Jump to content



Ποιο Thermaltake?


MF_III1442169079

Recommended Posts

Θελω να ειναι αθορυβο τελειως και να σηκωνει το βαρυ συστημα μου που ειπα και με o/c

Γμτ Enermax δεν εχει στο e-shop. Λετε για Enermax τελικα? Αν ναι ποσα W? και σε ποιο site το εχει?

www.hacshop.gr

Αν δεις το συστημα της υπογραφης μου ειναι σχεδον ιδιο με αυτο που θελεις να φτιαξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Ε δλδ 20 w παραπανω ειναι αυτα που χρειαζομαι? σιγα για 20 μονο. Δηλαδη το Akasa δεν κανει? η ειναι πιο θορυβωδες? Παντως 450-480W φτανουν για βαρυ συστημα?

(δεν ειναι διαθεσιμο στο hacshop πηγα και ειδα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ειδα αυτο εδω http://www.chipshop.gr/store/product.php?productid=2630 και τα επαιξα με την τιμη του!! ειναι 500W Απο ησυχια μια χαρα δεν ειναι τα Fortron? Τι λετε ειναι καλο το συγκεκριμενο?! Παντως νομιζω οτι μου φτανουν 500W οτι θες βαζεις πανω... (αλλα ειδα οτι ειναι 24-pin και δεν ξερω αν μου κανει)

Ξαναλεω το συστημα θα εχει μαλλον DFI, Athlon 4400+,VGA δεν ξερω παντως καλη, 1 GB RAM και αργοτερα παραπανω, 2 DVD-Writters, 1 Floppy, 3 SATA δισκους, 1 ATA δισκο, custom watercooled, TT Kandalf κουτι και μετα απο λιγο καιρο θα γινει o/c ο 4400+ Επισης θα ειναι ανοιχτος 24/7 και συχνα full load.

Καλο τροφοδοτικο δεν χρειαζομαι για ολα αυτα? Να σηκωνει...

Αλλα ταυτοχρονα να ειναι οσο δυνατον πιο αθορυβο

και ρε παιδια δεν ψαχνω πια για κουτι βρηκα κουτι το τροφοδοτικο ειναι το προβλημα τωρα...

EDIT

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε θα σου προτεινω αυτο που εχω και εγω

thermaltake vdamier 5000 + fortron blue storm 500w

H παρε απο ε-σοπ το xaser ii και μεγαλα και καλυτερα στην κατασκευη και στην ποιοτητα απο το kadalf kaι το σαρκ . Τωρα απο τις αλλες μαρκες ας μιλησουν αλλοι.

Mαλλον δεν ξερεις τι λες με το συμπαθιο κιολας....

Link to comment
Share on other sites

looool! Ποιο εχεις? αυτο? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700229

Απο θορυβο τι λεει?

Τα αλλα 2 (πιο φθηνα) που εχει στο e-shop τι διαφορες εχουν?

Το πήρα προχτές. Δεν το έχω δουλέψει πολύ ακόμα, αλλά δείχνει καλό. Έχει αποσπώμενα καλώδια.

Διάβασε και εδώ. Γράφει για το 580W βέβαια, αλλά είναι της ίδιας σειράς.

Παιδια μολις ειδα αυτο εδω http://www.chipshop.gr/store/product.php?productid=2630 και τα επαιξα με την τιμη του!! ειναι 500W Απο ησυχια μια χαρα δεν ειναι τα Fortron? Τι λετε ειναι καλο το συγκεκριμενο?! Παντως νομιζω οτι μου φτανουν 500W οτι θες βαζεις πανω...

Καλό είναι, αλλά έχει 1 χρόνο εγγύηση. Το TAGAN έχει 3.

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον δ

Mαλλον δεν ξερεις τι λες με το συμπαθιο κιολας.... ??

Σε τι φερνεις αντιρρηση ? το εχεις δει to shark ? το πηρε ενας φιλος μου

και το ειδα απο κοντα και ξενερωσα με την ποιοτητα του. ( παντα σε σχεση με τα υπολοιπα κουτια της εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε εγω εχω κ forton και το tagan το φορτον που εχω φυσικα ειναι 2 χρονον τωρα και ειναι μονο 350αρι δεν ειχα κ δεν εχω ποτε προβλημα μαζι του σε ενα pc που αποτελειτε απο 2ata diskous 2 dvd-rw μια 4600 και εναν amd στα 3200 κτλ. τωρα για το tagan δεν εχω πολλα να πω λιγο καιρο το εχω αλλα ειναι τελειο για τα λ7 του αν και λιγο ακριβο μου φανηκε.. να ειναι καλα η γιαγια

μπορω να σου προτεινω κ ενα αλλο μια που θα παρεις κ αλλα πραγματα απο το extreme οριστε αυτο εδω που ηθελα να παρω εγω αλλα δεν ειμαι ελλαδα κ πολλα απο αυτα που θελω δεν τα βρισκω εδω.

