα πολυ καιρο να δω εκτυπωση κειμενου απλα αποδεκτη απο εκτυπωτες που δεν ξεπερνουν τα 50 euro σε κοστος αγορας απο ολες σχεδον τις μαρκες,ποσο μαλλον οταν ανεβαινουν τα χρηματα αρκετα.Οποτε αυτο που θελω να πω ειναι οτι εκτος απο την αγορα εχουμε το βασικοτερο που ειναι το κοστος ανα σελιδα εκτυπωσης και εκει δεν νομιζω να χωρα καμια αμφιβολια οτι οι canon ειναι πολυ οικονομικοι σε σχεση με τους υπολοιπους.

Ram Οκτωβριου - Τεστ Εκτυπωτων

Χαμηλοτερο κοστος.

Οικονομικοτερος ο HP Business 1000 με 0,31 ευρω κοστος εκτυπωσης ανα σελιδα

Μετα ερχεται ο pixma 5200 με 0,38 ευρω κοστος εκτυπωσης ανα σελιδα

και μετα pixma 4200 με 0,49 ευρω κοστος εκτυπωσης ανα σελιδα

Η canon δινει για το δοχειο μαυρης μελανης διαρκεια ζωης 350 σελιδες.

Η ΗΡ για το δοχειο μεγαλης χωρητικοτητας (προφανως υπερδιπλασιο του μικρου) δινει 1700 σελιδες.

Ποια ειναι η πιο οικονομικη λυση ;

Αλλα τι καθομαστε και λεμε τωρα για ενα δυο και δεκα λεπτα του ευρω διαφορα. Αν σ' αρεσει ο canon ψηφισε canon.

Μπορειτε να μου πειτε εμενα, οποιος εχει εκτυπωτη canon 4200 ή 5200, αν κανει booklet printing ; Και πως σας φαινονται οι εκτυπωσεις κειμενων ; Ειστε ικανοποιημενοι ;

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα.... Μπράβο βρε Coolmind.... Γι' αυτό το μεγειές λέω....

Τελικά παρήγγειλα τον 6600 σε τιμή χοντρικής σε 3 άτοκες.... Και τον MP170 πάλι της Canon για την κοπέλα μου.

Καμία σχέση με τον 5200

Ε τοτε μεγειες ΔΙΠΛΑ!!! :041:

Περιμενω εντυπωσεις απο τις εκτυπωσεις(α καλο εεεε).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

νΑ Ρωτήσω κ κάτι τελευταίο, ο Canon IP4200 εχει αυτό το Prin Bridge Πως το λένε... που μπορείς να εκτυπώσεις κατευθείαν απο ψηφιακή φωτογραφική μηχανή? Δεν ισχύει κάτι τέτοιο (εννοείται πως η μηχανή θα την έχει τη λειτουργία αυτή) - Portbridge nomizo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά.... Ακύρωσα τον 6600 και πήρα ένα Canon Pixma MP170 σαν της κοπέλας μου....

Είναι πάρα πολύ καλός και εύκολος. Οι drivers, καθώς και τα συνοδευτικά προγράμματα, κάνουν τις εκτυπώσεις ... παιχνιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικά ξέρει κανένας από χέρι ποσο κάνουν τα μελάνια και πoια είναι για pixma ip1500 και pixma ip2200?

ip1600

ip2200

Μελάνια

http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=PG-40&sp_catcode=SKROUTZ

http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=CL-41&sp_catcode=SKROUTZ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.