Jump to content



το pc σε LCD hdtv 26"....


kbilly13

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

1080i, ή 1080p?

αν είναι interlays, πιστεύω ότι η 720p είναι καλύτερη.. σηκώνει και πιο άνετα AA & AF και δείχνει καλύτερα

Άσε που και η κίνηση σε progressive είναι καλύτερη (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον)

Το ιδανικό βέβαια θα είναι 1080p αλλά πρέπει να έχεις "θηρίο" VGA και είναι και πολύ ακριβές οι οθόνες (και μεγάλες >32", άρα πρέπει να έχεις και μεγάλο χώρο)

Νομίζω ότι η 720p με φίλτρα, είναι μια χαρά για games και για ταινίες

Link to comment
Share on other sites

μπααααα... κοίτα, στη φυσική ανάλυση 1366*768 βλέπεις "κανονικά" σαν σε monitor (με αναλογική σύνδεση πάντα), αλλά τι να γράψεις και τι να δεις από 2.5 μέτρα περίπου απόσταση που κάθομαι εγώ? δεν το προτείνω!

μιλάμε για "σαλονάτη" κατάσταση με άραγμα στον καναπέ για ταινίες και για games...

καλό είναι να υπάρχει ένα β' pc για τα "υπόλοιπα"

ή τα συνδυάζεις όλα με μία καλή οθόνη wide για pc, αλλά και πάλι για το γραφείο, όχι για "σαλόνι" ...

Link to comment
Share on other sites

μπααααα... κοίτα, στη φυσική ανάλυση 1366*768 βλέπεις "κανονικά" σαν σε monitor (με αναλογική σύνδεση πάντα), αλλά τι να γράψεις και τι να δεις από 2.5 μέτρα περίπου απόσταση που κάθομαι εγώ? δεν το προτείνω!

μιλάμε για "σαλονάτη" κατάσταση με άραγμα στον καναπέ για ταινίες και για games...

καλό είναι να υπάρχει ένα β' pc για τα "υπόλοιπα"

ή τα συνδυάζεις όλα με μία καλή οθόνη wide για pc, αλλά και πάλι για το γραφείο, όχι για "σαλόνι" ...

Aυτο θελω να μαθω.Οτι δηλαδη δεν μπορει να αντικαταστησει σε ολα ενα "κανονικο" μονιτορ.Δεν αναφερομαι στο μεγεθος της οθονης προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.