Jump to content



γραμμές με το άνοιγμα του PC!!!


Recommended Posts

τώρα τελευταία ρε παιδιά πολλά μου τυχαίνουν!

σήμερα όταν άνοιξα το pc μου ξαφνικά μου βγάζει λωρίδες κάθετες με γραμμές σε σημείο που απο πίσω φαίνοταν ελάχιστα!!προχωράει να φορτώσει τα windows και σβήνει οθόνη χωρίς να κάνει τίποτα ο υπολογιστής!αυτό το έκανε 2 φορές!την τρίτη άνοιξε κανονικά χωρίς αυτές τις γραμμές και όταν μπήκε στα windows είχαν χαθεί κάποια στοιχεία από τον εκτυπωτή τον οποίο τον έβγαλα και τον ξαναέβαλα και όλα εντάξει!!

υπάρχει περίπτωση να είναι κάρτα γραφικών ή τα windows(κάποιος ιός π.χ)

Link to comment
Share on other sites

θα τεστάρω μνήμες με meme test αν και τις έχω τεστάρει πολλές φορές!μετά θα τεστάρω την καινούρια 6600GT που και αυτή την έχω πεθάνει στο τεστ και αμα ΄μου το ξανακάνει την πάω για rma! εσεις τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

Ιός σίγουρα δεν είναι αφού σου το κάνει πριν φορτώσει λειτουργικό. Δες μήπως η κάρτα γραφικών δεν πατά σωστά πάνω στην θύρα (πχ λόγο βάρους). Μου είχε κάνει κάτι αντίστοιχο παλιότερα και εφταιγε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι και ξέχασα να το πω ότι έβγαλα απο πίσω το καλώδιο και το ξαναέβαλα και μετά έφιαξε!! οπότε σίγουρα φταίει η vga! μακάρι να είναι αυτό που ανέφερες emnezia!

από τότα δεν σου το ξαναέκανε?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς αντέχει είμαι τυχερος??????????

τώρα που το ξαναείδα όντος υπήρχε μια κλήση προς τα κάτω γιατί δεν είναι πιασμένη με βίδα η κάρτα αλλά με κλιψάκι του armor! οπότε έβαλα και βίδα και στερεώθηκε πολύ καλύτερα!!

εσένα δεν έφτιαξε ποτέ η 5600 που ήταν και η προηγούμενη κάρτα μου???

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι! Δες πρώτα αν είναι το ότι δεν στηριζόταν καλά και αν λειτουργεί εντάξει τώρα που την βίδωσες.

Επίσης μήπως το καλώδιο της οθόνης είχε κουνηθεί πριν από τη θέση του;

Πιστεύω πως μάλλον αυτό έφταιγε.

Η δικιά μου κάρτα όταν την στερέωσα καλύτερα δεν το ξαναέκανε μέχρι να την κάψω :p

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά σήμερα με το που άνοιξα το pc να πάλι οι γραμμές και πάλι τα ίδια! βγάζω το καλώδιο το ξαναβάζω-----φτιάχνει!

αλλά μην κοροιδευόμαστε το καλώδιο μια χαρά πατάει και η κάρτα!

οπότε την πήγα πίσω και περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

τελικά πολύ μπέρδεμα όπως το περίμενα! εε τι περιμένεις αφού όταν εξηγούσα τι πρόβλημα υπάρχει, ο τεχνικός κοιτούσε το ταβάνι!!επακόλουθο είναι να μου πουν σήμερα ότι την τεστάρουν 2 ώρες και δεν παρουσιάζει τίποτα!!χαίρω πολύ τους λέω και εγώ το έκανα αυτό!! και μετά άντε πάλι να εξηγήσω τι πρόβλημα υπάρχει!!!

το θέμα είναι ότι μπορεί να αργήσει να έρθει η ίδια κάρτα άμα διαπιστωθεί το πρόβλημα!!!!(άμα δεν διαπιστωθεί και την πάρω πίσω και κάνει τα ίδια τότε είναι το πρόβλημα!)εντωμεταξύ με μία 9600 που έχω τώρα πάνω δεν παρουσίασε ίχνος προβλήματος!!

τέλος πάντων άμα δεν διαπιστωθεί πρόβλημα να την αλλάξω με μιά 6800???

για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο!!

τι διαφορές έχουν σε θέμα απόδοσης??

Link to comment
Share on other sites

HELP!!!!!!!

άλυτο το πρόβλημα!! μετά από μια εβδομάδα άντε πάλι τα ίδια!!!

αυτήν την φορά εφτιαξε μετά από μια επανεκκίνηση οπότε δεν τίθεται θέμα επαφής!!η κάρτα έχει ελεχθεί!!!τι να κάνω???

ξέρετε τι παρατήρησα.............στην αρχή βγάζει γραμμές οριζόντιες,μετα οταν φορτώνει τα windows βγάζει πιο μικρές γραμμούλες και κάτι σύμβολα τα οποία αλλάζουν!!δηλαδή δεν είναι συνέχεια αυτές οι γραμμές!!!

τι μπορεί να φταίει???

Link to comment
Share on other sites

οι μνήμες είναι τσεκαρισμένες σίγουρα!

το θέμα είναι ότι αυτοί μου την βγάζουν εντάξει την κάρτα!

να τους την ξαναπάω πίσω??

τώρα χαμήλωσα το overclocking με το οποίο ποτέ δεν είχα πρόβλημα για μου φύγει η υποψία!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.