Jump to content



Ποιο Thermaltake?


MF_III1442169079

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Επιστρεφωντας στο προηγουμενο που ειπες περι των αποσπομενων καλωδιων καταρχας θα θελα να σου ζητησω συγνωμη εαν κατα καποιο τροπο σε προσβαλα γιατι οταν το ξαναδιαβασα το post μου , μου φανηκε "καπως".Κατα δευτερον , οταν λες απωλειες...ετσι οπως το σκεφτομαι , λογικα αυξανεται λιγο η αντισταση στον αγωγο ...δηλαδη το συνολικο φορτιο.Οι τιμες ομως για τις οποιες μιλαμε δεν ειναι αρκετα μικρες ωστε να θεωρουντε αμελητεες σε συναρτηση με την πρακτικοτητα και την οικονομια χωρου που προσφερει ενα τετοιο τροφοδοτικο?

Προς θεου δεν με προσεβαλες ουτε το πηρα οτι ηταν "καπως"γραφουμε σε αυτο το forum με βαση τις γνωσεις μας και δεν ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι ουτε να εχουμε τις ιδιες αποψεις πανω σε κατι(γι αυτο ειναι και ομορφο,και παντα κατι μαθαινουμε ολοι απο τους αλλους).Τωρα σε οτι εχει να κανει με τα τροφοδοτικα με τα αποσπωμενα καλωδια οπως πολυ σωστα με διορθωσες,πιστευω οτι αν ασχοληθει καποιος με ενα κανονικο τροφοδοτικο σε οτι εχει να κανει με το "μαζεμα" των καλωδιων το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο.Σε οτι εχει να κανει με τις απωλειες,ναι συμφωνω μαζι σου οτι γραφεις για την αντισταση του αγωγου αλλα εχει να κανει και με τον τροπο που πιανει το καλωδιο πανω στο τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Εαν καταλαβα καλα μαλλον λες το καλωδιο της επιγραφης "THERMALTAKE" που υπαρχει στο μπροστινο μερος του κουτιου , καθετα , εκει που κλεινει η πορτα.Αυτο το καλωδιο πρεπει να πηγενει σε εναν τριθεσιο διακοπτη που βρισκεται μεσα στο κουτι το οποιο καθοριζει το πως ( και αμα ) θα αναβει η επιγραφη αυτη :)

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι δεν ειναι αυτο. Αυτο της επιγραφης το ξερω και το εχω βαλει δεν ειναι αυτο. Αυτο που λεω ειναι ακριβως εκει που κλεινει το καπακι πισω πισω κατωενα μαυρο διακοπτακι ψιλο και ειναι με ενα καλωδιο που λεει πανω MICRO SW. και δεν το αναφερει μεσα στο manual...

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πως θα ειναι για να καταλαβαινει αν ειναι ανοιχτο η κλειστο το πορτακι ( εαν καταλαβα το πως ειναι ο διακοπτης ) αλλα δεν μπορω να καταλαβω που συνδεετε...Σημερα η αυριο που θα παρω το armor στα χερια μου θα το κοιταξω να δω αν υπαρχει και στο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες παρελαβα και εστησα το νεο μου κουτι!!! :) :) Το Micro SW που λες ειναι ο μικρος διακοπτης κατο αριστερα , στο πλαινο παραθυρο? Αν ναι , οπως στο armor μου ειναι ο διακοπτης που χρησιμοποιητε για να καταλαβαινεις αν ειναι ανοιχτο το πλαινο παραθυρο και να ηχει ενας "συναγερμος".Αυτο ομως για να γινει πρεπει να υπαρχει και η αντιστοιχη λειτουργεια απο την MotherBoard.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.