Jump to content



Αγορά επιτραπέζιου DVD-R ...


apotsi

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Ειναι ο αντικαταστατης του 7500Η

Με 250ε χλωμο να βρεις κατι καλο.Αγορασε λιγο αργοτερα αν δεν μπορεις τωρα.θα το μετανοιωσεις αν παρεις κατι που δεν θα σου αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

Λεω... :)

Παντως οταν βγηκαν τα μοντελλα αυτα,τα 7800/7900 ηταν αρκετα πιο ακριβα.Αν ισχυει αυτο ακομη (δεν ξερω ποσο τα βρηκες) τοτε μαλλον καλυτερα να παρεις το lg 177 που το φερνει η αντιπροσωπεια σε λιγες μερες.Νομιζω στα μεγαλυτερα μοντελλα κερδιζεις μονο σε δισκο και ψηφιακη εξοδο.

Αν ποτε την χρειαστεις (την hdmi) μπορεις να παρεις αυτονομο καλυτερο dvd player με τα χρηματα της διαφορας.Απλα μην παρασυρθεις...

(εννοειται παντως οτι τα 7800/7900 ειναι απο τα πολυ καλα της αγορας).

Στην ιδια κατηγορια τιμης το pioneer 530 (νομιζω αυτο με τον 160 δισκο) ειχε ψηφιστει ως καλυτερο dvdr με σκληο την χρονια που περασε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτινω να βαλεις δοσεις και να παρεις το 710 της sony. 160gb σκληρο με progresive scan και οτι εξοδο θελεις.

Χωρις να θελω να μπω στην τσεπη σου, απλα λεω.

Aκομα χρωσταω το psp, αλλα θα παρω το sony αν παρω τελικα dvd-r

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ρε Τολαρε.Σε αυτην την κατηγορια προιοντων δεν υπαρχουν ενημερωμενα eshops στην χωρα μας.Θα πρεπει να αρχισεις τα τηλεφωνα...

Στο shop21 εχει τις πρωτες τιμες λιανικης οι οποιες τωρα πρεπει να ειναι πολυ χαμηλοτερες.

Το lg 177 (που το περιμενει ο φιλος μου να του ερθει) ,δεν υπαρχει σε δικτυακο τοπο της lg αλλα σε τηλ επικοινωνια του με την ελληνικη lg ,τον διαβεβαιωσαν οτι εχει μονταζ,σκληρο δισκο,παιζει divx κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά, παίδες, χτύπησα το LG 7500 από το Carrefour. 269€ πήγε τελική.

Είναι ΘΕΪΚΟ !!!

Του έκανα και update στο καινούργιο firmware που κατέβασα από τη μαμά LG και παίζει και divx με ελληνικούς υπότιτλους, και τα πάντα. Αυτό που με εξέπληξε περισσότερο ήταν η ποιότητα του tuner. Καλύτερος από την τηλεόραση. Η εικόνα είναι crystal clear.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το 7500, ωστόσο δεν το βρίσκω πουθενά εκτός από εδώ http://www.shop21.gr/category/category.hel.asp?deid=1613 σε τιμή απαγορευτική.

Το 177 το έχει δοκιμάσει κανείς; Vadegr, ο φίλος σου το πήρε στα χέρια του; Έχουμε καμιά άποψη από εκεί;

Είναι κατώτερο το 177 από το 7500, γιατί δεν το βλέπω να πολυσυζητείται στο Intenet, ενώ για το 7500 αντιθέτως έχει πάρα πολλά σχόλια και πολύ καλά λόγια.

apotsi αυτό http://www.addison-net.co.uk/dvd/ το έχεις υπόψη σου; Δεν βρήκα τίποτα αντίστοιχο για το 177.

Το 177 το βρήκα εδώ http://www.audioshop.gr/index.php?section=products&cat=2&subcat=3&viewid=200007 σε καλή τιμή

Ακούω καμιά γνώμη παιδιά καθώς και κανα link αν υπάρχει στην Ελλάδα, για να αγοράσω το 7500 ή κάποιο άλλο σε τιμή όχι πάνω από 300 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι πολύ βασικό γιατι δεν το είδα στην περιγραφή.... Να κοιτάξεις να δείς αν έχει ενσωματωμένο tuner για να μπορεί να γράφει ανεξάρτητα απο το τι βλέπεις. Το Yamada που πήρα έχει ενσωματωμένο και γράφει ότι κανάλι ή πηγήξ του βάλω ανεξάρτητα από το ότι βλέπω εγώ καθώς καιτο προγραμματίζω εβδομαδιαία για συγκεκριμένες εκπομπες. Κάποια LG που είχα δει δεν το είχαν και ήταν σπαστικό να βλάπεις κάτι και να το γράφεις....

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το 7500, ωστόσο δεν το βρίσκω πουθενά εκτός από εδώ http://www.shop21.gr/category/category.hel.asp?deid=1613 σε τιμή απαγορευτική.
Δες εδώ κι εδώ.

Δεν είχα υπόψην μου το συγκεκριμένο Link, το οποίο είναι ΠΑΡΑ πολύ ενδιαφέρον.... Λες να το τολμήσω;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλά ξένα forum και το έχουν κάνει αρκετοί. Σε κανέναν δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα.

Το μόνο πρόβλημα ίσως είναι η εγγύηση, αν και στον οδηγό που διάβασα λέει πως δεν υπήρχε κάτι που να αποδεικνύει ότι παραβιάστηκε.

Αν σου χρειάζεται ο χώρος είναι πολύ καλό εγχείρημα πάντως αυτό, γιατί αν δεις πόσο κάνουν τα 250GB DVR σε πιάνει ίλιγγος.

Από Δευτέρα θα ρωτήσω στο link που μου έδωσες αν μπορούν να φέρουν το 7500 και θα το χτυπήσω άμα είναι.

ΥΓ

Την αναβάθμιση firmware πώς ακριβώς την έκανες; Μπορείς να δώσεις κάποιο link;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι πολύ βασικό γιατι δεν το είδα στην περιγραφή.... Να κοιτάξεις να δείς αν έχει ενσωματωμένο tuner για να μπορεί να γράφει ανεξάρτητα απο το τι βλέπεις. Το Yamada που πήρα έχει ενσωματωμένο και γράφει ότι κανάλι ή πηγήξ του βάλω ανεξάρτητα από το ότι βλέπω εγώ καθώς καιτο προγραμματίζω εβδομαδιαία για συγκεκριμένες εκπομπες. Κάποια LG που είχα δει δεν το είχαν και ήταν σπαστικό να βλάπεις κάτι και να το γράφεις....

Μου φαίνεται ότι όλα τα τελευταία μοντέλα της LG έχουν ενσωματωμένο δέκτη. Εξαίρεση ίσως να αποτελεί το budget μοντέλο, το 7400.

Το 7900 έχει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.