Jump to content



Ποιό mp3-ράδιο-CD για το τουτούνι;


planetman

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι εδώ το σωστό section για ένα τέτοιο θέμα αλλά δεν βρήκα άλλο καταλληλότερο και ψάχνω να αγοράσω ένα mp3-ράδιο-Cd για το τουτούνι μου και θέλω γνώμες:

Καταρχήν, θέλω να μου πείτε, το αντικραδασμικό σύστημα προσφέρει κάτι στην πράξη ή είναι μόνο λόγια; Είμαι ανάμεσα σε αυτά:

1) ROADSTAR CD-652USMP/FM Σχετικά φτηνό, αντικραδασμικό, με είσοδο για usb flash disk αλλά με 4x40Watt

2) ROADSTAR CD CD-812WMP/FM Λίγο πιο ακριβό, πιο εμφανισιακό, αλλά χωρίς είσοδο για usb flash disk, αντικραδασμικό, με 4x50Watt.

3) JVC CD MP3 KD-G312 Πιο ακριβό, JVC, χωρίς είσοδο για usb flash disk, δεν λέει τίποτα για αντικραδασμική προστασία, με 4x50Watt.

Μπορεί κάποιος να μου πει πού αξίζει να δώσω περισσότερη βάση; Στην ισχύ; Αν έχει είσοδο για usb flash disk; Αν έχει αντικραδασμική προστασία; Ή σε κάτι άλλο; Κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρει το JVC KD-G401 (τωρα βρισκω το 411 που εμφανισιακα ειναι ολοιδιο)

Μου αρεσε επειδη εχει το περιστροφικο :003:

Δεν μπορω να πω οτι μου εχει δειξει οτι του λειπει το αντικραδασμικο.

Παντως η αληθεια ειναι οτι το αλλο που εχει usb (και SD/MMC) υποδοχη μου αρεσε παρα πολυ. CD βαριεμαι να γραφω και να κουβαλαω, ενω ενα flash-ακι ειναι απειρως πιο βολικο

...και δε χρειαζεται και αντικραδασμικο. :003:

Παντως δεν το ειχα ξαναδει, και τωρα που το ειδα αυτο, απορω πως ακομα καθονται και φτιαχνουν τετοιες αηδιες για τα αυτοκινητα και δεν φτιαχνουν ενα σκετο ραδιοφωνο με υποδοχη για usb και για καρτες

Ασε που μετα πηρα και καινουργιο αμαξι και εχει ενσωματωμενο στην κονσολα δικο του σκετο cd χωρις ΜΡ3 και ξενερωσα τελειως...

Link to comment
Share on other sites

βασικά πάς σε πολύ φθηνά

αμα θες να σου κρατησει

κοίτα σε κάτι πιο ακριβο :023:

προτίμησε πάιονιρ ή alpine

πόσα ηχεία εχεις?

άμα έχεις στάντς ή στην καπελιέρα καλο θα ήτανε να αποφύγεις τα sony :001:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και δύο περίπου χρόνια αυτό και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Και το μαγαζί (χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, αλλά θα κάνω) φυσάει. Οι τεχνικοί είναι αστέρια και σου κάνουν την δουλειά στο τσακ-μπαμ.... Είμαστε οικογενειακώς πελάτες χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Η αντικραδασμική προστασία είναι αρκετά σημαντική γιατί όταν περνάς πάνω από καμιά λακούβα, δεν θα σταματάει η μουσική. Διαφορετικά θα κάνει όλο διακοπές ο ήχος και σε ξενερώνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Έχω το παρακάτω cd player pioneer DEH-P9000R getfile.asp?file=\pictures\Pioneer%2Ejpg

το οποίο δεν υποστηρίζει MP3 αρχεία. Πίσω έχω Pioneer Multi Disc CD Player που και αυτό δεν υποστηρίζει Mp3. Δεν θέλω ν αλλάξω το cd player, εάν αλλάξω το Multi Disc με ένα που να υποστηρίζει MP3 θα μπορώ να τα ακούω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι εδώ το σωστό section για ένα τέτοιο θέμα αλλά δεν βρήκα άλλο καταλληλότερο και ψάχνω να αγοράσω ένα mp3-ράδιο-Cd για το τουτούνι μου και θέλω γνώμες:

Καταρχήν, θέλω να μου πείτε, το αντικραδασμικό σύστημα προσφέρει κάτι στην πράξη ή είναι μόνο λόγια; Είμαι ανάμεσα σε αυτά:

1) ROADSTAR CD-652USMP/FM Σχετικά φτηνό, αντικραδασμικό, με είσοδο για usb flash disk αλλά με 4x40Watt

2) ROADSTAR CD CD-812WMP/FM Λίγο πιο ακριβό, πιο εμφανισιακό, αλλά χωρίς είσοδο για usb flash disk, αντικραδασμικό, με 4x50Watt.

3) JVC CD MP3 KD-G312 Πιο ακριβό, JVC, χωρίς είσοδο για usb flash disk, δεν λέει τίποτα για αντικραδασμική προστασία, με 4x50Watt.

Μπορεί κάποιος να μου πει πού αξίζει να δώσω περισσότερη βάση; Στην ισχύ; Αν έχει είσοδο για usb flash disk; Αν έχει αντικραδασμική προστασία; Ή σε κάτι άλλο; Κάποια άλλη πρόταση;

Mόλις πήρα ενημερωτικό email και είδα ΑΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά θέλω να τονίσω ότι θέλω κάτι πολύ φτηνό. Το τουτούνι έχει 2 ηχεία της πλάκας και δεν θέλω να πάρω κάτι ακριβό.

istrios, κι εγώ έχω δει αυτή την προσφορά του LIDL αλλά δεν λέει καν τί μάρκα είναι, ούτε πόσα Watt, ούτε για αντικραδασμική προστασία... Τώρα είδα στην φωτογραφία του ότι παίρνει usb flash disks!

