Jump to content



Ποιο από τα τρία?


Theo.gr

Recommended Posts

Μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα πάρω κουτί και έχω καταλήξει σε αυτά τα τρία, ποιο μου προτείνετε?

1)ENERMAX CS-718-B

μαζί με αυτό Mesh Side Panel

2)COOLERMASTER CM STACKER STC-T01

μαζί με αυτό Side Panel

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω καταρχην αυτο -->http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700280 το ιδιο με το Kandalf ουσιαστικα χωρις το πορτακι και φτηνοτερο κατα 25€.

Απο αυτα που εχει στην λιστα προτεινω το Kandalf ειναι μακραν το ποιο ομορφο και το ιδιο ευρυχωρο με το ασχημοπαπο της Coolermaster.

Link to comment
Share on other sites

υπόψιν, τα enermax έχουν ανάποδη τοποθέτηση τις μητρικής.

Εγώ λέω stacker παρόλο που με δυσκόλεψε παρα πολύ στο στήσιμο υπολογιστή φίλου μου.

Το kandalf είναι λίγο πιο όμορφο...

Πάντως εγώ είμαι ενθουσιασμένος με τα 50 euro που έδωσα για το HEC μου.Πολύ εύχρηστο κουτί και ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το kandalf από την λίστα γιατί είδα κάτι review και το ξανασκέφτηκα. Τώρα είμαι ανάμεσα στο enermax και το stacker. Ποιο από τα δύο είναι μεγαλύτερο και ποιο έχει καλύτερη θερμική συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα thermaltake shark, ηταν η δευτερη επιλογη μου αν και κατεληξα σ΄αυτο της υπογραφης, οσοι εχουν παρει thermaltake δεν το εχουν μετανοιωσει(οσους ξερω). Εχω ιντελ(παλιοτερα τον 830) και οι θερμοκρασιες τελειες ακομα και το καλοκαιρι που αμα το κλεισα 6 φορες ζητημα ηταν(καταραμμενη adsl σε αναγκαζει να εχεις ανοικτο το μηχανημα ολοι την ωρα).

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος του Τhermaltake Armor, θα σου πρότεινα το......... Stacker! Και αν πιανουν τα χέρια σου ή αν έχεις φίλο σιδερά που να κόβει εύκολα κομμάτια με ακρίβεια τότε θα κάνεις ωραία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις stacker σ’ήμερα αξίζει μόνο το 830.Το παλιό είναι ξεπερασμένο και έχει υποστεί κορεσμό πια.Αν δεν διαθέτεις πάλι τόσα χρήματα για το καινούριο τότε δαγκωτό Kandalf η Armor.Πολύ καλύτερος χώρος απο στακερακι και πιο εύκολη εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις stacker σ’ήμερα αξίζει μόνο το 830.Το παλιό είναι ξεπερασμένο και έχει υποστεί κορεσμό πια.Αν δεν διαθέτεις πάλι τόσα χρήματα για το καινούριο τότε δαγκωτό Kandalf η Armor.Πολύ καλύτερος χώρος απο στακερακι και πιο εύκολη εγκατάσταση

Σε καμια περιπτωση δε θα θεωρουσα ξεπερασμενο το stacker... προσωπικα το προτιμω απο το 830.. το δευτερο δε νομιζω οτι αξιζει τα 250 ευρω (περιπου) που κανει... anyway εγω απ ολα τα κουτια που ειπωθηκαν μαλλον θα προτιμουσα το stacker αν κ μου αρεσει ιδιαιτερα και το chieftec

Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία ερώτηση. ΝΑ πάρω να το stacker ή μια κάρτα ήχου?

Από την μία άποψη θα έχω ένα κουτί πολύ ευρύχωρο, πιο σημμαζεμένο κ.τ.λ.

Αλλά από την άλλη θα έχω eax στα παιχνίδια, καλύτερο ήχο κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.