Jump to content



Καίγονται όλα τα cd μου!


asky

Recommended Posts

Λοιπόν έχω κάποια αρχεία .iso από κάπου :074: πριν από καιρό και είπα να τα βάλω σε cd rom για να τα αξιοποιήσω ...

Ε λοιπόπ όταν πάω να τα γράψω γίνετε αυυτό που φαίνετε στην εικόνα που επισηνάπτω.

Αφού λοιπόν έκαψα-κατέστρεψα καμιά 6 cd έτσι (και δοκιμάζοντας διφορετικά προγράμματα καψήματος --Nero 6xx. Nero 7 Premium -- ) αποφάσισα να κάνω Firmware update στο NEC 3500 AG το οποίο και το έκανα χάρη στην κοινότητα σας με επιτυχία.

Μετά το firmware έχω γράψει μερικά DVD με 100%επιτυχία και πήγα να γράψω άλλο αρχείο .iso (το οποίο οι άλλοι -- ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ -- το έχουν γράψει σπίτι τους με επιτυχία) και μου πετάει το ίδιο error

Βοήθεια! Να δοκιμάσω το Alchohol? Na τα τρέξω κάπως από τον σκληρό μου μην πάνε χαμένα?

post-3312-1442174326,8759_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από τα λίγα που διάβασα, το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να δοκιμάσεις να γράψεις σε διαφορετικής μάρκας cd.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Είχα αντιμετωπίσει κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα όταν ξαφνικά το sony crx220e1 μου έπαψε να "γουστάρει" τα CD Creation και μου είχε κάψει καμια 10αριά από μια ολόκληρη 25άδα. Και αυτά τα 10 γράφτηκαν επιτυχώς μόνο με ταχύτητα 8Χ.

Και λέω ξαφνικά διότι ως εκείνη τιη στιγμή δεν είχα πρόβλημα. Μόλις όμως γύρισα σε Prodisk, όλα λύθηκαν ως δια μαγείας (και σε 52Χ παρακαλώ)...

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου γνώμη είναι οτι κάτι τρέχει με τα Images. Εφ όσον αλλάξεις δισκάκια που κάποιος είπε πιο πάνω και δεν στα γράψει και αυτά, τότε ή το recorder έχει πρόβλημα (που μάλλον χλώμο είναι γιατί δεν θα σου εγραφε γενικά) ή τα image είναι κατεστραμένα ή έχουν κάποιο πρόβλημα... Τα .iso με τι τα είχες φτιάξει? Το log που ειπε ο hemi τι γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα που αντιμετώπιζα παλαιότερα λύθηκε με την αλλαγή τον είδε drivers. Ενώ με τα drivers τις nvidia είχε πρόβλημα όταν έβαλα αυτά τον windows λύθηκε. Πλέον έχω παρόμοιο πρόβλημα αλλα μονο με τα dvd και μονο όταν πάνω να γράψω R στα θξ. Και αυτό γιατί ο δίσκος μπορεί να στέλνει αρχεία στο νερό με maximum 8x. Έτσι μου γραφει το μεγαλύτερο μέρος αλλα ποτε το τέλος στα dvd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.