Jump to content



προβλημα με service motherboard!


Martian

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους εδω!

δυστηχως το πρωτο μου μηνυμα δεν θα ειναι και τοσο ευχαριστω..γιαυτο ζηταω συγνωμη εξαρχης..

λοιπον..

ειχα αγορασει μια gigabyte 8nsl για intel επεξεργαστη...εμαθα δυστηχως στη πορεια οτι η συγκεκριμενη μητρικη ειχε ελατωμα στις LN και δεν επεζε καμια απο τις δυο!

οποτε την επεστρεψα στο μαγαζι και μου ειπαν οτι επρεπε να παει γερμανια πρωτα και μετα TAIWAN και πως θα επερνε πολυ χρονο..μαλιστα μου ειπαν γυρω στον ενα μηνα...δεν ειχα αλλη λυση και αναγκαστικα περιμενα...οπως και ακομα περιμενω...σημερα τους ξαναπηρα τηλεφνο..απο τα πολλα που τους εχω παρει..και μου εκανα για τριτη φορα προταση να μου δωσου μια μητρικη για να κανω την δουλεια μου μεχρι να φτασει η αλλαγμενη..τους ειπα πως δεν θελω γιατι δεν μπορω να κανω φορματ καθε φορα που αλλαζω μητρικη...εχουν περασει τοσες μερες..36 συνολο και δεν ξερω τι να κανω..βασικα εαν μπορω να κανω κατι...δεν ξερω εαν εχει συμβει σε καποιον αυτο αλλα εαν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του θα του ημουν ευγνωμων!

ευχαριστω πολυ και συγνωμη για το μεγεθος του μηνυματος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum και... περαστικά τα προβλήματα.

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να πάρεις την μητρική που σου δώσανε για να κάνεις τη δουλειά σου προσωρινά. Τί είναι ένα format; Το πολύ μία μέρα χαμένος χρόνος μεχρι να εγκαταστήσεις Windows και εφαρμογές και μετά έχεις PC για τις υπόλοιπες 35.

Αν είναι να αργήσει πολύ η μητρική, πάρε την δανεική και τώρα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες φίλε στο forum. Και καλή τύχη στο πρόβλημά σου.

Θα συμφωνήσω με τον KMPcTec, αν και εγώ με τον καιρό έχω αρχίσει να αποφεύγω το format, το βαριέμαι πολύ. Βέβαια με αυτόν τον τρόπο, τους ασκείς και μια extra πίεση, "είμαι χωρίς PC" κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλαρακο, αλλη ιδια μητρικη δεν υπαρχει για να σου δωσουν? Σε ποιο καταστημα πηγες να ξερουμε να μην παταμε. Εγω που ειχα προβλημα με την μητρικη μου λογω ασυμβατοτητας με το αντιγραφικο μου την αλλαξαν με αυτη που τους ειπα(της υπογραφης).

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλαρακο, αλλη ιδια μητρικη δεν υπαρχει για να σου δωσουν? Σε ποιο καταστημα πηγες να ξερουμε να μην παταμε. Εγω που ειχα προβλημα με την μητρικη μου λογω ασυμβατοτητας με το αντιγραφικο μου την αλλαξαν με αυτη που τους ειπα(της υπογραφης).

βασικα τους το προτινα....να μου δωσουν μια παραπλησια που ειχαν στο μαγαζι..αλλα ματαια!μοειπαν να περιμενω..καιπεριμενω σαν....μην πω καμια βαρια κουβεντα....δεν ξερω τι να κανω αλλο τελοσπαντω.....απλα το μαγαζι δεν ειναι μεγαλο..βλεπε πλαισιο να μπορει και να εχει την δυνατοτητα να σου δωσει κατι αμεσως....δυστχηχως...ααοκα θα περιμενω μεχρι την παρασκεθη κι θα σας πωβ και ποιο μαγαζι ειανι αλλα θα τους παρω και τηλεφβωνακι και πολυ φοβμαι πως θα υπαρχει ριξη!

Παρεπιπτοντος να πω ενα ευχριστω και στους δυο φιλους για τις πανατησεις τους και συγνωμη που το πρωτο μου ποστ επρεπε να ειναι ενα τοσο αρνητικο

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αφού είναι μικρό το κατάστημα πάει να πει ότι οι παραγγελίες του δεν είναι και τόσο συχνές. Οπότε μπορεί να φας αρκετό "hang-on please".

Δεν υπάρχει περίπτωση μαγαζάτορας να στείλει παραγγελία για ένα και μόνο προϊόν γιατί τα μεταφορικά είναι από τα βασικά κόστη των καταστημάτων και ιδιοκτήτες προσέχουν πάρα πολύ στο να τα συμπιέζουν, εις βάρος του πελάτη φυσικά.

Στις επικοινωνίες σου μαζί τους προσπάθησε να είσαι σαφής ως προς τον στόχο σου. Δλδ αν θέλεις παραπλήσια μητική για να κάνεις τη δουλειά σου προσπάθησε να επιτύχεις αυτό ώστε να έχουν και κάποιο αποτέλεσμα οι οχλήσεις σου.

Μην κάνεις το λάθος απλά να τους τα χώνεις χωρίς κάποιο όφελος γιατί στο τέλος απλά θα τσακωθείς μαζί τους και θα είσαι και πάλι στο μηδέν σαν αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φορματ.....ρε παιδία μην αγχώνεστε...γιαυτό ανακαλύφθηκε το GHOST :D:D:D κάνεις ένα image με το λειτουργικό φρέσκο..(χωρίς καν drivers) και σε 3-5 λεπτά το πολύ είναι έτοιμο να περαστουν drivers-προγράμματα....δηλαδή ακόμη μισή με μία ώρα....τίποτα παραπάνω......:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.