Jump to content



Παει το /C: !!!!Αμεση βοηθεια


Hydrus

Recommended Posts

Παει το /C: !!!!Αμεση βοηθεια

Καθως μακακιζομουν με τον υπολ. ανακαλυψα οτι τα μοναδικα 256ΜΒ μνημης που ειχα ηταν UTT ΤwinMOS.Ετσι ειπα να δω τι πιανουν στο DFI μου.Ξεκιναω λοιπον με 2-2-2-5 και 3,0V.Το ξερω χαζομαρα μην βαρατε...Και φυσικα το συστηματακι ουτε καν ανοιγε.Απλα φωναζε το mobo ποσο λαλακας ειμαι.Αλλαγη με αλλη ram με τον φοβο οτι την εκαψα.Αμ δε...Καταληγω στην εσχατη λυση βγαλσιμο/μπασιμο της μπαταριας.Το συστημα bootare αλλα δεν εμπαινε win γιατι ελεγε: "An error detected while disk reading(κατι σχετικο τεσπα) press ctrl+alt+del to restart".Tελικα δεν εμπαινε win εως που εβαλα εναν 2ο δισκο με λειτουργικο και ειδα τον κανονικο μου.Ειχα 3 partitions.Το πρωτο που ηταν και το λει τουργικο πηγα να σωσω το desktop αλλα ο φακελος μου ηταν ΚΕΝΟΣ!!! Τα αλλα partitions ηταν οκ δηλ εμπαινα στους φακελουσ κλπ.Μεσα απ τον 2ο ετρεξα ενα disc check αλλα παλι τιποτα.Βοηθηστε ρε παιδια γιατι ειχα πολυ πραμα μεσα:φωτο,bookmarks,downloads,εργασιες της σχολης και αλλα χρησιμα για μενα που οσο θυμαμαι θα παθω κανενα εγκεφαλικο

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται προσοχή τέτοια πράγματα.

Ψάξε στο forum για data recovery. Έχουν γίνει αρκετά θέματα αυτού του τύπου.

Εν ολίγης θα πρέπει να δουλέψεις με προγράμματα του τύπου Easy Recovery pro, Get Data Back και πάλι δεν ξέρω αν θα τα σώσεις τα αρχεία σου....

Link to comment
Share on other sites

αμα μπεις και μεσο dos/γραμμη εντολων πιθανον να μπορει να το check disk ( η καποιο αλλο ποθ δεν θυμαμαι ακριβως το ονομα ) και αν οντως εχει προβλημα ο σκληρος σου θα επαναφερει τα αρχεια σου ( πιθανον με filenames του τυπου File001..2..3 κτλπ ) Αλλα εγω ετσι ειχα σωσει τα δικα μου αρχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.