Jump to content



Αγορά επιτραπέζιου DVD-R ...


apotsi

Recommended Posts

Πήρα σήμερα στα χέρια μου το LG RH177 τελικά http://www.audioshop.gr/index.php?section=products&cat=2&subcat=3&viewid=200007

(Την περιγραφή που έχουν κάνει εκεί μην τη διαβάζετε καθόλου, πιωμένοι θα ήσαν δεν υπάρχει άλλη εξήγηση :081: )

Πολύ όμορφο, θύρες πολλές IN & OUT (scart, composite, s-video, DV-IN κτλ)

Δοκίμασα για playback ένα DVD και δύο DIVX με ελληνικούς υπότιτλους, έγραψα και δύο εκπομπές στο σκληρό του όλα OK.

Θα γράψω περισσότερα στην πορεία που θα το δουλέψω περισσότερο, πάντως η πρώτη μου εντύπωση είναι πολύ θετική. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Καλορίζικο... Πες μας εντυπώσεις... Περισσότερο μέσα από την λειτουργία του. π.χ. Timeshifting, Timed recording (αλήθεια, τώρα μπορεί να ξεκινήσει αυτόματα όταν η συσκευή είναι ανοικτή; )

Link to comment
Share on other sites

Το timeshifting το δοκίμασα δουλεύει ωστόσο δεν είναι ένα feature που θα χρησιμοποιήσω.

To timed recording ναι, θα το λιώσω :D

Πολύ βολικό, όλες οι ρυθμίσεις σε μιά γραμμή και επιλογή από 4 ποιότητες εγγραφής. Εγώ γράφω στην LP, γιατί συνήθως απλώς γράφω έργα από την τηλεόραση, τα βλέπω μιά φορά και μετά τα σβήνω. Απλά θέλω να έχω πολλά στο δίσκο για να διαλέγω κάθε φορά ανάλογα με τη διάθεση που έχω.

Αυτό το τελευταίο που λες υπάρχει ακόμη. Πρέπει να το κλείσεις για να εκκινήσει :(

Link to comment
Share on other sites

To εχει και ενα φιλαρακι το 177.Πολυ καλο για τα χρηματα του... Ακομα καλυτερο το lg 7800h με hdmi και 160αρη δισκο που το σκοτωνουν ολα τα μαγαζια με 290ε επειδη εχει βγει το lg 188...

Ειναι η ωρα της lg!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ να εχει HDMI εξοδο.

Αυτο ειναι εκπληκτικό progresive-400GB hd κλπ.

PHILIPS DVDR9000

review:

http://asia.cnet.com/reviews/home_av/video_recorders/0,39037597,39095909p,00.htm

ΘΑ κανει περιπου 800€ εχει και με λιγοτερα χρηματα με 250αρι σκληρο

Link to comment
Share on other sites

Ναι , αλλά 800 για να κάνει μόνο εγγραφή είναι λίγο βαρύ.... Στο ΗTPC αν βάλεις και δορυφορική κάρτα και έχεις και δέκτη με descrambler , tv tuner , DVDrw, Games , Internet klp klp.. Και ας είναι και δύσχρηστο..

Ειδικά από την στιγμή που έχω πάρει με 99 ευρά το δικό μου dvdrw...

Όσον αφορά τιε δυνατότητες editing... εντάξει αυτό δε με χαλάει.. παίρνω το dvd από το μηχάνημα , το χώνω στο pc και βάζω ότι θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το sony710 που πηρα 160gb εχει ενα μονο κακο.

Δεν μπορει να γραψει απο το δισκο τα κεφαλαια που εχω φτιαξει εγω χειροκινητα ή και αυτοματα στο δισκακι.

Μεγαλη μα.....ια εκ μερους της σονυ.

Κατα τα αλλα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το sony710 που πηρα 160gb εχει ενα μονο κακο.

Δεν μπορει να γραψει απο το δισκο τα κεφαλαια που εχω φτιαξει εγω χειροκινητα ή και αυτοματα στο δισκακι.

Μεγαλη μα.....ια εκ μερους της σονυ.

Κατα τα αλλα μια χαρα.

Επισης το πιο χοντρο για μενα ειναι οτι δεν μπορει να παιξει mp3 απο dvd.cd only...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το sony710 που πηρα 160gb εχει ενα μονο κακο.

Δεν μπορει να γραψει απο το δισκο τα κεφαλαια που εχω φτιαξει εγω χειροκινητα ή και αυτοματα στο δισκακι.

Μεγαλη μα.....ια εκ μερους της σονυ.

Κατα τα αλλα μια χαρα.

LOL απιστευτο! δηλ για ποιο αλλο λογο θα αγοραζε κανεις dvd-r με σκληρο?

καλοι μα..κες αυτοι της sony ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ξενερωσα. Ειμαι κοντα στην φαση να το δωσω γιαυτον και μονο τον λογο. Πιστεψε με.

Ενω πολλα περιοδικα το βγαζουν το καλυτερο σε αυτα τα λεφτα.

Δεν ξερω αν αλλα dvdr με σκληρο δισκο το κανουν. Αν βρω καποιο που να το κανει θα το δωσω στανταρ και θα παρω και την sony ελλας να τους πω και τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διάβασα όλο το thread αλλά δεν κατάφερα να καταλήξω πουθενά. Μπορείτε να μου προτείνεται και εμένα κάποιο recorder. Βασικό χαρακτηριστικό που θέλω είναι η ύπαρξη HDD. Το budget είναι 400-500€.

Και κάτι ακόμη: Η τηλεόραση στην οποία θα συνδεθεί δεν έχει hdmi αλλά έχει DVI-I, υπάρχει κάποιος μετατροπέας για να γίνει τέτοια σύνδεση? Αν ναι, ο ήχος πως θα μεταφέρεται?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.