Jump to content



Πρωτη κατασκευη με Dremel


Maximvs

Recommended Posts

Πάρα πολύ όμορφο. Όντως χαράς την υπομονή σου!

Δοκίμασε σε 2 τρύπες να βάλεις αντί για βίδες δύο led πχ κόκκινα. Θα σου φωτίζει το περίγραμμα του πλέξι κόκκινο.

Πολύ καλός πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πολύ καλό. Να σε ρωτήξω. Όταν ένα εργαλειάκι σου γεμίσει πλαστικούρα από το πλέξι πώς το καθαρίζεις? Ή απλά περιμένεις τν επόμενη φορά που θα το χρειαστείς και καθαρίζεται πάνω στην νέα επιφάνεια που θα δουλέψεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πολύ καλό. Να σε ρωτήξω. Όταν ένα εργαλειάκι σου γεμίσει πλαστικούρα από το πλέξι πώς το καθαρίζεις? Ή απλά περιμένεις τν επόμενη φορά που θα το χρειαστείς και καθαρίζεται πάνω στην νέα επιφάνεια που θα δουλέψεις?

Προσωπικά το καθαρίζω με ένα αναπτήρα και μια οδοντογλυφίδα.

Ζεσταίνεις το ξεραμένο πλέξι και το τραβάς να βγει με την οδοντογλυφίδα

Link to comment
Share on other sites

και με το χερι αν το κανεις βγαινει...αρκει να μην κολησει...βεβαια αν βαλεις το dremel σε σωστες στροφες δεν μενει τιποτα πανω στο δισκο...εγω επαιξα απο 7000 - 9000 . Εχω το Digital 400 και μπορω να ρυθμιζω ετσι τις στροφες.

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια...συντομα θα ξεκινησω και το τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πολύ καλό. Να σε ρωτήξω. Όταν ένα εργαλειάκι σου γεμίσει πλαστικούρα από το πλέξι πώς το καθαρίζεις? Ή απλά περιμένεις τν επόμενη φορά που θα το χρειαστείς και καθαρίζεται πάνω στην νέα επιφάνεια που θα δουλέψεις?

Με λίγο κρύο νεράκι κατά την κοπή δεν λιώνει το πλέξι.

Link to comment
Share on other sites

τυπωσα το λογοτυπο σε απλο χαρτι,το κολησα πισω απο το plexi εκανα τις γραμμες...το εκοψα και μετα ετριψα με το dremel το plexi για να φαινεται σαν αμμοβολη και να χτυπαει στο φως.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο ευγε. Εγω την πρωτη φορα ξεχασα να ρυθμίσω τις στροφες και τισ αφησα στις 32.000 και να μη σας πς τι εγινε. Παντως ειναι φοβερο εργαλιακι. Εχουν βγει και μαϊμουδες με το 1/3 της τιμής

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα εργαλειων...μπορεις να βαλεις και στα αλλα τυπου dermel τα εργαλεια του dremel..κανενα προβλημα.Αλλα πιστευω οτι στα 120€ που το πηρα και με τα εξτρα που δινει μεσα εκτος απο τα εργαλεια ειναι πολυ καλη τιμη.Για παραδειγμα μονο η ντιζα προεκτασης που το κανει σαν pen-tool για να μη κρατας ολο το dremel στο χερι αν την παρεις μονη της εχει 39€...Και εχει μεσα στο σετ 1.εργαλειο κοπης κυκλων 2.βαση για ακονιμσμα 3.βαση για να κοβεις πλακακι,ξυλο,σιδερο,πλαστικο σε ευθεια συν βεβαια τα 80 εργαλεια.

Πιστευω οτι δεν αξιζει να παρεις κατι δευτερης ποιοτητας που θα το παρεις απο 30-50€..Εγω αυτο εκανα παντως εκανα υπομονη και το πηρα.

Κοιταξτε το πακετο του Dremel 400 Digital και θα με καταλαβετε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.