Jump to content



Πως να δουλέψετε τον Opteron σας χωρίς... ψύκτρα!


JimmyFox

Recommended Posts

Ναι αλλά έβαλε ανεμιστήρα να φυσάει πάνω στον επεξεργαστή. Βασικά πρωτότυπο, αλλά χωρίς καμμία πρακτική αξία. Καλύτερα να βγάλει τον ανεμιστήρα και να αφήσει την ψύχτρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν μου φενεται οτι κλαταρε ο επεξεργαστης αν προσεξει κανεις τις εικονες βλεπει οτι ειναι φαρεναιτ οι βαθμοι και οχι κελσιου αρα δεν ειναι και τοσο εξωπραγματικες

Link to comment
Share on other sites

Ζημια δεν ειναι το να πεθανει ακαριαια...καμια φορα μπορει να ζοριζεις και να καταστρεφεις τον επεξεργαστη σου χωρις να το παιρνεις πρεφα και απλα μια μερα "ανευ λογου και αιτιας" να πεθανει :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια ολοι ξερουμε οτι αυτοι ειναι τρελοι με την καλη εννοια.

Αν ο αλλος εχει 200 ευρω για πεταμα καλα κανει και τον καιει, εγω θα προτιμουσα να μου τον εστελνε βεβαια αλλα τι να πεις!!!

Οποτε με βλεπω να βολευομαι με κανενα 146 απο ***shop .Μην κανουμε και διαφημιση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τον έκανε underclock πριν τα κάνει όλα αυτά .. βέβαια υπάρχουν και παθητικά συστήματα ψύξης για Opteron αθόρυβα σαν αυτό..

Βέβαια πρέπει να έχεις και δύο ανεμιστήρες στο πίσω μέρος του κουτιού.. :012:

post-1837-1442174278,2192_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σφάκτη δεν καίγονται οι επεξεργαστές από θερμοκρασία στις μέρες μας. Απλά θα έκλεινε αν ανέβαζε 70άρες. Εξάλλου είδες ότι οι θερμοκρασίες του χωρίς ψύκτρα ήταν σε load όσο ένας πρέσχοτ στο BIOS σε κρύα εκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ το ξερω αλλα καλον ειναι να μην το κυνηγας κιολας!!!

Το μαστιγιο τελικα δουλεψε ??? Ηρθε ή πρεπει να ματσιγωσω και εγω τους δικους μου?

Υ.Γ. Οχι και σφακτης Σφαγέας ειναι καλυτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε φίλε θα το ρίξω στα μωβ χαπάκια μέχρι αύριο. Ελπίζω να έρθει τουλάστιχον αύριο. Από την άλλη εστίασα την προσοχή μου στο κουτι και προχώρησα λίγο τη δουλειά που έχω αφήσει στη μέση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.