Jump to content



Με 200€ (+-10%) τι να πάρω σε PCIe;


paxman

Recommended Posts

OK, Τιμή από 180-220€, PCIe, ποιά κάρτα προτείνετε;

Έκανα google search για κάποιες κάρτες που είδα σε αυτή τη γκάμα τιμής, διάβασα τα review, και έψαξα στο skroutz για τιην καλύτερη τιμή σε αυτές.

Παρ' όλα αυτά και επειδή είμαι ακόμη μπερδεμένος ζητάω την γνώμη όσων το έχουν ήδη ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

OK, Τιμή από 180-220€, PCIe, ποιά κάρτα προτείνετε;

Έκανα google search για κάποιες κάρτες που είδα σε αυτή τη γκάμα τιμής, διάβασα τα review, και έψαξα στο skroutz για τιην καλύτερη τιμή σε αυτές.

Παρ' όλα αυτά και επειδή είμαι ακόμη μπερδεμένος ζητάω την γνώμη όσων το έχουν ήδη ψάξει.

να η μετάφραση apotsi!

τι περιλαμβάνει το υπόλοιπο σύστημα σου? γενικά μάλλον για κάποια ATI Χ800GT/GTO2?? δεν τις ξεχωρίζω!

Link to comment
Share on other sites

@Benchli, δυστυχώς είναι 40€ πάνω από το max όριο και 60€ σε σχέση με την Gecube, και με 400€ θέλω να κάνω την μετάβαση σε 939, οπότε το κάθε € μετράει.

Είναι αυτή με τα 12 pipelines;

Είδα ότι έχει το e-shop μια Ati OEM με 187€ και το Πλαίσιο μια GeCube με 200€, υπάρχει λόγος να προτιμήσω την ακριβότερη;

Link to comment
Share on other sites

@Benchli, δυστυχώς είναι 40€ πάνω από το max όριο και 60€ σε σχέση με την Gecube, και με 400€ θέλω να κάνω την μετάβαση σε 939, οπότε το κάθε € μετράει.

Είναι αυτή με τα 12 pipelines;

Είδα ότι έχει το e-shop μια Ati OEM με 187€ και το Πλαίσιο μια GeCube με 200€, υπάρχει λόγος να προτιμήσω την ακριβότερη;

1. Ναι 12 pipelines έχει.

2. Να πάρεις την GeCube γιατί νομίζω πως η ΟΕΜ εχει DDR2 και όχι DDR3

Link to comment
Share on other sites

Ακούω προτάσεις, γιατί και το γκούγκλιτ, και είδα reviews, και το σκρούτζιτ, αλλά πάλι μπερδεμένος είμαι.

Οι απόψεις μου με τους υπολοίπους συμφωνουν σε αυτο το θέμα.

Παλικάρι, επειδή την έχω την κάρτα (ακριβώς αυτην του πλαισιού cecube x800 gto 256bit) θα σου την προτείνω με τα χίλια να πας να την αγοράσεις.

Η κάρτα για τα λεφτά της είναι πολύ καλή .

(Το μόνο αρνητικό είναι ότι κάνει λίγο θόρυβο σε μερικά παιχνίδια τυπου F.E.A.R )

Link to comment
Share on other sites

ότι είπαν και τα παιδιά...

nvidia 6800GS, ή ATI X800GTO (είναι και λίγο πιο φθηνή), θα μείνεις ικανοποιημένος ότι και να επιλέξεις

Προτείνω 6800GS όμως, λόγω υποστήριξης shaders 3.0

Link to comment
Share on other sites

Το ξανασκέφτηκα, ξαναείδα μερικά reviews, και ως καλός καταναλωτής ανέβασα το budjet μου κατά 60€, και αυτή τη στιγμή είμαι ευτυχής κάτοχος μίας Albatron 6800GS (και ενός Winnie 3200+ και... χωρίς μητρική να τα κουμπώσω πάνω :p ... ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

Το ξανασκέφτηκα, ξαναείδα μερικά reviews, και ως καλός καταναλωτής ανέβασα το budjet μου κατά 60€, και αυτή τη στιγμή είμαι ευτυχής κάτοχος μίας Albatron 6800GS (και ενός Winnie 3200+ και... χωρίς μητρική να τα κουμπώσω πάνω :p ... ακόμα).

συγχαρητήρια για την επιλογή σου ...enjoy

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.