Jump to content



ΗΧΕΙΑ


Myst|kaL

Recommended Posts

:020: επειδή θέλω κι εγώ ηχεία... εχω βρεί 2 "διαφορετικά" μοντέλα!

μοντέλο Νο1

Logitech Z5500

z550029lh.th.jpg

front8ce.th.jpg

μοντέλο Νο2

Harman Kardon

harmonkardon7mc.th.jpg

Πρώτη δική μου προσέγγιση:

κριτήριο ομορφιάς 10! , χωρίς πλάκα και τα 2 μου αρέσουν αλλά.. τα Logitech θα αξιοποιηθούν στο δωμάτιο μου σωστά; :086:

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω τα logitech z5500!

Γιατι να μην αξιοποιηθουν σωστα τα ηχεια?!

Αν εχεις μια σχετικα καλη καρτα ηχου και αν τα τοποθετησεις σωστα στο δωματιο σου!

Εννοεις μηπως οτι ειναι σχετικα μικρο το δωματιο σου για τετοια ηχεια!??

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα εχω δει, αυτα ειναι παρα πολυ καλα. Αν εχεις μικρο δωματιο παρε τα δευτερα και ενα ζευγαρι ακουστικα 5.1 . Αν μενεις εκτος πολης με τεραστιο και μονωμενο δωματιο παρε σαφως τα πρωτα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα τα Harman Kardon αβλεπι!Και τα logitech καλα ειναι ιδιως επειδη ειναι 5.1 αλλα αν δε σε νοιαζει αυτο παρε τα harman δε θα το μετανοιωσεις.Η εταιρια βγαζει κορυφαια προϊοντα ηχου.Και ΜΗΝ παρεις ηχεια με κριτηριο την ομορφια γιατι εχασες!Τιμη γνωριζεις για τα harman (που πρεπει να τσουζει λιγο)?Και που τα βρηκες?Με ενδιαφερουν γιαυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

E, οχι δα! Καμια σχεση το ενα ηχειο με το αλλο! Τα 2α ειναι (προσωπικη αποψη) καθαρα ψαρωτικες π@π@ριες... Τα ειχα ακουσει στο Νακα και δεν μου φανηκαν τιποτα ιδιαιτερο, ειδικα σε σχεση με τα logitech... Logitech all the way!

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής και εγώ σε logitech θα πήγαινα... Προτιμώ το 5.1 σε σχέση με το 2.1 έστω και αν έχουν διαφορά στην ποιότητα κάτι που δεν προκειται να καταλάβω παρα μόνο αν τα έχω διπλα δίπλα ή ακούω συμφωνική του Λονδίνου στην διαπασών.

Πάρε λοιπόν καλύτερα τα πολλά πάρα τα λίγα....

Link to comment
Share on other sites

E, οχι δα! Καμια σχεση το ενα ηχειο με το αλλο! Τα 2α ειναι (προσωπικη αποψη) καθαρα ψαρωτικες π@π@ριες... Τα ειχα ακουσει στο Νακα και δεν μου φανηκαν τιποτα ιδιαιτερο, ειδικα σε σχεση με τα logitech... Logitech all the way!

Η Harman Kardon ειναι μια εταιρια που ειδικευεται αποκλειστικα στα προϊοντα ηχου σε αντιθεση με τη logitech που δινει αξεσουαρ pc κυριως.Δεν ξερω ποια ειναι τα κριτηρια με τα οποια ακουει ο καθενας τα ηχεια εκεινο που ξερω ειναι οτι τα εν λογω hk τα ακουσα πανω σε ενισχυτη και επαθα πλακα.Πεντακαθαρος ηχος και πολυ δυνατος.Απο σχεδιασμο δε μου αρεσουν ομως.Το πλεονεκτημα στα logitech ειναι οτι ειναι 5.1

Δεν ξερω Σταυρο υπο ποιες συνθηκες ακουσες στο Νακα τα ηχεια αλλα ενα προσεκτικο ακουσμα θα σου αλλαξει γνωμη.

Ειπαμε καλα και τα logitech αλλα μη συγκρινουμε τις .."καποιες" με τις βουρτσες :040:

Link to comment
Share on other sites

Μα ο home user δεν προκειται να τα πεταξει ποτε σε λαμπατο τελικο με μια πιο σοβαρη πηγη απο οποιαδηποτε καρτα ηχου, ωστε να καταλαβει την διαφορα (απο τα Ζ-5500, τα οποια ειναι ΑΨΟΓΑ ηχεια).

Και επισης μεγαλο ρολο παιζει και το τι ακους απο τα ηχεια σου. Το λεω γιατι ημουν και εγω σε διαδικασια επιλογης ηχειων προσφατα και δεν ηξερα τι να παρω. Ημουν αναμεσα στα Ζ-5500 και σε ενα ζευγαρι καλα monitor. Τελικα τα logi υπερισχυσαν γιατι ναι μεν θελω να ακουω τη μουσικη μου, αλλα θελω να βλεπω και τις ταινιες μου, και να παιζω και τα παιχνιδακια μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.