οριστε

και μπορεις να το δεις αναλυτηκα εδω

Link to comment
Share on other sites

Σε τι φερνεις αντιρρηση ? το εχεις δει to shark ? το πηρε ενας φιλος μου

και το ειδα απο κοντα και ξενερωσα με την ποιοτητα του. ( παντα σε σχεση με τα υπολοιπα κουτια της εταιριας.

Το damier και το xaser ειναι κουτια 3 χρονων και σαφως υστερουν αισθητα και σε ποιοτητα και σε μεγεθος και σε εργονομια απο το Kandalf.

Για το shark δεν ειπα τιποτα, αλλα και αυτο δεν συγκρινετε με το Kandalf.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο μου φενεται το Scorpio αλλα...

1. Μου φτανουν 480W για το συστημα μου?

2. μηπως ξερει κανεις τι επιπεδο θορυβου εχει? γιατι ειδα ενα Enermax NoiseTaker και επαθα πλακα μονο 14,5 db...

Επισης ειδα και αυτο εδω http://www.extremeshop.gr/product_i...c79a7c73f8708c7 sto extremeshop αλλα ειναι πιο μεγαλο σε W. Αν εξαιρεσουμε τα W, απο θορυβο σε σχεση με το Scorpio τι λεει κι απο επιδοσεις?

Εχω αμφιβολιες για 480W γιατι δεν ξερω... θα αντεξει με ολα αυτα τα drives που εχω και o/c τον 4400+ και του κουτιου τα ανεμηστηρακια?

EDIT

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις προβλημα αν αγορασεις ενα καλο τροφοδοτικο(enermax,fortron,ocz...etc)πανω απο 450 watt,σε καμια περιπτωση.Για τα hyper εχω διαβασει καλα πραγματα αλλα αν θελεις να μπουμε σε λεπτομεριες καλο θα ηταν(παρολο που βολευει)να μην επερνες τροφοδοτικο sleved γιατι οπου εχεις ενωσεις εχεις και απωλειες.

Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει αφου ειναι 480W προτιμω το Scorpio το οποιο και παρεγγειλα. Ασχετο αλλα εγω ψαχνω την Eheim 1250 και εκτος απο τα Multirama (που θελω να τα αποφυγω) δεν μπορω να την βρω αλλου, αμα ξερει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν(παρολο που βολευει)να μην επερνες τροφοδοτικο sleved γιατι οπου εχεις ενωσεις εχεις και απωλειες.

Sleeved? Απωλειες? Γιατι? απο το υφασμα η απο το θερμοσυστελομενο :101: ? Δεν ξερω...αλλα η ηθελες να πεις κατι αλλο, η μαλλον εχεις μπερδεψει κατι στο κεφαλι σου.Μου φαινεται λιγο bambacha :108: αυτο που ειπες...Μηπως εννοεις τροφοδοτικα που τα καλωδια ειναι αποσπωμενα και βαζεις οσα χρειαζεσαι ?Οπως τα Modstream της OCZ :)

Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει αφου ειναι 480W προτιμω το Scorpio το οποιο και παρεγγειλα. Ασχετο αλλα εγω ψαχνω την Eheim 1250 και εκτος απο τα Multirama (που θελω να τα αποφυγω) δεν μπορω να την βρω αλλου, αμα ξερει κανεις...

Ναι μπορεις να την αγορασεις απο petshop που εχουν και ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφωντας στο προηγουμενο που ειπες περι των αποσπομενων καλωδιων καταρχας θα θελα να σου ζητησω συγνωμη εαν κατα καποιο τροπο σε προσβαλα γιατι οταν το ξαναδιαβασα το post μου , μου φανηκε "καπως".Κατα δευτερον , οταν λες απωλειες...ετσι οπως το σκεφτομαι , λογικα αυξανεται λιγο η αντισταση στον αγωγο ...δηλαδη το συνολικο φορτιο.Οι τιμες ομως για τις οποιες μιλαμε δεν ειναι αρκετα μικρες ωστε να θεωρουντε αμελητεες σε συναρτηση με την πρακτικοτητα και την οικονομια χωρου που προσφερει ενα τετοιο τροφοδοτικο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.