Jump to content



Supertalent μνήμες στο Πλαίσιο


dellman

Recommended Posts

Εγώ απλά θα ήθελα να πληροφορηθώ το εξής...

Από όσα γνωρίζω τα D9 "fatbody" έχουν σταματήσει να παράγονται εδώ και περίπου 1 χρόνο...(άν είναι σωστές οι πληροφορίες μου).

Micron D9 series τσιπάκια φυσικά και παράγονται ακόμα....αλλά δέν είναι τα "fatbody"....αλλά η νέα σειρά τύπου BGA.

Πώς γίνεται να υπάρχουν ακόμα ?....και μάλιστα σε ποσότητες στην αγορά ??

Link to comment
Share on other sites

Υποστοιρίζουν οι καινούργιες μητρικές dimmακι 2GB ???

Δηλ 8GB max-mem ???

H νεα asus για το AM-2 socket υποστηριζει μεχρι 16GB http://www.vr-zone.com/?i=3662

δλδ 4Χ4Gb(εαν υπαρχουν τετοια).Τωρα το "υποστηριζει" μεχρι το "παιζει" εχει μια διαφορα της αποστασης απο εδω εως το εργοστασιο που φτιαχνει ο Ταιβανεζος την Asus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα ήθελα να πληροφορηθώ το εξής...

Από όσα γνωρίζω τα D9 "fatbody" έχουν σταματήσει να παράγονται εδώ και περίπου 1 χρόνο...(άν είναι σωστές οι πληροφορίες μου).

Micron D9 series τσιπάκια φυσικά και παράγονται ακόμα....αλλά δέν είναι τα "fatbody"....αλλά η νέα σειρά τύπου BGA.

Πώς γίνεται να υπάρχουν ακόμα ?....και μάλιστα σε ποσότητες στην αγορά ??

Eγω γνωριζω γι'αυτο που λες..(οι πλεροφοριες μαλλον ειναι απο την ιδια πηγη...:p:)....αλλα θα επιβαιβεωσω την παρασκευη που θα τα εχω στα χερια μου λογικα...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τέσπα επειδή δεν έχω προλάβει να το φτιάξω σωστά ας πω εδώ τα δικά μου αποτελέσματα. Οι 2Χ1 gb πάνε σε εμένα 240 3-3-3-7 και τα λοιπά μετρίως σφικτά (trtw,twtr 2,2, ) ως αρκετά σφικτά για 24-7 , 1Τ, 29,4άτι Spi1m με οπτερον 144@2900 παρά κάτι ψιλούλια. Λόγω χαζομάρας έβαλα λάθος BIOS και τώρα τα έχω όλα default καθώς νόμιζα ότι τον άλλαζα. Όλα αυτά με 2.8 ρεύμα που φαίνεται να το αγαπούν. Θέλω πολύ να δοκιμάσω με 3 στρογγυλά στις μνήμες νομίζω ότι θα τους αρέσει.

ΕΝΤΙΤ α! ναι ο λόγος που τις αγάπησα είναι ότι το #$%^#$% msi neo2 platinum ξέρασε όποια άλλη μνήμη του έβαλα. Μιλάμε, όχι δεν τις ανέβαζε καλά αλλά τις ξέρναγε.Αυτά(κια)

Link to comment
Share on other sites

ΒΤW επειδή αναφέρθηκε το Πλαίσιο έχει σε πάρα πολύ καλές τιμές τις DFI... ;-)

(π.χ. LanParty UT NF4 SLI-DR Expert στα 178 ευρώ, οταν με τα ίδια λεφτά σε eshop, multirama κ.λ.π. παίρνεις την SLI-D...)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μέχρι 2,85~2.9 που δίνει η ΝΕΟ2 μου οι μνήμες πάνε 3-3-3-7 μέχρι τα 240, με τον όπτερον στα 2880 Spi1μ 29,4 με antihacker&utorrent από πίσω. Τα 4άρια δεν βοηθάνε, ούτε το 2τ.

Κρατάω μια δυο πισινές γιατί η μητρική απεδείχθει πολύ περίεργη με 2Χ1γίγα και γιατί δεν έχω μπορέσει ακόμη να δώσω 3ή 3.1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.