Jump to content



Ποιο απο τα 2 προτείνεται


Dark_Emperor

Recommended Posts

το ενα ειναι αυτο

http://www.thermaltake.com/product/Power/ToughPower/w009697/w009697.asp

και το αλλο

http://www.thermaltake.com/product/Power/PurePower/w0083/w0083.asp

αν προτεινεται καποιο αλλο απο thermaltek ειναι δεκτη η γνωμη σας αλλα σας παρακαλω μονο απο thermaltek .

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σύστημα θα μπεί φίλε μου?Χρειάζεσαι όντως 550w-600w ή το θές για μελλοντική εκμετάλλευση τους?

Απ'τα δύο πιο καλό μου φάνηκε το 550.Είναι λίγα τα 28Α στην 3.3,αν κι έχει παραπάνω Αmper 12άρα γραμμή το 600w.Στα χαρακτηριστικά του 550w έχει efficiency above 80%,ενώ το άλλο typical 80%.Με μια πρώτη ματιά θα διάλεγα το 550w..αλλά απ'ο τις συσκεύες που έχεις και την χρήση του υπολογιστή σου εξαρτάται!

Link to comment
Share on other sites

βασικά είμαι στην κύπρο και δεν βρίσκω και παρα πολλά και δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές και μονο κάτι βλακείες υπάρχουν. Όσο γιατί τι πράγματα έχω όχι πολλά απλά έχω 1 vga 9200 παλιά που θα την αλλάξω αλλα έχω πολλές συσκευές έχω 10 δίσκους και 4 dvd και κάνα 2 pci εκτος από τις 2 pci ide και για αυτό θέλω κάτι καλο το θέμα είναι ότι το 550 είναι ποιο ακριβό από 600 και με απορησε το γεγονοσ γι'αυτο ρώτησα εδώ μέσα.

Και το θελω και για μελλοντικη χρηση και συν στο γεγονοσ οτι εχω μεινει χωρισ η/υ και εχω πηξει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις πολλές συσκευές και απ'οτι βλέπω δεν ασχολείσαι με Oc και κάρτες γραφικών που καταναλώνουν πολλά Αmper στην 12v γραμμη,τότε πάς σίγουρα για το 550w.

Σαφώς υπάρχουν κι άλλα τροφοδοτικά που θα μπορούσαν να σε καλύψουν από διαφορετικές εταιρίες,αλλά αφού δεν έχεις επιλογές όπως λές δεν μπορώ να προτείνω..

Link to comment
Share on other sites

και ta antec εχω ακουσει οτι ειναι καλα αλλα δεν μπορω να βρω εδω κατω μονο αυτα δηλαδη ειναι καλα να παρω το 550 αλλα θα εχω προβλημα αν βαλω καμια καλη καρτα γραφικων μετα και να θελει και εκεινη ρευμα. γιατι θα εχω αρκετους δισκους και τα dvd . + οτι θα υπαρχουν και φαν/

Link to comment
Share on other sites

ποιες άλλες εταιρίες μπορείς να βρείς Κύπρο? (να δουμε αν υπάρχει κατι άλλο αξιόλογο να σου προτείνουμε) On-line δε μπορείς να αγοράσεις?

Link to comment
Share on other sites

βασικά το θέλω γρήγορα γιατί έχω μείνει ξέρεις pc και καταλαβαίνεις πως είναι χωρίς pc :) πικρα το θέμα είναι ότι αν θυμάμαι καλά έχουν μια μάρκα hynix η ακάσα αλλα δεν θυμάμαι ποια μου είχαν σκάσει στα χερια. και έτσι το μοναδικό που μπορώ να βρω έτοιμο εδώ και τώρα είναι το TT αλλα είδα και αλλα 2 τις TT που μου έκαναν εντύπωση και διάβασα λίγο είναι τα toughpower το W0106 ΚΑΙ W0117 γιατί αν είναι να δώσω κάτι παραπάνω και να είναι ποιο δυνατό ώστε να αλλάξω και pc στο μέλλον και να μου μείνει το psu.

