Jump to content



Πως κάνω σύνδεση pc με HDTV?


superduke

Recommended Posts

Η τηλεοραση σου δεν εχει εισοδο HDMI?

θα τον χρειαστεις τον ανταπτορα για να συνδεσεις το καλωδιο DVI με την εισοδο της τηλεορασης.

Ειναι κατι τετοιο http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=26618

Link to comment
Share on other sites

Απο την καρτα γρφικων εχεις ενεργοποιησει την δευτερη οθονη για να σου δωσει σημα ή εστω να κανει ανιχνευση το οτι εχεις συνδεσει και δευτερο μονιτορ.

Ποια τηλεοραση εχεις?

Στην δικια μου για να δωσει σημα επρεπε να την ενεργοποιησω.

Τωρα τα βηματα απο για Nvidia δεν το γνωριζω ακριβως λογο φανατικος και μονο Ati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...εχω παραγγειλει μα LG LCD TV 32' HD-READY.δεν εχει ομως εισοδο HDMI.Θα εχω προβλημα με τα μελλοντικα hd-dvd?εχει ομως εισοδο dvi.Μπορω να κανω μετατροπη στον adapter οταν θα χρειαστει ? (και αν?).Mηπως να την ακυρωσω? :091: please help δεν γνωριζω τι να κανω...!!??!!

Link to comment
Share on other sites

Εως τωρα παντως απο ολες τι εισοδους που δοκιμασα σε συνδεση με PC η D-Sub λειτουργει καλυτερα απο ολες. Η Dvi και HDMI θελουν αρκετες ρυθμισεις. Δεν νομιζω να εχεις προβλημα για τα επομενα χρονια.....υπαρχουν πολυ ανταπτορες. Απο ξερω το DVI και το HDMI ειναι ιδια απλα το HDMI μεταφερει και ηχο. Eχει και digital copy protection αλλα αυτο ειναι μεγαλη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.