Το 4x40Watt που είναι το 1ο που πρότεινα φτάνουν σε γενικές γραμμές; Δεν θέλω κάτι extreme. Αν πάρω άλλα 2 ηχεία, μπορώ να τα βάλω μόνος μου; Πώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά θέλω να τονίσω ότι θέλω κάτι πολύ φτηνό. Το τουτούνι έχει 2 ηχεία της πλάκας και δεν θέλω να πάρω κάτι ακριβό.

istrios, κι εγώ έχω δει αυτή την προσφορά του LIDL αλλά δεν λέει καν τί μάρκα είναι, ούτε πόσα Watt, ούτε για αντικραδασμική προστασία... Τώρα είδα στην φωτογραφία του ότι παίρνει usb flash disks!

Το 4x40Watt που είναι το 1ο που πρότεινα φτάνουν σε γενικές γραμμές; Δεν θέλω κάτι extreme. Αν πάρω άλλα 2 ηχεία, μπορώ να τα βάλω μόνος μου; Πώς γίνεται;

Αυτό που βρίσκεται στα LIDL είναι μάρκας Silvercrest όχι ότι καλύτερο υπάρχει αλλά αν σε καλύπτει εγγύηση και διαθέτεις usb stick είναι ότι πρέπει. Φαντάσου ότι με ένα USB 512 mb θα έχεις κάμποσα mp3 και θα τα αλλάζεις όποτε θές.Εγώ έχω στο αυτοκίνητο ένα ενισχυτή με είσοδο rca στο ταμπλώ και 6 ηχεία. Τα υπόλοιπα αναλαμβάνει ενα W800i και ξέμπλεξα. Παίρνοντας και 2 ηχειάκεια με καμιά 30ριά ευρώ είσαι άρχοντας. Συνολικό κόστος 99+30+35(stick)=164 ευρά. 'Αντε μεγειές.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω μια εντύπωση ότι δεν θα κάνει στο τουτούνι μου; Πώς θα κάνω τη σύνδεση; RCA δεν είναι αυτά που κυκλοφορούν; Εμένα είναι άλλα ντ' άλλων! :108:

post-713-1442174300,5801_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φτηνά κ πολύ καλα κ αξιόπιστα είναι τα pioneer, εγώ αυτο έχω κ συνέχεια παίρνω pioneer

Για το καλά συμφωνώ όσο για το φτηνά έχει pioneer απο 70 ευρώ μέχρι 1000 ευρά. Το καλό τους είναι οτι είναι αξιόπιστα και υπάρχει το μοντέλο για κάθε βαλάντιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν έχω καταλάβει, αυτά τα mp3 players έχουν RCA εξόδους; Πώς θα μετατρέψω τις δικές μου σε RCA τότε; Η σύνδεση ISO που λένε στα χαρακτηριστικά τους τί είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν έχω καταλάβει, αυτά τα mp3 players έχουν RCA εξόδους; Πώς θα μετατρέψω τις δικές μου σε RCA τότε; Η σύνδεση ISO που λένε στα χαρακτηριστικά τους τί είναι;

Mε RCA Adaptor θα κάνεις νομίζω τη δουλειά σου. Πρέπει να έχουν τα καταστήματα που κάνουν εγκαταστάσεις ηχοσυστημάτων σε αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο και δυνατότητα (με κάρτα κάποιου φίλου) ρίξε καμιά ματιά και σε κανα Makro. Είχα δει τον προηγούμενο μήνα ένα Kenwood και ένα Pioneer ραδιο CD MP3 με 105 € έκαστο τελική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν έχω καταλάβει, αυτά τα mp3 players έχουν RCA εξόδους; Πώς θα μετατρέψω τις δικές μου σε RCA τότε; Η σύνδεση ISO που λένε στα χαρακτηριστικά τους τί είναι;

όλα τα αυτοκίνητα απο το 96 και μετα αν θυμάμαι καλά ακολουθούν ΄ςνα πρότυπο με δύο βυσματα που το ένα έχει τα ρεύματα και το άλλο έχει τα ηχεία

οπότε αγοράζοντας το απλά το συνδέεις στα 2 βύσματα.

όσον αφορά τα rca τα περισσοτερα εχουν εξόδους και είναι για σύνδεση ενισχυτών.

όπως σου έγραψα και πρίν άποψη μου είναι να πάρεις ένα που να έχει είσοδο ε rca έτσι ώστε να μπορείς να συνδέεις ενα ipod, creative οτιδήποτε με ένα απλο καλώδιο Mini jack σε RCA.

και εγω΄pioneer έχω Mp3 και πια έχω βαρεθεί απίστευτα να γράφω cd Και να παίρνω μέσα να ακούω.

με τον τρόπο που σου λέω αφενώς έχεις ενημερωμένη δισκοθήκη στο αυτοκίνητο,

το παίρνεις μαζί σου όποτε θες και ακούς, πχ εγω έχω μηχανη και μου λείπει η μουσική

όταν αλλάξεις αυτοκίνητο το κρατάς,

δεν χαλάς cd για κάθε καινούριο που θές να γράψεις,

δεν σε νοιάζει να πάρεις καλό με αντικραδασμική τεχνολογία και τα σχετικά

κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.