Jump to content



Εξωγηινοι χρησιμοποιουν τον υπολογιστακο μου...


Odyseas

Recommended Posts

....για να φλερταρουν μεταξυ τους.Το εχουν κανει μερικες φορες.

Μια φορα ξυπνησα το απογευμα και ο υπολογιστης ειχε κανει εκκινηση απο μονος του. Πως γινεται αυτο ; Να ξεκινα απο μονος του χωρις να πατησω το start ; Τι λετε οτι μπορει να συμβαινει.

Χριστος Ανεστη ! Γεια χαρα !

Link to comment
Share on other sites

Mάλλονείναι κατι παρόμοιο με αυτό που λές.

Δλδ χρησιμοποιουν την περιστροφη το σιντιου ως μεσο για να παράγουν σουπερδιαγαλαξιακους υπερτροφοσυμπιεζόμενους ηλεκτρομαγνιτικους παλμους.

Οι παλμοι αυτοι χρισιμευουν στο να μπορουν να παρκάρουν τους δισκους πιο άνετα στη γη. ( aka park assistant)

Ομως και στην μηδαμινη περιπτωση που δε συμβαίνει αυτό που λέω δες και τα wake up settings στο power managment του bios

Link to comment
Share on other sites

....για να φλερταρουν μεταξυ τους.Το εχουν κανει μερικες φορες.

Μια φορα ξυπνησα το απογευμα και ο υπολογιστης ειχε κανει εκκινηση απο μονος του. Πως γινεται αυτο ; Να ξεκινα απο μονος του χωρις να πατησω το start ; Τι λετε οτι μπορει να συμβαινει.

Χριστος Ανεστη ! Γεια χαρα !

μηπως πριν κοιμηθεις πατησες restart αντι για τερματισμο ή μηπως καποιος τον ανοιξε χωρις να στο πει?
Link to comment
Share on other sites

Οι αυξομειώσεις ρεύματος όταν ανοιγοκλείνεις το τροφοδοτικό μπορεί να προκαλέσουν πρόβλημα στην μητρική... Εξου και η τεχνολογία ΑΤΧ .... ;αλλιώς γιατί να μην το κλείναμε από το κουμπί μπροστά.....

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο (εκτος πτωσης τασεως)... αν εχεις ενεργοποιημενες τις αυτοματες ενημερωσεις, πιθανοτατα να εγκατεστησε κ να εκανε μονο του επανεκκινηση! Ειδες.,.. φροντιζει πριν απο σας για σας!!

Link to comment
Share on other sites

Οι αυξομειώσεις ρεύματος όταν ανοιγοκλείνεις το τροφοδοτικό μπορεί να προκαλέσουν πρόβλημα στην μητρική... Εξου και η τεχνολογία ΑΤΧ .... ;αλλιώς γιατί να μην το κλείναμε από το κουμπί μπροστά.....

αν ειναι κλειστος ο υπολογιστης και κλεισεις το κουμπι απο πισω μπορει να προκαλεσει προβλημα??? :120: δεν το ηξερα αυτο... :017:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κανένα ΡΟΖ ιό στο PC????? ένας ξάδερφός μου τον πλήρωσε 450Ε στον ΟΤΕ !!!!!

Τι σχέση έχουν οι dialers με την εισβολή του Alien στο PC του; :S

Checkαρε τις ρυθμίσεις του mobo μήπως το έχεις κάπως προγραμματίσει να κάνει restart μετά από συγκεκριμένο χρονικό διάστημα... Ίσως να φταίει και το PSU.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ! Διαβασα ολες τις απαντησεις σας. Απ’οτι καταλαβα παραδεχεστε οτι ειναι δυνατον ο υπολογιστης να ειναι κλειστος και να ανοιξει απο μονος του. Εχω δηλαδη το ραδιοφωνο κλειστο κι αυτο αρχιζει να παιζει μονο του.

Αυτο με τον υπολογιστη, μου συμβαινει σπανια ας πουμε 3-4 φορες το χρονο. Λοιπον απαντω με τη σειρα

Τα wake up settings στο power managment του bios ειναι disable.

Τηλεφωνο δεν χτυπησε και το ενδεχομενο ιου ειναι απιθανο διοτι εχω κανει φραγη τηλεφωνου.

Greek «Επίσης αν έγινε καμμιά διακοπή ρεύματος ή καμμιά ψιλοανωμαλία στην τάση τότε ανάλογα με τις ρυθμίσις στο ΒΙΟΣ τότε μπορεί να ξεκίνησε πάλι....»

χμ... αυτο παιζει γιατι γινονται συχνα διακοπες.

geo_hal «Μπορεί να κουνιέτε ελαφρός το ποντίκι πχ και να ανοίγει το pc.»

Για, για πες.

Greek «Οι αυξομειώσεις ρεύματος όταν ανοιγοκλείνεις το τροφοδοτικό μπορεί να προκαλέσουν πρόβλημα στην μητρική...»

Εχω καψει μια μητρικη ετσι, 150,000 δρχ.

Αυτοματες ενημερωσεις δεν κανω. Ειναι απενεργοποιημενη η λειτουργια.

Δεν ξερω τι να πω. Ναστε καλα !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ! Διαβασα ολες τις απαντησεις σας. Απ’οτι καταλαβα παραδεχεστε οτι ειναι δυνατον ο υπολογιστης να ειναι κλειστος και να ανοιξει απο μονος του. Εχω δηλαδη το ραδιοφωνο κλειστο κι αυτο αρχιζει να παιζει μονο του.

Αυτο με τον υπολογιστη, μου συμβαινει σπανια ας πουμε 3-4 φορες το χρονο. Λοιπον απαντω με τη σειρα

Τα wake up settings στο power managment του bios ειναι disable.

Τηλεφωνο δεν χτυπησε και το ενδεχομενο ιου ειναι απιθανο διοτι εχω κανει φραγη τηλεφωνου.

Greek «Επίσης αν έγινε καμμιά διακοπή ρεύματος ή καμμιά ψιλοανωμαλία στην τάση τότε ανάλογα με τις ρυθμίσις στο ΒΙΟΣ τότε μπορεί να ξεκίνησε πάλι....»

χμ... αυτο παιζει γιατι γινονται συχνα διακοπες.

geo_hal «Μπορεί να κουνιέτε ελαφρός το ποντίκι πχ και να ανοίγει το pc.»

Για, για πες.

Greek «Οι αυξομειώσεις ρεύματος όταν ανοιγοκλείνεις το τροφοδοτικό μπορεί να προκαλέσουν πρόβλημα στην μητρική...»

Εχω καψει μια μητρικη ετσι, 150,000 δρχ.

Αυτοματες ενημερωσεις δεν κανω. Ειναι απενεργοποιημενη η λειτουργια.

Δεν ξερω τι να πω. Ναστε καλα !!

Ωραία , κοίτα στο Power Management όπου σου λέει σε κατάσταση θα είναι ο Υ/Η μετά απο πτώση ισχύος. Κοίτα να είναι στο off.

Αν έχεις πολλές πτώσει ρεύματος κοίτα να πάρεις ένα στα8εροποιητη τάσης ( κάνει περίπου 40 ευρώ) ώστε να είσαι καλυμεννος.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι κλειστος ο υπολογιστης και κλεισεις το κουμπι απο πισω μπορει να προκαλεσει προβλημα??? :120: δεν το ηξερα αυτο... :017:

Ουτε εγω το ηξερα αυτο. thanks Ελληνα για την πληροφορια. Πολυτιμη!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.