Link to comment
Share on other sites

τα akasa ειναι καλά τροφοδοτικά, αλλα το τροφοδοτικό να το προσεξεις μη το βιάζεσαι καλύτερα να περιμένεις 2-3 μέρες ...

στα ιδια πανω κατω χρηματα κοιταξε και τα Akasa AKP550FF Power Plus - 550 Watt / 650Watt, αν είχα πάντως να επιλέξω αναμεσα σε TT και Akasa θα επέλεγα Akasa.

http://www.akasa.com.tw/akasa_english/spec_page/psu/spec_ak_p550ff_bkv2.htm

http://www.akasa.com.tw/akasa_english/spec_page/psu/spec_ak_p650ff_bkv2.htm

Link to comment
Share on other sites

βασικα ενα καλο psu θελω που να ειναι πανω απο 600watt και να ειναι καλο και οσο για τον θορυβο ειναι το τελευταιο που με απασχολει. Αλλα θελω ενα καλο παιδια βοηθηστε με αν ειναι ωστε να μπορω να βαλω και μια καρτα γραφικων καλη να παιξω και κανα game.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα πραγματικά την βοήθεια σας γιατί τελικά όπως ανέφερα και ποιο πάνω μερικά psu τελικά ούτε αυτά υπάρχουν και αναγκαστικά θα πρέπει να πάρω από ελλάδα. θα ήθελα να μου προτείνεται κανένα καλο πολύ καλο psu πάνω από 680 και για μελλοντική χρήση.

Θα εκτιμούσα την απάντησης σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε μας μπέρδεψες..θές πάνω από 680w ή όχι εν τέλει?Το 900w tagan θα κάνει 350ευρω+.Μεταξύ του TT 550w και Tagan 580w θα διάλεγα το δεύτερο που είναι δοκιμασμένο από αρκετούς μέσα στο φόρουμ και πολύ καλό για την τιμή του..

Link to comment
Share on other sites

βασικά θέλω ένα power supply που να σηκώσει όλα αυτά που είπα στην αρχή έχω πόλους δίσκους και dvd και θέλω αργότερα να μπορώ να βάλω και μια κάρτα vga καλή

και ποιο πολύ κοίταξα γι αυτό tg580-you15 το 900 μάλλον θα είναι ακριβό.

Το θεμα ειναι οτι ουτε αυτοκινητο να επαιρνα :p

Link to comment
Share on other sites

Το Tagan 580 θα σε καλύψει απόλυτα,όπως κι όλες τις συσκευές σου.Το silverstone που σου προτείνει ο giorgos th. είναι καλύτερο,αλλά έχει πρόβλημα με το sli,όπως έχουμε αναφέρει σε άλλο thread.Mπορεί να έχει λυθεί..μπορεί κι όχι.Αν δε σ'ενδιαφέρει το sli,τότε είναι πολύ καλό για τα λεφτά του,αν και θορυβώδες.

Link to comment
Share on other sites

Το Tagan 580 θα σε καλύψει απόλυτα,όπως κι όλες τις συσκευές σου.Το silverstone που σου προτείνει ο giorgos th. είναι καλύτερο,αλλά έχει πρόβλημα με το sli,όπως έχουμε αναφέρει σε άλλο thread.Mπορεί να έχει λυθεί..μπορεί κι όχι.Αν δε σ'ενδιαφέρει το sli,τότε είναι πολύ καλό για τα λεφτά του,αν και θορυβώδες.

Φιλε μου ο θορυβοσ ειναι το τελευταιο για εμενα εχω τπ volcano της thermaltek και κανει πολυ θορυβο αλλα δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο μαλλον απο οτι κατάλαβα παω για Tagan 580 ασε να δω και καμια αλλη γνωμη και θα αποφασισω

Thanks guys.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.