Jump to content



SOUNDBLASTER LIVE 5.1 DIGITAL & VIRTUAL DJ 3.1


r1ddl3r_1

Recommended Posts

εχω την παραπανω καρτα κ το virtual dj 3.1 κ θελω στα ηχεια μου(creative 5.1) να ακουγεται το τραγουδι που παιζει στο ενα deck κ στα ακουστικα το τραγουδι που παιζει το αλλο deck.εχω δοκιμασει ενα σωρο επιλογες απ'τα options του virtual dj κ επισης ενα σωρο συνδιασμων απ'την συνδεση των καλωδιων πισω στην καρτα αλλα δεν το εχω καταφερει ακομα.παρακατω παραθετω 2 φωτο,μια της καρτας μου κ μια με τα options του virtual.οποιος μπορει κ ξερει κατι pls ας βοηθησει..!!!thnx εκ των προτερων.

post-322-1442174276,6564_thumb.jpg

post-322-1442174276,7974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

στη καρτα ηχου το πορτοκαλι ειναι το 3 ζευγαρι ηχειων η digital out

το μπλε ειναι line in

το κοκκινο ειναι Mic in για μικροφωνο

και το πρασινο και μαυρο ειναι τα 1 & 2 ζευγαρι ηχεια

αρα θα παιξεις με πρασινο και μαυρο στο ενα ηχεια και

στο αλλο μονιτορ μεσα απο ακουστικα

τωρα για το προγραμμα δοκιμασε τις επιλογες μια προς μια διοτι δεν θυμαμαι

ποια ειναι ακριβως παντως οι δυο πρωτες που φενονται δεν ειναι σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

εγω ακου να δεις τι κανω:συνδεω τα 3καλωδια των ηχειων(πορτοκαλι,πρασινο,μαυρο) στα αντιστοιχα χρωματα στην καρτα.ομως προκειμενου να δουλεψουν τ'ακουστικα,αναγκαζομαι να βαζω ενα κλεφτη στο πρασινο ωστε στο ενα να βαζω τα ηχεια κ στο αλλο τ'ακουστικα κ οπως καταλαβαινεις ακουω οτι ακουγεται απ'τα ηχεια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.