Jump to content



Εγγύηση σε αξεσουάρ K750i - Ερωτήση.


panoc

Recommended Posts

Πριν 2-3 μήνες πήρα από τη Vodafone ενα K750i, μαζί με το πακέτο υπήρχε και το handsfree το οποίο μαλλον παραδίδει το πνεύμα.

από οτι εχω καταλάβει κατι δε παει καλα με το καλώδιο αφού ανάλογα πως το κουνάω αλλες φορες δουλεύει και άλλες όχι.

ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εγγύηση για αυτο το αξεσουάρ? θα πρέπει να πάω στη vodafone όπου το αγόρασα ή στο υποκ/μα της SE για να πάρω άλλο.

Θα μπορούσα να πάω βεβαια και στα 2 αλλά δυστυχώς το πρωί δουλευω νωρίς και το απόγεμα σχολάω αργά οπότε γιοκ χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα απο ebay hands free για το k750i . Στα καλα καθουμενα χαλασε το ενα ακουστικο . Και να πω οτι δεν το προσεχα ... Ηξερα οτι χαλανε τα ρημαδια πολυ ευκολα και γι'αυτο το προσεχα .

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα απο ebay hands free για το k750i . Στα καλα καθουμενα χαλασε το ενα ακουστικο . Και να πω οτι δεν το προσεχα ... Ηξερα οτι χαλανε τα ρημαδια πολυ ευκολα και γι'αυτο το προσεχα .

και σε μένα μόνο το ένα παρουσιαζει πρόβλημα, και και πιο αραιά παρουσιάζει και το μικρόφωνο... και ειναι και απαραίτητο για το αμάξι....

Στέλιο πόσο σου κοστισε αν επιτρέπεται?

γιατι εδω εχουν το καινουργιο καπου στα 35-40Ε.....

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα μόνο το ένα παρουσιαζει πρόβλημα, και και πιο αραιά παρουσιάζει και το μικρόφωνο... και ειναι και απαραίτητο για το αμάξι....

Στέλιο πόσο σου κοστισε αν επιτρέπεται?

γιατι εδω εχουν το καινουργιο καπου στα 35-40Ε.....

Αθανατη Ελληνικη αγορα .

Μαζι με τα μεταφορικα , απο Αγγλια μου στοιχισε 12 Ευρω . Φυσικα καινουριο και φυσικα το original.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι φταει το hands free?Μηπως δεν παταει καλα στην βαση του?Στο λεω γιατι εμενα στο κ700 αυτο μου εκανε και νομιζα οτι φταιει το hands free.Μεχριπου αλλαξα πλακετα

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη SE, πήραν το hands free εβγαλαν φωτοτυπία την απόδειξη και είπαν ότι θα το στείλουν Αθήνα για να μου στείλουν από εκεί καινούργιο...

Το θέμα ειναι οτι λόγο αγχους για 3πλό παρκάρισμα σε κεντρικότατο δρόμο δε ρώτησα αν θα χρεωθώ αν και δε νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τη πέμπτη με πήραν τηλέφωνο και με ενημερωσαν να παω να παρω το hands-free.

Το πήρα σήμερα, τυλιγμένο σε μία διάγανη αεροσταγή συσκευασία με άλλο serial number (και άρα είναι καινουργιο).

Αργησαν λίγο ομολογώ αλλά εφόσον δεν είχαμε τρεξίματα όλα καλα.

Να σημειώσω αν καταλαβα καλα, ότι τα αξεσουαρ που ειναι μέσα στη συσκευασία του τηλεφώνου ακολουθούν την εγγύηση της συσκεύης εκτός και αν στην εντυπη συνοδευόμενη εγγύηση αναφέρεται διαφορετικά.

ΕDIT

μετά από λίγη χρήση του νέου hands-free παρατηρώ ότι έχει πιο καθαρό ήχο, αναποκρίνεται καλύτερα στις αυξομειώσεις της εντασης του ήχου ενώ η μέγιστη ένταση του είναι κατα πολύ μεγαλύτερη.

Μάλλον το παλιό ειχε από την αρχή πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.