Jump to content



Εξωγηινοι χρησιμοποιουν τον υπολογιστακο μου...


Odyseas

Recommended Posts

Ωραία , κοίτα στο Power Management όπου σου λέει σε κατάσταση θα είναι ο Υ/Η μετά απο πτώση ισχύος. Κοίτα να είναι στο off.

Αν έχεις πολλές πτώσει ρεύματος κοίτα να πάρεις ένα στα8εροποιητη τάσης ( κάνει περίπου 40 ευρώ) ώστε να είσαι καλυμεννος.

Ποιο πραγμα δηλαδη να κυτταξω να ειναι στο off ; Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Στo Bios έχει μια κατηγορία για τα power Option ( Power Management νομίζω λεγεται..). Εκεί οριζεις τις διάφορες καταστάσεις ενέργειας του υπολογιστή , πχ HDD off after 30 min κλπ.

Εκεί έχεικαι μια επιλογή του τι θα κάνει ο υπολογιστής σε περιπτωση που θα κοπεί το ρεύμα , αν θα ανοίξει ξανά ή θα παραμείνει κλειστός.

Δοκίμασε εκεί να βάλεις την επιλογή (αν δεν είναι ) να μένει κλειστός....( On power Failure option...._)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά ρε Οδυσσέα που τους βρήκες και τους ψάχναμε! :D

Πέραν της πλάκας, δοκίμασε αυτό που λέει ο Greek και τσέκαρε και το εξής: Η μητρική είναι βιδωμένη με τις βάσεις της στο κουτί ή απευθείας απάνω του? Σε ρωτάω γιατί ένας γνωστός είχε κάνει αυτό το λάθος και μερικές φορές το μηχάνημα αυθαιρέτως (προφανώς λόγω κάποιου βραχυκυκλώματος) έκανε reset ή bootάριζε στο άσχετο (ευτυχώς που το προλάβαμε και δεν του έμεινε η μητρική στο χέρι).

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω το ηξερα αυτο. thanks Ελληνα για την πληροφορια. Πολυτιμη!

Εγω εδω και 10 χρονια το ανοιγοκλεινω οποτε χρειαστει απο πισω και δεν εχω δει α μου καιγετε μητρικη ακομα ..

Link to comment
Share on other sites

Ελα, μολις ελαβα μηνυμα με τον αριθμο του lotto. Μαζι και ενα σχεδιο αποκρυπτογραφησης. Ο αριθμος ειναι γραμμενος στα Ελληνικα. Αλλα ειναι πολλα τα ψηφια και μεχρι να τα μετρησω μαλλον θα εχει κληρωσει.

Greek,

Κυτταξα στο Power Management και βρηκα αυτο :

AC Back Function

- Soft off (Always In Off State when AC Back)

Τειναι τουτο ; Καλο ειναι ;

Τα αλλα που ειναι disable γραφουν :

- Full On (Always Power On System when AC Back)

- Memory

gznp,Πέραν της πλάκας, δοκίμασε αυτό που λέει ο Greek και τσέκαρε και το εξής: Η μητρική είναι βιδωμένη με τις βάσεις της στο κουτί ή απευθείας απάνω του?

Δεν το τσεκαρα ακομα. Εχω ριξει τσιμεντο γυρω-γυρω στο κουτι για να περιορισω τον θορυβο και πρεπει πρωτα να το ξεφραξω. Ελα ρε πλακα κανω. Θα το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.